Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 570 Nitro+ 4GB 169.9 Ευρώ


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, gaius germanicus είπε

Υπάρχουν παιχνίδια που αξιοποιούν 8 Γκίκα μνήμης?

Στη συγκεκριμένη 570 όχι γιατί τα χει φτύσει ο επεξεργαστής της πολύ πριν τα high res textures φτάσουν να θέλουν τόσο χώρο .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως η συγκεκριμενη μου φαινεται πιο σαπια απο HD7870 2GB που ειχα. 

Android game σε emulator κολλαει αρκετα ενω πριν ητανε μια χαρα και δε ξερω τι παιζει .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Εμενα παντως η συγκεκριμενη μου φαινεται πιο σαπια απο HD7870 2GB που ειχα. 

Android game σε emulator κολλαει αρκετα ενω πριν ητανε μια χαρα και δε ξερω τι παιζει .

Είναι μεγάλη η διαφορά των 2 δε μπορεί, ίσως κάτι με του drivers, ίσως ο emulator να μη βλέπει την κάρτα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dchatz είπε

Είναι μεγάλη η διαφορά των 2 δε μπορεί, ίσως κάτι με του drivers, ίσως ο emulator να μη βλέπει την κάρτα ...

Να μην βλεπει την καρτα αποκλειεται, διοτι με την intel hd4000 ενσωματομενη που εχω δεν ανοιγει καν το game εχω black screen.

Lineage 2 revolution ειναι το παιχνιδι και το παιζω στο Nox σε ολα Low και κολλαει δεν ξερω τι παιζει. Εκτος αν εκαναν καμια χαζομαρα οι developers, τι να πω!

Πριν με την 7870 πηγαινε καλα. 
Θα δοκιμασω και αλλο emulator μπας και απλα τα αλλα δεν ειναι Stable οταν εισαι afk (που ειμαι σχεδον ολη μερα).

Ειχα τα προηγουμενα τελευταια driver, πριν 3-4 μερες βγηκαν τα Andrenaline 2019 edition καπως ετσι , εβαλα και αυτα τιποτα.

Εντωμεταξυ HD7870 με RX 570 κατεβαζεις drivers απο το ιδιο link, εννοειτε οτι εκανα uninstall με DDU και fresh οταν την πηρα.. τι να πω δεν ξερω 😕 

Το αλλο game που επαιξα ειναι το League of legends, δεν εχει θεμα εκει (δεν ειναι και απαιτητικο βεβαια, τωρα απο FPS δεν θυμαμαι ποσα ειχα πριν).

 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βάλεις λοιπά specs  και ποιον emulator ; Άμα την έχεις σε παλιό CPU πχ κάνα FX6300 είναι λογικό να είναι cpu bound 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ιδιο συστημα βρε καρντασια, τωρα εβαλα την RX 570 πριν ειχα την HD7870 μονο αυτο αλλαξε στο συστημα πριν και μετα.

Θα το ελεγα αν αλλαζα κ το υπολοιπο συστημα σε downgrade?? :P 

I5 3570k στα 4.3ghz oc, 16gb ram , 850evo, asrock z77 extreme 4.

Στο Nox player αδερφε το εγραψα και πριν 😜 

 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχχχ android "apps" στο pc είναι καινούργιο βιτσιο για μένα :P Σίγουρα drivers πρέπει να είναι το πρόβλημα .Ίσως σου πετάει κάποιο μήνυμα not installed ;; Για τσέκαρε και sound driver 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εχχχ android "apps" στο pc είναι καινούργιο βιτσιο για μένα :P Σίγουρα drivers πρέπει να είναι το πρόβλημα .Ίσως σου πετάει κάποιο μήνυμα not installed ;; Για τσέκαρε και sound driver 

Οχι οχι δεν βγαζει μηνυμα, απλα παιζει πανω στην μαχη να πεφτω στα 0 fps για λιγο..μονο στο game (γιατι δεν ειναι full screen)το pc δουλευει κανονικα απο πισω.

 

10 λεπτά πριν, SilverVAR είπε

με την δικιά μου κανένα πρόβλημα multi box l2 revolution

3 Ανοιγα με hd7870, τωρα παιζω μονο 1 πεφτουνε τα Skills κτλ (που ημαστε 5 ατομα κλαιν!) μου εκανε κατι κολληματα σαν 0fps για λιγο
Εχω δωσει 4 cores και 4gb ραμ. 20fps στα settings του Nox. ολα low , μονο το frame rate στο high γιατι στο low ειχα δει οτι εκανε 3 ωρες να ανοιξει μενου.

loading performance low, show max members count low...Δεν επαιξα πολυ με τα 2019 drivers που βγηκανε πριν λιγες μερες θα παιξω λιγο σημερα να δω ξανα... 😕

 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είναι το nox; εγώ παίζω Mgsv και μου κλείνει στα καλά καθούμενα.. Σε 4-5 ώρες παιχνίδι θα έχω 2-3 κλεισίματα ξαφνικά και μένω συξυλος και να έχω χάσει ότι εχω κάνει.. (Ryzen 5 1600/X370 μητρικη/16 g RAM @3000hz/rx 570/κουτί με φεύγα Air Flow (3 fans). 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...