Προς το περιεχόμενο

Hisense H55U7A 55" στα 489 [ΤΕΛΟΣ]


teo466

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε το πρωι.Τα πιο θετικα στοιχεια περα απ το πανελ που δεν ειχα προσεξει απο κοντα ειναι μακραν η ποιοτητα κατασκευης που δεν βρισκεις σε tv κατω των 700ων ευρω κ ο ηχος που ειναι κατι που στο κωτσοβολο δεν μπορει να διακρινεις λογω φασαριας κ χωρου.

Την σκαλιζω για να βρω το καταλληλο προφιλ εικονας οποτε οποιον την πηρε κ δοκιμασε ας γραψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα χτες την ΤV του θέματος, πόλυ ωραία, σταθερή και στιβαρή κατασκευή. Μικρό μπέζελ περίπου 0,5εκ. μεταλικό περίβλημα και βάση.

Επί της ουσίας τώρα, στην εικόνα δεν έχω εμπειρία για να σας πω, η προηγούμενη που έχω είναι μία 42'' lg 3d εννιά χρονών οπότε η αναβάθμιση είναι μεγάλη. Το x box που είναι η καλύτερη πηγή σήματος που το έχω συνδέση παίζει φανταστικά υπάρχει και game mode. Στα κανάλια της digea κάτω από τα 2,5 μέτρα φαίνονται τα πίξελ πιο μακρία είναι αρκετά καλά.

Ερώτηση? αυτά τα 120Hz που είναι το πάνελ είναι αυτόματα ή έχει επιλογή?  🙄🤯 Το xbox one δεν έχει επιλογή πάνω από 60Hz 4Κ. Μάλλον τα έχω μπερδέψει όλα γιατί είμαι ψιλο-άσχετος🤭!!!  

Επεξ/σία από ORFEAS1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ORFEAS1979 είπε

Παρέλαβα χτες την ΤV του θέματος, πόλυ ωραία, σταθερή και στιβαρή κατασκευή. Μικρό μπέζελ περίπου 0,5εκ. μεταλικό περίβλημα και βάση.

Επί της ουσίας τώρα, στην εικόνα δεν έχω εμπειρία για να σας πω, η προηγούμενη που έχω είναι μία 42'' lg 3d εννιά χρονών οπότε η αναβάθμιση είναι μεγάλη. Το x box που είναι η καλύτερη πηγή σήματος που το έχω συνδέση παίζει φανταστικά υπάρχει και game mode. Στα κανάλια της digea κάτω από τα 2,5 μέτρα φαίνονται τα πίξελ πιο μακρία είναι αρκετά καλά.

Ερώτηση? αυτά τα 120Hz που είναι το πάνελ είναι αυτόματα ή έχει επιλογή?  🙄🤯 Το xbox one δεν έχει επιλογή πάνω από 60Hz 4Κ. Μάλλον τα έχω μπερδέψει όλα γιατί δεν είμαι ψιλο-άσχετος🤭!!!  

Καλησπέρα! Για να παίξεις σε 120 απαιτούνται κάποιες προϋπόθεσης. Χρειάζεσαι xbox one x η s με το τελευταίο update περασμένο και συνδεδεμένο σε θύρα hdmi 2.0 (αν θυμάμαι σωστά είναι η πρώτη θύρα hdmi.)

Σε 120 hz μπορείς να παίξεις μόνο σε 1080p και 1440p Όχι σε 4k. 

Αυτά! Αν παρέλειψα κάτι ας συμπληρώσουν τα υπόλοιπα παιδιά.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό, δηλαδή έχει επιλογή το xbox one s για 120hz? 

Δεν το είχα προσέξει.. 

