Προς το περιεχόμενο

[Μηχανικά Πληκτρολόγια] Genesis Thor 300 Μηχανικά Πληκτρολόγια από 27,90€ - e-shop.gr


anonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια πολυ τιμιο το πληκτρολογιο του τιτλου το εχω αρκετο καιρο 1+ χρονο... οποιος θελει να μειωσει ακομη περισσοτερο τον θορυβο αγοραζει keyrings απο εξωτερικο(λογω τιμης) και ειναι αρχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειχα παρει ενα logitech k375s και μετα απο 2 βδομαδες assasins creed odyssey το w τα φτυσε, εχανε πατηματα
αν ειναι το ιδιο να μου κανει και το μηχανικο motospeed ck104 να το βρασω ...
υποτιθεται εκανα την αλλαγη για να κρατησει.

επισης νομιζω οτι εχει μπολικες βιδες και οτι θελει και ηλεκτροκολληση για να αλλαξει ο switch
αμα εβγαινε ο switch ετσι απλα με τσιμπιδα θα ταν πιο βολικο

τα γραφω γιατι εχει τους ιδιους switches με το genesis. οι red παντως εμενα μου αρεσουν δε θα ηθελα κατι πιο θορυβωδες.

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, akaloith είπε

ειχα παρει ενα logitech k375s και μετα απο 2 βδομαδες assasins creed odyssey το w τα φτυσε, εχανε πατηματα
αν ειναι το ιδιο να μου κανει και το μηχανικο motospeed ck104 να το βρασω ...
υποτιθεται εκανα την αλλαγη για να κρατησει.

επισης νομιζω οτι εχει μπολικες βιδες και οτι θελει και ηλεκτροκολληση για να αλλαξει ο switch
αμα εβγαινε ο switch ετσι απλα με τσιμπιδα θα ταν πιο βολικο

 τα γραφω γιατι εχει τους ιδιους switches με το genesis. οι red παντως εμενα μου αρεσουν δε θα ηθελα κατι πιο θορυβωδες.

Ηλεκτροκόλληση;

Spoiler

SMAW.welding.navy.ncs.jpg

 

Επεξ/σία από dermitzos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Striker4 είπε

παιδια πολυ τιμιο το πληκτρολογιο του τιτλου το εχω αρκετο καιρο 1+ χρονο... οποιος θελει να μειωσει ακομη περισσοτερο τον θορυβο αγοραζει keyrings απο εξωτερικο(λογω τιμης) και ειναι αρχοντας

Είναι universal τα dampers;

Πχ. γι' αυτό:

θα κάνουν οποιαδήποτε o-rings από τα παρακάτω;
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=mechanical+keyboard+dampers&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=mechanical+keyboard+keyrings&LH_TitleDesc=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Είναι universal τα dampers;

Πχ. γι' αυτό:

θα κάνουν οποιαδήποτε o-rings από τα παρακάτω;
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=mechanical+keyboard+dampers&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=mechanical+keyboard+keyrings&LH_TitleDesc=0

Θα σε γελάσω φίλε και εμένα μου τα είχαν προτείνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Είναι universal τα dampers;

Πχ. γι' αυτό:

θα κάνουν οποιαδήποτε o-rings από τα παρακάτω;
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=mechanical+keyboard+dampers&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=mechanical+keyboard+keyrings&LH_TitleDesc=0

Ναι universal ειναι.

Εγω στο 104 εβαλα καποια για cherry mx.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζουν τον κόπο τα rings; Δεν χαλάνε την αίσθηση της πληκτρολόγησης;

Εμένα ακόμη δουλεύει μια χαρά το thor (green). Νομίζω περισσότερο θέμα είχαν αυτοί με τα red switches αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Αξίζουν τον κόπο τα rings; Δεν χαλάνε την αίσθηση της πληκτρολόγησης;

Θα λεγα αξιζουν το κοπο αν πατας με δυναμη τα πληκτρα μεχρι τελος.

Οχι δε χαλανε την αισθηση ιδιαιτερα.Στη τελικη 1 ευρω εχουν,βαλτε σε 3-4 πληκτρα,δοκιμαστε και τα βγαζετε/βαζετε.

Εγω τα εχω πανω παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalay ειναι ο κασσίτερος. η κολληση με kalay φανταζομαι μπορει να υποθει και ως ηλεκτροκοληση, δεν ξερω πως αλλιως λεγεται.
σε καθε περιπτωση δε βγαινουν οι switches με τσιμπιδα αλλα θελουν κοληση, ηλεκτροκοληση, καλαι οπως θες πες το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 ώρες πριν, akaloith είπε

kalay ειναι ο κασσίτερος. η κολληση με kalay φανταζομαι μπορει να υποθει και ως ηλεκτροκοληση, δεν ξερω πως αλλιως λεγεται.
σε καθε περιπτωση δε βγαινουν οι switches με τσιμπιδα αλλα θελουν κοληση, ηλεκτροκοληση, καλαι οπως θες πες το.

Οχι, δεν λεγεται ηλεκτροκολληση. Αυτο που σου εδειξε απο προχθες ο συμφορουμιτης ειναι ηλεκτροκολληση. Αυτο λεγεται κασσιτεροκολληση, στη γλωσσα των ειδικων, απλα κολληση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Τόσα χρόνι😋 δεν έχω πιάσει ούτε το tool που τραβάει τα πλήκτρα όχι και να τους βγάλω τα μάτια με κολλήσεις για λίγο θόρυβο 

Για να βαλεις oring δε χρειαζεται να βγαλεις τα switches.Μιλαμε για περιπτωση που χαλασει καποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...