Προς το περιεχόμενο

Tα νέα μοντέλα της σειράς Samsung Galaxy S10 θα ανακοινωθούν στις 20 Φεβρουαρίου και το κόστος θα φτάνει τα $1765


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, kirileman said:

Γιατί, μήπως η διαφορά στην οθόνη είναι μικρότερη;

Μου είναι πιο δύσκολο να φανταστώ μια λιγότερο καλή οθόνη να είναι "πρόβλημα", παρόλο που έχω καλομάθει με την oled. Με την κάμερα δε θα έχω άλλη ευκαιρία να βγάλω τη φωτό, οπότε αυτό που χάνω είναι για μένα χειροπιαστό αν και βέβαια δε μπορείς να το μετρήσεις σε κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως το Plus θα κοστίζει λογικά 999€ στα 128GB με επεκτάσιμο χώρο έως 1TB ή 512GB οπότε κλάιν. Άσε που μετά από 3 μήνες θα κοστίζει 500-550€ όπως γίνεται ανέκαθεν με τις ναυαρχίδες της Samsung. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, defacer είπε

Μου είναι πιο δύσκολο να φανταστώ μια λιγότερο καλή οθόνη να είναι "πρόβλημα", παρόλο που έχω καλομάθει με την oled. Με την κάμερα δε θα έχω άλλη ευκαιρία να βγάλω τη φωτό, οπότε αυτό που χάνω είναι για μένα χειροπιαστό αν και βέβαια δε μπορείς να το μετρήσεις σε κιλά.

Η οθόνη είναι από αλλού! Εμένα αυτός είναι ένας από τους κυρίως λόγους κατοχής ενός flagship galaxy, κι αν κι έχω αντιμετωπίσει αρκετά θεματάκια με τα δύο s9+ που έχω αν έχει headphone jack το 10άρι θα το πάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εσεις με τα pocoφωνα και τα κινεζικα mixer πως λεγονται και 300 ευρω διαφορα να ειχαν παλι δεν θα τα αγοραζατε...

Μα θα παρεις το κινεζικο mi mixer με 600 και δεν θα δωσεις 300-400 παραπανω μετα απο ενα μηνα(που ειναι το σωστο να το αγορασεις για να δεις μην βγαλει τιποτα θεματα) για να παρεις ενα κορυφαιο κινητο το οποιο θα το εχεις 2 χρονια, αφου το πραγμα εχει δειξει οτι η χρονιαια αλλαγη δεν αξιζει πλεον τεχνολογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2018 στις 12:22 ΠΜ, billdanos είπε

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο "κρασι της παρέας" και οχι σε καποια σοβαρή ετικέτα! 😛

Σε αντιθεση με εσενα, εχω "γράψει πολλές ώρες" με σχεδον ολα τα μοντέλα της xiaomi για να μπορώ να έχω άποψη! :)

Αν και για να ενοχλήθηκες τόσο, μάλλον κατάλαβες πόσο δίκιο έχω. Απο την αλλη βεβαια, υπάρχει και κόσμος που μια χαρά καλύπτεται και κανει τη δουλειά του με μετριότητες. Σαν αυτούς που θελουν τις πίτσες με χοντρές ζύμες και 3 ορόφους με υλικά για να ...χορταινουν. 

Θέμα ανωτερότητας και έτσι; 🤔

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Αφου εσεις με τα pocoφωνα και τα κινεζικα mixer πως λεγονται και 300 ευρω διαφορα να ειχαν παλι δεν θα τα αγοραζατε...

Μα θα παρεις το κινεζικο mi mixer με 600 και δεν θα δωσεις 300-400 παραπανω μετα απο ενα μηνα(που ειναι το σωστο να το αγορασεις για να δεις μην βγαλει τιποτα θεματα) για να παρεις ενα κορυφαιο κινητο το οποιο θα το εχεις 2 χρονια, αφου το πραγμα εχει δειξει οτι η χρονιαια αλλαγη δεν αξιζει πλεον τεχνολογικα.

Ναι, γιατι το poco και τα οικονομικότερα κινητα ειναι μιας χρήσης. Εχουν ξεφύγει οι τιμές, ασχέτως αν μπορουμε η όχι να αγοράσουμε. Αυτο ειναι fact.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, PillShovel είπε

Ναι, γιατι το poco και τα οικονομικότερα κινητα ειναι μιας χρήσης. Εχουν ξεφύγει οι τιμές, ασχέτως αν μπορουμε η όχι να αγοράσουμε. Αυτο ειναι fact.

Δεν ειπα οτι ειναι μιας χρησης ειπα οτι δεν ειναι S10...και ουτε ειπα οτι ειναι φθηνα, αλλα πολλοι θελουν να αγορασουν το συνολικα κορυφαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα εκει που καταληγουμε ειναι πως τα τελευταια χρονια  εχει γινει διακριτη πλεον η premium κατηγορια και στα smartphones οπως ειναι και σε ολα τα αλλα προιοντα  με   σημειο αφετηριας τα 1000+ .