Αν είναι έτσι, ίσως αξίζει να αφήσουμε το upscaling σε 4k στην τηλεόραση και να ρυθμίσουμε το s σε 1080

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παρέλαβα τελικά και εγω. Αλλά νομίζω ότι έχω ένα θεματακι. Με τη σύνδεση Wi-Fi. Έκανα κανονικά την ενεργοποίηση την  πρώτη μέρα πέρασα κωδικους ασύρματα όλα κομπλέ. Το βράδυ έκλεισα το ασύρματο από το ρουτερ και κάθε φορά την επόμενη μέρα δεν κάνει ούτε αυτόματη ούτε με τους κωδικούς σύνδεση. Μόνο με επαναφορά λειτουργεί κανονικά. Καμία ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, teo466 είπε

Καλημέρα παρέλαβα τελικά και εγω. Αλλά νομίζω ότι έχω ένα θεματακι. Με τη σύνδεση Wi-Fi. Έκανα κανονικά την ενεργοποίηση την  πρώτη μέρα πέρασα κωδικους ασύρματα όλα κομπλέ. Το βράδυ έκλεισα το ασύρματο από το ρουτερ και κάθε φορά την επόμενη μέρα δεν κάνει ούτε αυτόματη ούτε με τους κωδικούς σύνδεση. Μόνο με επαναφορά λειτουργεί κανονικά. Καμία ιδέα; 

Καλημέρα! Δοκίμασε να τ βγάλεις από τ πρίζα και να τ ξαναβάλεις. Αν λειτουργήσει σωστά θα συνδεθεί αυτόματα χωρίς να χρειαστεί να το κάνεις manually. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, teo466 είπε

Καλημέρα παρέλαβα τελικά και εγω. Αλλά νομίζω ότι έχω ένα θεματακι. Με τη σύνδεση Wi-Fi. Έκανα κανονικά την ενεργοποίηση την  πρώτη μέρα πέρασα κωδικους ασύρματα όλα κομπλέ. Το βράδυ έκλεισα το ασύρματο από το ρουτερ και κάθε φορά την επόμενη μέρα δεν κάνει ούτε αυτόματη ούτε με τους κωδικούς σύνδεση. Μόνο με επαναφορά λειτουργεί κανονικά. Καμία ιδέα; 

Το έκανε και σε αυτή που πήρα για τους γονιους μου. Υποθέτω κάποια αναβάθμιση θα έγινε γιατί σήμερα που πήγα να την δω όλα δούλευαν στην πένα, αλλά έπρεπε να περάσω από την αρχή Netflix κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.Αντιμετοπιζει κανεις απο χθες προβλημα με το netflix ????Συνδεομαι χθες ,βαζω να δω κατι κ μου βγαζει οτι (προσωρινα δεν μπορουμε να παιξουμε τον ταδε τιτλο,προσπαθηστε αργοτερα).Το θεμα ομως ειναι το κανει στα παντα οχι μονο σε κατι συγκεκριενο.Το προβλημα εχει κωδικο Tvq-pm-100 (5.2.102)  https://help.netflix.com/el/node/62913 κ λεει εχει να κανει με την tv κ το λογισμικο αλλα δεν εβγαλα καμια ακρη.Εχει κανεις αλλος θεμα να προτεινει κατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alimentas είπε

Καλησπερα.Αντιμετοπιζει κανεις απο χθες προβλημα με το netflix ????Συνδεομαι χθες ,βαζω να δω κατι κ μου βγαζει οτι (προσωρινα δεν μπορουμε να παιξουμε τον ταδε τιτλο,προσπαθηστε αργοτερα).Το θεμα ομως ειναι το κανει στα παντα οχι μονο σε κατι συγκεκριενο.Το προβλημα εχει κωδικο Tvq-pm-100 (5.2.102)  https://help.netflix.com/el/node/62913 κ λεει εχει να κανει με την tv κ το λογισμικο αλλα δεν εβγαλα καμια ακρη.Εχει κανεις αλλος θεμα να προτεινει κατι???

  1. Unplug your TV from power for at least 1 minute.

  2. While your TV is unplugged, press and hold the power button on the TV for 5 seconds to discharge it.

    • If you cannot access the power button or your TV does not have one, leave your TV unplugged for at least 3 minutes.

  3. Plug your TV back in.

  4. Turn your TV on.

  5. Try Netflix again.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, alimentas said:

To εκανα προφανως.Δεν εκανε τιποτα

Κάνε log out και ξανασυνδέσου ή κανε reset την εφαρμογή/smart hub. Αν δε δουλέψει τίποτα από αυτά, μίλα με Netflix/Hisense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...