Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω και κάτι άλλο

 

Spoiler

H Valkyrie σε ποιο Άσγκαρντ ακριβώς θα γίνει βασίλισσα; Αφού αυτό καταστράφηκε ολοσχερώς στο Ragnarok και όσοι απέμειναν είναι στο νέο Άσγκαρντ στη γη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην ειδα χθες.Αρκετα μετρια μου φανηκε.Δεν σημαινει οτι ειναι κακη αλλα δεν με ικανοποιησε.Οι πρωτες 2 ωρες ηταν σαν κλασσικο επισοδιο σειρας που remember when....Ωραιο δεν λεω αλλα οχι να αφιερωσεις τοσο χρονο για τελευταια ταινια.

Για την μαχη ,περα του γεγονοτος οτι σε διαρκεια ηταν ελλειπης,μονο σε μενα φανηκε στυλ transformers??Δηλαδη οτι δεν καταλαβαινες τι γινοταν ωρες ωρες.Κακη για μενα σκηνοθετικα.

Καλα για τις σκηνες swj απλα 🤮🤮

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έγραψα κι εγώ κάτι για τις σκηνές με γυναίκες, να σημειώσω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με την παρουσία ή γυναικών ή άλλων εθνικοτήτων στο mcu. Και νομίζω ότι ο περισσότερος κόσμος δηλαδή. Αλλά είναι καλό να γίνεται με μια φυσικότητα και αυτή χάθηκε στη στιγμή στην οποία αναφερθήκα. Στο Black Panther πολλοί γουστάραμε τις Dora Milaje, και όχι επειδή "α ουαου, γυναίκες, ΝΑΙ!" αλλά επειδή αν είσαι bad-ass είσαι bad-ass ο,τι χρώμα ή φύλο και να 'σαι. Το μοναδικό πρόβλημα μου με το πώς προσεγγίζουν τις γυναίκες ηρωίδες είναι ότι τις κάνουν υπερβολικά αυστηρές και uptight. Μοναδική φωτεινή εξαίρεση η Shuri και ίσως first offender η Cpt Marvel

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ψηλός που θέλει να κλειδώσει και αυτό το θέμα αντιλαμβάνεται την ξαφνική απομόνωση/συγκέντρωση όλων των female heroes που δε βγάζει κανένα νόημα στη μάχη ως "σκηνές με γυναίκες" που ενοχλούν τους κακούς άντρες.

Τη φάση στρατόπεδα αγόρια-κορίτσια τη περάσαμε στο νηπιαγωγείο, καλό είναι να την αφήσουμε εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ο ψηλός που θέλει να κλειδώσει και αυτό το θέμα αντιλαμβάνεται την ξαφνική απομόνωση/συγκέντρωση όλων των female heroes που δε βγάζει κανένα νόημα στη μάχη ως "σκηνές με γυναίκες" που ενοχλούν τους κακούς άντρες.

Τη φάση στρατόπεδα αγόρια-κορίτσια τη περάσαμε στο νηπιαγωγείο, καλό είναι να την αφήσουμε εκεί...

Ακριβώς αυτό λέω, να την αφήσουμε στην άκρη. Πολλοί δεν το έχουν ξεπεράσει ακόμα όπως φαίνεται από τα σχόλια που ενοχλήθηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω την κακία μου και δεν θα με ξαναδείτε σε αυτό το thread. Για τελευταία(?) ταινία αυτής της φάσης, ήταν εξαιρετικά μέτρια. Για να μην πω σε ότι σκηνή ήταν η κάπτεν μάρβελ, ήθελα απλά να βγω από τον κινηματογράφο. Εξαιρετική ταινία ανά διαστήματα, αλλά γενικά τίποτα το φοβερό και επικό και και. Και επειδή από εδώ και πέρα (πέρα του Spider-Man), θα κολυμπάει στην μετριότητα η Marvel, η DC έχει μεγάλη ευκαιρία να εδραιωθεί και στην μεγάλη οθόνη. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, valkon είπε

Και επειδή από εδώ και πέρα (πέρα του Spider-Man), θα κολυμπάει στην μετριότητα η Marvel, η DC έχει μεγάλη ευκαιρία να εδραιωθεί και στην μεγάλη οθόνη. 

Προσωπικα ειμαι πιο αισιοδοξος για dr strange σαν ποιοτητα follow up ταινιων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Sethiros είπε

Το πόσο αναγκαίες είναι οι σκηνές με γυναίκες φαίνεται από τα σχόλια που βάζουν emoticon εμετού. Δεν χρειάζεται να δικαιολογηθειτε απλώς φροντίστε να μεγαλώσετε. 

