Προς το περιεχόμενο

Το next-gen Xbox με κωδικό όνομα Anaconda ίσως υποστηρίζει 4Κ 240fps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναλέω. Αν οι επόμενες κονσόλες κάνουν χρήση RT, έστω minimal, τα RT effects θα φτιάχνονται στο εκάστοτε παιχνίδι απ' την αρχή. Δεν θα γίνεται βιαστικό - κακό implementation της τελευταίας στιγμής επειδή τα έσκασε η NV με χάλια performance. Θα αποδίδει σωστά, ταυτόχρονα θα έχουν βγει και οι 7nm GPUs που θα είναι αρκετά πιο ισχυρές.

Πάντως 4K/240FPS μην περιμένετε να δείτε ούτε στον ύπνο σας, ούτε καν η RTX4080Ti δεν θα βγάζει τέτοια νούμερα στα σημερινά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το οποιο msg4 ποτε δεν επαιξα. Αξιζει να το πιασω ετσι? Η να παω κατευθειαν στο phantom pain σε υπολογιστη?

Να σου πω την αλήθεια έχω παίξει το 4 αλλά όχι το Phantom Pain, το ξέρω αμαρτία ! Είμαι άτομο που τα κάνω όλα με την σειρά τους οπότε θα πρότεινα το 4 πρώτα, και μετά έρχεται το Revengeance που είναι non-canon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Phoenix4 είπε

Ποιον να εμπιστευτούμε την Polyphony πάει αυτή δεν αξίζει πλεόν. Εκτός οτί το forza τους έχει αφήσει πίσω σε 99 διαφορετικούς τομείς είναι γνωστό πόσα delays κάνουν, πιο ήταν το GT5 νομίζω που το είχαν σκυλοκαθυστερήσει.

Ναι εντάξει δίκιο έχεις - αν το έγραφα όπως εσύ θα το συνδύαζαν με το avatar μου και θα με λέγανε hater. Έχει γίνει tech εταιρεία από ότι έχω καταλάβει για να παράσχει τεχνογνωσία - προς τούτο βλέπουμε newz περί 8K GT και ότι αναπτύσσει RT τεχνολογία. Ήταν κακά τα ψέματα πολύ μπροστά από εποχής PS1,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Phoenix4 είπε

Να σου πω την αλήθεια έχω παίξει το 4 αλλά όχι το Phantom Pain, το ξέρω αμαρτία ! Είμαι άτομο που τα κάνω όλα με την σειρά τους οπότε θα πρότεινα το 4 πρώτα, και μετά έρχεται το Revengeance που είναι non-canon

Οποτε λες να ξεπεσω στο ps3 μετα απο χρονια? Η περιμενω emulator για υπολογιστη. Το 5 στο ps3 με ειχε αγανακτησει με το loading βαρεθηκα τη ζωη μου.

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ξαναλέω. Αν οι επόμενες κονσόλες κάνουν χρήση RT, έστω minimal, τα RT effects θα φτιάχνονται στο εκάστοτε παιχνίδι απ' την αρχή. Δεν θα γίνεται βιαστικό - κακό implementation της τελευταίας στιγμής επειδή τα έσκασε η NV με χάλια performance. Θα αποδίδει σωστά, ταυτόχρονα θα έχουν βγει και οι 7nm GPUs που θα είναι αρκετά πιο ισχυρές.

Πάντως 4K/240FPS μην περιμένετε να δείτε ούτε στον ύπνο σας, ούτε καν η RTX4080Ti δεν θα βγάζει τέτοια νούμερα στα σημερινά παιχνίδια.

Λες να δουμε rt cores και απο amd μερια με τα 7nm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ξαναλέω. Αν οι επόμενες κονσόλες κάνουν χρήση RT, έστω minimal, τα RT effects θα φτιάχνονται στο εκάστοτε παιχνίδι απ' την αρχή. Δεν θα γίνεται βιαστικό - κακό implementation της τελευταίας στιγμής επειδή τα έσκασε η NV με χάλια performance. Θα αποδίδει σωστά, ταυτόχρονα θα έχουν βγει και οι 7nm GPUs που θα είναι αρκετά πιο ισχυρές.

