Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε ότι το λυγισμένο σασί ορισμένων iPad Pro, είναι φυσιολογικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Άνθρωποι που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν iPad pro γέμισαν πάλι 20σελιδες.

Δεν θεωρώ ότι πρέπει να είμαι κάτοχος του για να κρίνω την στάση της εταιρείας απέναντι σε ένα γεγονός.

Αν είναι έτσι, να μας ζητάει S/N της συσκευής μας το insomnia, πριν κάνουμε post...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 345
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, eliasjuve είπε

"Ο γιαλός είναι στραβός".

Apple 2018 μ.Χ.

Είσαι τιτανοτεράστιος! Έγραψες ιστορία! Ακόμα γελάω, και με βλέπω να γελάω για μήνες. Χαλαρά στο top 10 των comments για το 2018!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Κάποια iPad είχαν αυτό το θέμα. Κάποια. 

Μπορείς μέσα σε 14 μέρες να το γυρίσεις και να πάρεις άλλο. 

Για τα troll βέβαια αυτό είναι ψιλά γράμματα. 

Άνθρωποι που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν iPad pro γέμισαν πάλι 20σελιδες.

Σωπα που πρεπει να αγορασουμε ενα προιον για να μιλησουμε. Κλασσικο σχολιο βλαχο-ψευτο-ελιτ που με ενα μηλαρακι νομιζει οτι αλλαξε επιπεδο.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akatsim είπε

Σωπα που πρεπει να αγορασουμε ενα προιον για να μιλησουμε. Κλασσικο σχολιο βλαχο-ψευτο-ελιτ που με ενα μηλαρακι νομιζει οτι αλλαξε επιπεδο.

Ετσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Oscar_Mike είπε

και συνεχίζω και εγώ λέγοντας σου ότι τα "τωρα εαν εισαι...και δεν μπορεις...ας προσεχες." δε δηλώνουν κάτι γενικό, αλλά κάτι ειδικό.

το "πιστευω οτι αν καποιος" που γράφεις εκ των υστέρων ναι είναι γενικό.

όχι για να ξέρουμε και τι λέμε...

και συνεχίζω πάλι, "αν καποιος δεν μπορει να δει κατι τοσο οφθαλμοφανες" για να πω για τελευταία φορά ότι μπορεί να μην είναι παραμορφωμένο από το κουτί, αλλά να γίνει μετά τις 14 μέρες για διάφορους λογούς που έχουν αναφερθει, συν άλλους τόσους.

εγώ δεν θα το άλλαζα, ή αν μου το έβγαζε μετά τις 14 δε θα με ένοιαζε  το είπα και χτες, άλλον θα τον ένοιαζε

ποσώς με ενδιαφέρει το τι μπορείς να κάνεις.

οβερ & αουτ

Εγω μιλαω για το στραβωμα που θα εχει οταν το βγαλεις απο το κουτι οχι το τι θα γινει στις 14 ημερες η μετα τις 14 ημερες η νομιζεις οτι αυτοι δεν ξερουν ποτε ειναι δικο τους το προβλημα η αν εκατσες επανω και στραβωσε...οσο για τα αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι πως πρέπει να διαβάσεις 2 και 3 φορές τέτοια είδηση όπως και τα σχόλια μερικών εδώ μέσα για να πειστείς ότι δεν πρόκειται περί πρωταπριλιάτικου αστείου.

Η ουσία βρίσκεται εδώ: "Η Apple δεν το λαμβάνει υπόψη της ως κατασκευαστικό ελάττωμα". Παρ' όλα αυτά για εσάς τους "περίεργους" θα σας κάνει την χάρη να το αλλάξει.

Γιατί όπως είπε και ο αγαπητός Moderator, και η oled τηλεόρασή του είναι λυγισμένη, δεν θα κάτσει να σκάσει. Άντε με τον κάθε περίεργο εδώ μέσα.

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Κάποια iPad είχαν αυτό το θέμα. Κάποια. 

Μπορείς μέσα σε 14 μέρες να το γυρίσεις και να πάρεις άλλο. 

Για τα troll βέβαια αυτό είναι ψιλά γράμματα. 

Άνθρωποι που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν iPad pro γέμισαν πάλι 20σελιδες.

οσο κι αν σου φαινεται απιστευτο

1) δεν τα παιρνουμε οχι επειδη δεν εχουμε λεφτα αλλα επειδη δε μας αρεσουν

2) δεν ειναι users thread εδω

3) μετα λετε οτι δε βρισκετε αντρες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, Questioner said:

Η αλήθεια είναι πως πρέπει να διαβάσεις 2 και 3 φορές τέτοια είδηση όπως και τα σχόλια μερικών εδώ μέσα για να πειστείς ότι δεν πρόκειται περί πρωταπριλιάτικου αστείου.

Η ουσία βρίσκεται εδώ: "Η Apple δεν το λαμβάνει υπόψη της ως κατασκευαστικό ελάττωμα". Παρ' όλα αυτά για εσάς τους "περίεργους" θα σας κάνει την χάρη να το αλλάξει.

Γιατί όπως είπε και ο αγαπητός Moderator, και η oled τηλεόρασή του είναι λυγισμένη, δεν θα κάτσει να σκάσει. Άντε με τον κάθε περίεργο εδώ μέσα.

Ναι είναι κάπως έτσι:

philipspos9002_large_6.jpg

😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ισχύει αυτό δυστυχώς..Έχει τελειώσει η εποχή του ''Τα έσκασα αλλά παίρνω αψεγάδιαστο ή σχεδόν αψεγάδιαστο προϊόν''.