το θεμα ειναι πως εβγαζε ματι που λεμε, δεν ηταν καθολου "φυσικο". εκει που γινοταν κακος χαμος μαζευτηκαν ολες οι γυναικες ενω τα αγορια μαλλον πηγαν για πιτσες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ξυνη εμφανιζεται πολυ; 

Τελικα θα παω την κυριακη να τους τα ακουμπησω μονο και μονο για την τελικη μαχη που ολοι λενε οτι πρεπει να την δεις σε κινηματογραφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sheik είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

H Valkyrie σε ποιο Άσγκαρντ ακριβώς θα γίνει βασίλισσα; Αφού αυτό καταστράφηκε ολοσχερώς στο Ragnarok και όσοι απέμειναν είναι στο νέο Άσγκαρντ στη γη.

Spoiler

Ε μαλλον σε αυτο το νεο Ασγκαρντ.Τωρα αν στο μελλον πανε και βρουν κανα νεο πλανητη να αραξουν δεν ξερω...

 

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Δηλαδη οτι δεν καταλαβαινες τι γινοταν ωρες ωρες.Κακη για μενα σκηνοθετικα.

Πλακωνονται οι απειροι με τους απειρους...τι περιμενες?
 

Spoiler

Οπως εγραψα πιο πολυ με πορωσε εμενα ο καπτεν , που αφου τις ειχε φαει , η ασπιδα μιση και σηκωνεται και ξαναπαει να αντιμετωπισει εναν θανος που μολις τον εδειρε και απο πισω του εχει μαζευτει ενας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ στρατος...που δειχνει οτι ο καπτεν δεν τα παραταει...οτι θα παλεψει μεχρι τελευταια ρανιδα του αιματος του για τον πλανητη κλπ...
Πιο πολυ πορωθηκα μολις σκασανε οι ενισχυσεις..μολις η μαξιμωφ ξεσκιζει τον θανος γιατι ακομα δεν εχει ξεπερασει τον χαμο του vision και πιο πολυ πορωθηκα οταν εκει που αρχιζει να χανεται η μαχη , σκαει η μαρβελ με εισοδο του στυλ "ναι εγω θα τα γαμησω ολα εδω περα".Η μαχη ειχε στιγμες...δεν μπορει να ειναι επικη το καθε δευτερολεπτο της..γνωμη μου...

Αυτο με το γκρουπαρισμα των γυναικων ...ηταν πολυ forced..εγω γουσταρω τις γυναικες σε τετοιες ταινιες...wonder woman..captain marvel ...οι γκομενες απο την wakanda...σκαει η shuri που ειναι μια λεπτη φιγουρα με 2 παπαρακια στα χερια...σε φαση μονο αυτα θελω για να σας αρχισω στις ψιλες :) ...ναι τις γουσταρω..εφοσον κρατιουνται οι ισορροπιες των δυναμεων φυσικα..
Αλλα οταν πανω στην επικη μαχη , της γκρουπαρει ετσι...προσπαθει να περασει οπως ειπα και στο προηγουμενο ποστ μου καποιο μηνυμα...ισως αν γινοταν σε αλλη χρονικη στιγμη στην ταινια να μην ξενερωνε τοσο πολυ τον κοσμο..πανω στην μαχη δεν κανεις τετοια :)

4 λεπτά πριν, Capt.staros είπε

Η ξυνη εμφανιζεται πολυ; 

 οχι , αλλα χωρις αυτη δουλεια δεν γινεται :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sethiros είπε

Το πόσο αναγκαίες είναι οι σκηνές με γυναίκες φαίνεται από τα σχόλια που βάζουν emoticon εμετού. Δεν χρειάζεται να δικαιολογηθειτε απλώς φροντίστε να μεγαλώσετε. 

Μπορεί..

Το ποσο μη αναγκαία είναι η παρουσία σου σε αυτό το thread φαίνεται από τα posts σου πάντως. Πάρε την SJW ατζέντα σου και άνοιξε άλλο θέμα αν θες γιατί ειλικρινά εκτός ότι έχεις κουράσει απίστευτα επαναλαμβάνοντας την ίδια καραμέλα θα κλειδωθεί και αυτό όπως πάει το πράγμα.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, coffeex είπε

Γράψτε στο google Thanos και μετά πατήστε το γάντι 😂

 

15 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

Καλο

καλο... και μαλιστα βρηκα εκει και ενα αρθρο -αποψη που, αν το καλοσκεφτεις, μπορει να εχει και ενα δικιο.........τελικα.....!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...