Πάντως 4K/240FPS μην περιμένετε να δείτε ούτε στον ύπνο σας, ούτε καν η RTX4080Ti δεν θα βγάζει τέτοια νούμερα στα σημερινά παιχνίδια.

Repurpose θα γίνει αλλά για άλλους σκοπούς (cloud-textures κλπ.).

Για τα 240 fps τα είπαμε. Είναι τα sync hz του Hololens και του γάμησε τα πέταλα ο Pachter ως άσχετος με οτιδήποτε αφορά την τεχνολογία που "αναλύει"....

Η MS ως γνωστόν δεν ήθελε να βγάλει προϊόν τύπου PS VR με χαμηλές επιδόσεις όπως έχει δηλώσει. Περίμενε να ωριμάσει η τεχνολογία για να δώσει proper VR 120hz/ανά μάτι.

240 hz...

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sir_Teraflop είπε

Repurpose θα γίνει αλλά για άλλους σκοπούς (cloud-textures κλπ.).

Για τα 240 fps τα είπαμε. Είναι τα sync hz του Hololens και του γάμησε τα πέταλα ο Pachter ως άσχετος με οτιδήποτε αφορά την τεχνολογία που "αναλύει"....

Έχεις το One X για avatar, αλλά τουλάχιστον ξέρεις τι γίνεται και μπορεί να κουβεντιάσει κάποιος μαζί σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχεις το One X για avatar, αλλά τουλάχιστον ξέρεις τι γίνεται και μπορεί να κουβεντιάσει κάποιος μαζί σου.

Σε ευχαριστώ πολύ. Είμαι λάτρης της τεχνολογίας και όχι εταιρείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mkp είπε

Πριν ένα μήνα είχα φτιάξει ένα pc για ένα φίλο με περιορισμένο budget που είχε τα παρακάτω:

CPU: i5 2500K (OC 4.5) - 44€
Cooler: CoolerMaster Hyper TX3i - 21€
Mobo: Gigabyte Z68 - 50€
RAM: 8GB DDR3 1600MHZ - 50€
GPU: XFX RX 580 8GB 220€
SSD: KINGSTON SA400S37/120G SSDNOW A400 120GB - 21€
HDD: είχε ηδη
PSU: Be Quiet 600W - 53€
Case: ZALMAN ZM-T5 ATX MINI TOWER BLACK - 25€
OS: Windows 10 pro (key απο ebay) - 5€

Σύνολο 489€ που παίζει games με παρόμοιες επίδοσης με αυτές του xbox one x


(CPU και Mobo ήταν μεταχειρισμένα προφανώς, όλα τα υπόλοιπα καινούργια)

4k με 60 fps σταθερά δε παίζει ποτέ όμως αυτό που έφτιαξες στο φίλο σου. 

Και επίσης σε 4-5 χρόνια το πολύ θα πρέπει να κάνει καμία αναβάθμιση ο φίλος σου ενώ το one x όχι 

 

Λυπάμαι 🤷

17 ώρες πριν, Hildergun είπε

Προσωπικά προτιμώ το φυσικό αντίγραφο, όπως νομίζω και οι πλείστοι.

Ελπίζω να μην προχωρήσει το μοντέλο που θέλουν να προωθήσουν.

Όσον αφορά το αστείο "4k 240fps", ας τα αφήσουν αυτά και ας αφοσιωθούν να βγάζουν καλά παιχνίδια.

Η μόνη κονσόλα που θεωρώ είναι ελκυστική, είναι το PS4 και μόνο λόγω των αποκλειστικών τίτλων.