Οποιος  θελει το καλυτερο σε υλικα ,ποιοτητα κατασκευης ,οθονες ,καμερες κτλπ  θα πρεπει να δωσει αυτα τα χρηματα,οι υπολοιποι  θα συμβιβαστουν με υποδυεστερα μοντελα και οσοι εχουν προβλημα ψυχολογικο με αυτο, θα επινοησουν τις  γνωστες  πλεον δικαιολογιες "ολα τα ιδια ειναι ","με 300 τα κανω ολα ιδια και πολυ καλυτερα" ,vfm  και  ενα σωρο παρομοιες αστειοτητες .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
40 minutes ago, vrwmiaris said:

Ανησυχείς; θα χαθούν τα πρωτεία και σε επίπεδο τιμής πλέον

Καθόλου, γιατί γνώριζα απο πριν που θα καταλήξουν οι τιμές στα premium μοντέλα. Επιπλέον δεν στα πουλάει κανείς με το ζόρι ώστε να σου πάρει τα χρήματα από τα χέρια. Υπάρχουν εκατοντάδες μοντέλα εκεί έξω για να βρει ο καθένας αυτό που θέλει και αυτό που τον συμφέρει. Απλά σκέψου μόνο πως αν έχεις ένα samsung και ένα iphone που θα κοστίζουν 2000 ευρώ, ποιο από τα 2 θα επιλέξει ο αγοραστής που θα μπορεί να δώσει αυτό το ποσό για ένα τηλέφωνο? :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδω έφτασαν οι κάρτες γραφικών τα 1500$..Δεν θα έφταναν τα premium κινητά ; Πάντως ναι, απ' την στιγμή που υπάρχουν κινητά για όλες τις τσέπες δεν βλέπω τον λόγο γκρίνιας/ειρωνείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2018 στις 9:25 ΜΜ, BorrowedTime είπε

Tα πράγματα ειναι απλά.

1. Οι τιμές, ισχύει οτι εχουν ξεφύγει. Οτι και να εχει μια συσκευή, τα χρήματα ειναι παρα πολλά. 

2. Εφ΄οσον ομως υπαρχουν τετοιες τιμές, το να συγκρίνουμε το κοστος της Samsung με το τιτανιο R&D, τις καλύτερες μνήμες, οθονες, εναν top επεξεργαστη, που ειναι ολα δικής της κατασκευής, με το καρκίνωμα της τεχνολογίας απο το Κουπερτίνο που πουλάει με 1000 Ευρω συσκευές με οθονες που εχουν χειρότερη αναλυση απο κινέζικα των 200 ευρω, ειναι τουλάχιστον ντροπή. Κράξτε την Samsung οσο θελετε. Μαζί σας. Να την συγκρίνετε ομως με την Apple είναι ιεροσυλία, ειδικά για ανθρώπους που ασχολούνται με τεχνολογία

Ξερεις εσυ απο τεχνολογια, λολ? Πως γινεται στο geekbench να βγαζει η samsung τη μιση βαθμολογια απο την apple καθε φορα? Μηπως δεν ειναι και τοσο top επεξεργαστης οπως λες? Μηπως, μιας που λες και απο αυτους που ξερουν απο τενχολογια, θα σου πω οτι επειδη ξερω, η apple εχει καλυτερη αρχιτεκτονικη μεσα και αυτο ειναι fact. ευχαριστω πολυ, γεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mpermpatis είπε

Δλδ εσένα σου αρέσει το notch? 

Από την τρούπα στο δόξα πατρί καλύτερο. Τουλάχιστον υπάρχει μια συμμετρία. Προσωπικά όμως προτιμώ τις παραλληλόγραμμες οθόνες και ας είναι λίγο μικρότερες. Τουλάχιστον ξέρω ότι δεν θα κοπεί το βίντεο σε fullscreen...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, dancer είπε

Άντε πάλι το άστοχο παράδειγμα των αυτοκινήτων, μα πόσες φορές θα το πούμε ότι όταν σε ένα αυτοκίνητο δινεις παραπάνω λεφτά δεν παίρνεις μόνο εξοπλισμό αλλά και άλογα, και βέβαια και στα αυτοκίνητα δε χρειάζεται να δώσεις 50κ για να πάρεις Μερσεντές δίνεις 35κ και 40κ με ίδια άλογα και πολυτέλεια. Πες Μ τι κάνει πιο καλά ενα σαμσουνγκ με 845snap σε σχέση με ένα xiaomi με 845snap?

Εγω αν επαιρνα θα επαιρνα το s10 plus με 128gb μερικους μηνες μετα που ια ειχε πεσει η τιμη του στα 600€ , βρες μου ενα κινητο που στα 600 (ή λιγότερα) ευρω θα σου προσφερει amoled οθονη ίδιων specs με ενσωματωμένο finger print sensor στην οθόνη , και κάμερες που θα τραβάνε ίσες ή καλυτερης ποιοτητας φωτοργαφιες σε ολες τις συνθήκες , 128gb με επεκτασιμο χώρο 512gb ή 1tb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...