και για αυτο φταιτε 100% ολοι εσεις που τα σκατε για ελαττωματικα προιοντα και λετε και ευχαριστω, αντι να τους γυρισετε (εστω και για λιγο) τη πλατη, απο φοβο μη σας πουνε "φτωχομπινεδες" και σας χαλασει το image. καταναλωτικη συνειδηση μηδεν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ναι είναι κάπως έτσι:

philipspos9002_large_6.jpg

😛 

Αν και δεν φαίνεται αυτό που λες (πολύ ρηχό βάθος πεδίου), αν όντως υπάρχει θέμα,  αν ήμουν εσύ θα την είχα συγκρίνει άμεσα με ίδιο μοντέλο και θα είχα επικοινωνήσει με την εταιρεία. Μπορεί να κοστίζει λιγότερο από iPad Pro, αλλά δεν έχει σημασία. 😛 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, duende said:

και για αυτο φταιτε 100% ολοι εσεις που τα σκατε για ελαττωματικα προιοντα και λετε και ευχαριστω, αντι να τους γυρισετε (εστω και για λιγο) τη πλατη, απο φοβο μη σας πουνε "φτωχομπινεδες" και σας χαλασει το image. καταναλωτικη συνειδηση μηδεν

Ποιος σου είπε πως δεν τα γυρνάμε πίσω αν έχουν πρόβλημα?

6 minutes ago, Questioner said:

Αν και δεν φαίνεται αυτό που λες (πολύ ρηχό βάθος πεδίου), αν όντως υπάρχει θέμα,  αν ήμουν εσύ θα την είχα συγκρίνει άμεσα με ίδιο μοντέλο και θα είχα επικοινωνήσει με την εταιρεία. Μπορεί να κοστίζει λιγότερο από iPad Pro, αλλά δεν έχει σημασία. 😛 

Η εικόνα που βλέπεις είναι το ίδιο μοντέλο που έχω. Με το πάχος που έχει το πανελ και στις 55" είναι σχεδόν αδύνατον να έχεις την τέλεια ευθεία. Τις έχω κοιτάξει σχεδόν όλες όσες ήταν σε κέντρα επίδειξης και καμία δεν ήταν σε απόλυτη ευθεία. Σε αυτή την περίπτωση αν και είμαι ο πιο περίεργος άνθρωπος του κόσμου, δεν θεώρησα πως πρέπει να ασχοληθώ καν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Εγω μιλαω για το στραβωμα που θα εχει οταν το βγαλεις απο το κουτι οχι το τι θα γινει στις 14 ημερες η μετα τις 14 ημερες

 

4 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Eπειδη βαριεμαι να διαβαζω ολες τις μ εεε τα ποστ αφου σου δινει 14 ημερες να το αλλαξεις που ειναι το προβλημα...

 

2 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

τωρα εαν εισαι τελειως στραβος η τελειως μλκας και δεν μπορεις να δεις ενα στραβο ταμπλετ για να το αλλαξεις εντος 14 ημερων τοτε ας προσεχες.

Πουθενά δεν έγραψες για "στράβωμα από το κουτί", ίσα ίσα που ανέφερες τις 14 ήμερες και τη δυνατότητα επιστροφής.

Αλλα έστω ότι εννοούσες για θέμα από το κουτί, το άρθρο αναφέρει "Υπάρχουν αναφορές επίσης, ότι οι «στρεβλώσεις» στο σασί προέκυψαν με απλή καθημερινή χρήση"

μετά το ...κουτί δηλαδή, καθως και "(δεν είναι πάντως εγγυημένο ότι μπορεί να γίνει τέτοιου είδους ανταλλαγή αφού περάσουν οι 14 ημέρες)."

Που να τους κατσει γκομενα ρε Fotis 13 απο το πρωι ως το βραδυ εδω μεσα ειναι περιμενοντας να βγει κατι για την Apple να βγαλουν κακια, χωρις καν να διαβασουν ολοκληρη την ειδηση.

ποιος δε διάβασε ολόκληρη την είδηση τώρα;;

 

χαχαχα απορώ με τον εαυτό μου που κάθομαι και σου απαντάω ακόμα! :lol:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, duende είπε

και για αυτο φταιτε 100% ολοι εσεις που τα σκατε για ελαττωματικα προιοντα και λετε και ευχαριστω, αντι να τους γυρισετε (εστω και για λιγο) τη πλατη, απο φοβο μη σας πουνε "φτωχομπινεδες" και σας χαλασει το image. καταναλωτικη συνειδηση μηδεν

Image αποκτά κάποιος από κινητό ή  tablet, μόνο στον κόσμο των trolls του insomnia. 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείτε να κατανοήσετε πως κάποιοι έχουν άλλα κριτήρια και καλύπτουν αλλιώς τις ανάγκες τους.

Το θέμα της "μούρης" έχει πεθάνει εδώ και χρόνια μαζί με το "αστειο" περί καρτοκινητών και iPhone. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σε αυτή την περίπτωση αν και είμαι ο πιο περίεργος άνθρωπος του κόσμου, δεν θεώρησα πως πρέπει να ασχοληθώ καν... 

αυτά πρέπει να τυχαίνουν σε εμένα, που ακόμα και λάθος καφέ βαριέμαι να πω να μου αλλάξουν, πόσο μάλλον 55" και ipad και με burn-in οθόνη κινητού :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...