Εφτυχως που ο περισσότερος κόσμος δεν είναι σαν εσένα και θα προτιμήσει την κονσόλα που δεν παίρνει CD γιατί έχουμε φτάσει στο 2019 και στο Xbox εχουμε τη βιβλιοθήκη μας ονλαιν από 360 εποχές και έχουμε ακόμα και παιχνίδια από το Original. Δεν έχω αγοράσει ποτέ κανονικό CD στο one και δε σκοπεύω να γεμίσω τα συρτάρια και τα ράφια μου γεμάτα με σκονισμένες θήκες CD.🤷

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω συναντήσει άνθρωπο που να αγοράζει CD πλεον, είναι τόσο lame.

12 ώρες πριν, lawlezz είπε

απορω με τους κονσολακιδες...γιατι ειναι τοσο πορωμενοι με τις κονσολες..ενω σε γα.......νε κανονικα...συνδρομες...για να παιξεις multi παιχνιδια 70 ευρω κ καταθεση ψυχης κ στην τελικη παιζουν 30 fps για τοσα λεφτα γτ εννοειται οτι θα παρεις κ μια τηλεορασακλα να παιζεις κ μετα σ λεει την εβγαλα πιο οικονομικα με πσ4 προ 500 ευρο μια τηλεοραση 700 παιχνιδια α κ συνδρομη....κοροιδα εσεις με τα pc π εδωσες 1500 ευρω για 2080 ti ,,,προτιμω να μην μ κοροιδευουν παντως που μεχρι χθες δεν ξερατε τι ειναι fps κ τωρα ξαφνικα μ λετε 240 σε 4κ 

και ενα pc σημερα με τοπ τα παντα δν τα πιανει κ με chipaki cpu κ gpu οχι με ενα chip σε μια μιτρικη του κινητου

Γτ η συνδρομή που πληρώνεις άμα θέλεις είναι 45€ το χρόνο . ΤΟ ΧΡΟΝΟ. Kαι μου δίνουν πίσω παιχνίδια κάθε μήνα που ούτε σε τορενταδικα δε μπορείς να τα βρεις. Γιατί δεν έχω χακερς. Γιατί έχω μια πιο ομαλή εμπειρια. Γιατί δε χρειάζομαι 60 διαφορετικούς launchers για κάθε παιχνίδι και πάει λέγοντας. 

Όσο χρόνο σπαταλάς για να βρεις κάνα αρχαίο game του 2014 στο πισι σου, πιθανότατα το έχω πάρει ήδη τσάμπα από το live η το έχω αγοράσει με 75% προσφορά και αυτό και το επόμενο και το μεθεπόμενο μέσο live. 

 

Το ξέρω πως δε μπορείς να το χωνέψεις αλλά έτσι είναι τα πράγματα 🤷

εσύ κάθε χρόνο σχεδόν χαλάς κατοσταρικα για να παίζεις σε ένα μέτριο πισι ένα γκειμ που δε μπορούσε να το σηκώσει το μηχάνημα σου. Εμείς χαλάμε ένα 45αρι το χρόνο και παίζουμε 1000 παιχνίδια παραπάνω από σένα (για να μην πω και για το pass) 

 

Λυπάμαι 🤷

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, music_lover είπε

Διαφωνούν μαζί σου τα 5,21 εκατομμύρια πωλήσεις του God of War.

Και πρόσεξε μιλάμε για ένα single player game με μηδενικό σχεδόν replayability και "παρτούζα" όπως είπες gaming.

http://www.vgchartz.com/game/120125/god-of-war-2018/?region=All

Χώρια που τα 5.21m είναι retail πωλήσεις δλδ δισκάκια, δεν σου βάζω τα ψηφιακά γιατί εκεί θα ξεφύγουμε, χρυσωρυχείο λέγεται αυτό για την sony.

Κανείς δεν λεει οτι τα exclusives της Sony ειναι κακα games. Λεμε απλά οτι τα sony fanboys κοντεύουν να βγαλουν ολοκληρη την βιομηχανια gaming αχρηστη σε σχεση με την Sony. Οι fans της Sony ειναι οι Apple-αδες του gaming. Ω αγία sony που τα κανεις ολα τέλεια, σώζεις μονη σου το gaming και οσοι δεν παιζουν PS4 ειναι ασχετοι και ασχολουνται μονο με Excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εισαι τερμα υπερβολικος στο σχολιο σου και εκτιθεσαι αγαπητε.

Μπορει η ποιοτητα κατασκευης,η καρτα γραφικων και η ψυξη του xbox one x να ειναι πολυ καλα αλλα μην τρελαθουμε κιολας οτι φτανει η ποιοτητα των εξαρτηματων αυτη του pc hardware που πωλειται ξεχωριστα.

Ο συμφορουμιτης πιο πανω εχει 80+bronze τροφοδοτικο και ssd στην συνθεση του εκτος των αλλων.

Που κολλαει το σχολιο σου περι οτι πιο σαβουρας,μην τρελαθουμε κιολας.

Και τελος μπορει το Xbox One X να κανει παπαδες για αυτα που κοστιζει,αλλα για αλλη μια φορα οι περισσοτεροι ξεχνατε οτι οι εταιρειες τα παιρνουν αλλιως τα χρηματα στις κονσολες απο τις υπηρεσιες βλεπε xbox gold/ps plus,απο νεα περιφερειακα που χρειαζονται σε καθε γενια και παει λεγοντας.

Επισης σε αλλες τιμες προμηθευονται οι εταιρειες τις κονσολες που ειναι ειδικες παραγγελιες custom που δεν πωλουνται στην αγορα,γιαυτο και τις παιρνει οικονομικα να τις πουλανε οσο τις πουλανε. Αν το hardware του Xbox One X κοστιζε πολυ ακριβοτερα απο οσο το πουλαει η εταιρεια,θα ειχε ζημιες οικονομικα γιατι θα εμπαινε μεσα,το ιδιο και για το ps4.Απλα τις πουλανε με μικρα περιθωρια κερδους και τα αρπαζουν απο τις  υπηρεσιες και τα store τους.

Γιαυτο και ολοι επεσαν με τα μουτρα στο Game pass απο οταν ανακοινωθηκε.Γιατι δεν ειναι τελικα τοσο φθηνες οι κονσολες οσο τις παρουσιαζουν ορισμενοι.

 

Δεν εκτίθομαι γιατί έχω όλες τις κονσόλες, από συνειδητή επιλογή και μάλιστα τη μία δίπλα από την άλλη, δεν γράφω θεωρία ή ότι διαβάζω από το web... Το να σου φτιάξεις μια ντουλάπα  με υδρόψυξη, 10 fans και 650 w τροφοδοτικό και να το συγκρίνεις με κάτι το οποίο έχει  μύρια περιορισμούς δεν μου λέει κάτι.

Όσο για το πως παίρνει τα χρήματα η κάθε εταιρία είναι κάτι που δεν με αφορά, ούτε επιλέγω κονσόλα λόγω οικονομίας. Για εμένα πχ. αν έχω να επιλέξω μεταξύ ενός pc που ακούγεται σαν ελικόπτερο όταν η rx 580 δουλεύει στο 70% τα fans για να κρατηθεί στους 80 c και μιας κονσόλας παρόμοιας ισχύς αθόρυβης και κρύας, θα επιλέξω τη δεύτερη (και ναι την έχω κάνει και αυτή τη σύγκριση....).

 

 

10 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

 

Δεν έχεις άδικο όσον αφορά την κλίμακα της οικονομίας αλλά πραγματικά το να στήσεις ένα σύστημα ΟΠΩΣ το One X ή το PS4 σε ένα τέτοιο case και εν τέλει να χωράει σε ένα home theater slot και να μην κάνει θόρυβο ή να ψήνεται και ταυτόχρονα να παίζει 4K/30 έστω, απέχει από το πάρεις το κάθε κουτί - τέρας (για την περίπτωση που συζητάμε και ένα midi atx ΤΕΡΑΣ είναι) και ταυτόχρονα να κοστίζει 500, 400 πόσα είναι.

Νομίζω ότι εκεί εστίασε ο φίλος.

 

Προφανώς και εκεί εστίασα. Αλλά στο insomnia έχουμε καταφέρει να φτιάξουμε καλύτερο και φτηνότερο σύστημα από την κάθε MS και μάλιστα με spare parts από την λαϊκή....😂

5 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Κανείς δεν λεει οτι τα exclusives της Sony ειναι κακα games. Λεμε απλά οτι τα sony fanboys κοντεύουν να βγαλουν ολοκληρη την βιομηχανια gaming αχρηστη σε σχεση με την Sony. Οι fans της Sony ειναι οι Apple-αδες του gaming. Ω αγία sony που τα κανεις ολα τέλεια, σώζεις μονη σου το gaming και οσοι δεν παιζουν PS4 ειναι ασχετοι και ασχολουνται μονο με Excel

 

Εδώ κάνεις λάθος, η "apple" του console gaming είναι η nintendo . H sony απλά αφουγκράζεται καλύτερα τις ανάγκες του μέσου χρήστη και τις ενσωματώνει με δεξιοτεχνία στη στρατηγική της κάτι που ο ανταγωνισμός είναι, για διάφορους λόγους, ανίκανος να επιτύχει.

 

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ξαναλέω. Αν οι επόμενες κονσόλες κάνουν χρήση RT, έστω minimal, τα RT effects θα φτιάχνονται στο εκάστοτε παιχνίδι απ' την αρχή. Δεν θα γίνεται βιαστικό - κακό implementation της τελευταίας στιγμής επειδή τα έσκασε η NV με χάλια performance. Θα αποδίδει σωστά, ταυτόχρονα θα έχουν βγει και οι 7nm GPUs που θα είναι αρκετά πιο ισχυρές.

Πάντως 4K/240FPS μην περιμένετε να δείτε ούτε στον ύπνο σας, ούτε καν η RTX4080Ti δεν θα βγάζει τέτοια νούμερα στα σημερινά παιχνίδια.

 

Εγώ προσωπικά θα ήθελα το "anaconda" να μου δίνει επιλογή για quality native 4k ή perfomance σε 60fps και ας είναι και checkerboard. Τα υπόλοιπα είναι first world problems και σίγουρα δεν θα κάτσω να ασχοληθώ, όπως στο digitalfoundry, με το τι διαφορές θα υπάρχουν με 400 % zoom.

 

Όσο για τις rtx και raytracing στα pc.... ας φτιάξουν πρώτα proper HDR και μετά βλέπουμε....😋

Επεξ/σία από Darthvader
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Δεν εκτίθομαι γιατί έχω όλες τις κονσόλες, από συνειδητή επιλογή και μάλιστα τη μία δίπλα από την άλλη, δεν γράφω θεωρία ή ότι διαβάζω από το web... Το να σου φτιάξεις μια ντουλάπα  με υδρόψυξη, 10 fans και 650 w τροφοδοτικό και να το συγκρίνεις με κάτι το οποίο έχει  μύρια περιορισμούς δεν μου λέει κάτι.

Συνεχιζεις να εκτιθεσαι μιας και ο συμφορουμιτης ανεφερε συγκεκριμενο build πολυ φθηνοτερο απο αυτο που αναφερεις περι υδροψυξεων και 10 φανς το οποιο απαξιωσες και το αν εχεις ολες τις κονσολες ειναι παντελως ασχετο με το σχολιο σου.
Ουτε το οτι εχεις μια καρτα γραφικων σημαινει οτι μπορεις να γραφεις οτι σου ερθει και οι υπολοιποι απλα να συμφωνουμε με αυτο.

Να σου φρεσκαρω παλι λιγο την μνημη 

 

14 ώρες πριν, mkp είπε

Πριν ένα μήνα είχα φτιάξει ένα pc για ένα φίλο με περιορισμένο budget που είχε τα παρακάτω:

CPU: i5 2500K (OC 4.5) - 44€
Cooler: CoolerMaster Hyper TX3i - 21€
Mobo: Gigabyte Z68 - 50€
RAM: 8GB DDR3 1600MHZ - 50€
GPU: XFX RX 580 8GB 220€
SSD: KINGSTON SA400S37/120G SSDNOW A400 120GB - 21€
HDD: είχε ηδη
PSU: Be Quiet 600W - 53€
Case: ZALMAN ZM-T5 ATX MINI TOWER BLACK - 25€
OS: Windows 10 pro (key απο ebay) - 5€

Σύνολο 489€ που παίζει games με παρόμοιες επίδοσης με αυτές του xbox one x


(CPU και Mobo ήταν μεταχειρισμένα προφανώς, όλα τα υπόλοιπα καινούργια)

 

14 ώρες πριν, Darthvader είπε

Κοίτα σου λέω καλοπροαίρετα ότι συγκρίνεις μήλα  με πορτοκάλια.... (για να μη πω κάτι  για βούρτσες κ.α. 😋)

Το engineering στο one x είναι από άλλο πλανήτη και δεν συγκρίνεται με τα καραγκιοζiλίκια που φτιάχνουμε εμείς από των συνδυασμό διαφόρων pc parts.

Το να πετάμε ότι πιο σαβούρα και φτηνό υπάρχει σε pc part καθώς και μεταχειρισμένο για να αποδείξουμε ότι εμείς μπορούμε να φτιάξουμε κάτι καλύτερα από το R&D δεκάδων μηχανικών μιας εταιρείας η οποία μπορεί και εφαρμόζει οικονομία κλίμακας είναι ο ορισμός της εκλογίκευσης.

Τέτοια ποιότητα κατασκευής σε hardware δεν υπάρχει πουθενά, ούτε σε  pc parts οποιασδήποτε κατηγορίας και τιμής

Καραγκιοζιλικια τα custom pc που εχουμε εμεις και οτι πιο σαβουρα και φθηνο επωνυμα προιοντα με τις δικες τους εγγυησεις και δεν συγκρινονται με το hardware του xbox(που και για το μεταχειρισμενο δεν καταλαβαινω γιατι απαξιωνεται,λες και δεν υπαρχει κοσμος που αγοραζει μεταχειρισμενες κονσολες).

Να σου θυμισω μονο οτι σχολιαζεις σε τεχνολογικο forum και οχι σε gaming.....

Ποια ακριβως ποιοτητα κατασκευης σε hardware δεν υπαρχει πουθενα?Εχεις δει τα τροφοδοτικα που εχουν οι κονσολες και τα συγκρινεις με τα ξεχωριστα επωνυμα που πωλουνται?Δεν συγκρινεται ο μηχανικος σκληρος δισκος που εχουν οι κονσολες(Seagate barracuda εχει το Xbox One X που δεν υπαρχει πουθενα που γραφεις με καμαρι....)με τον ssd των pc?

Δεν αντιλεγω οτι τα pc αν καποιος τα φτιαξει απο την αρχη δεν κοστιζουν ακριβοτερα ή ουτε λεω οτι το Xbox One X δεν αξιζει τα χρηματα του και με το παραπανω.Αυτο που λεω ειναι οτι οτι πληρωνεις παιρνεις στην τελικη,και με υπερβολες δεν κερδιζει κανεις τιποτα.

Και το XboxOneX ειναι δυνατοτερο του ps4 pro και εχει και καλυτερη κατασκευη ,γιαυτο και ειχε αρχικη τιμη 100ευρω παραπανω(25%)απο την τιμη του ps4Pro.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη τα εχετε μπερδέψει τα 6.5 tflops αναφέρονται σε ολη την υπολογιστική δυναμη του xbox one x, οχι μονο σε καρτα γραφικών. Επιπλέον μονο τα tflops μιας gpu λένε την μισή αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 7:35 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Ναι όχι 4K/1000 λέω εγώ..Ό,τι να 'ναι λέει ο ''αναλυτής''. Κοντζάμ RTX2080Ti δεν κρατάει 60άρι σε αρκετά παιχνίδια σε 4Κ, ποια 240FPS ; Η GPU που θα έχουν επάνω οι επόμενες κονσόλες θα είναι επιπέδου GTX1080Ti/RTX2080. 4K/60FPS θα βγάζουν και αυτό σε κάποιους τίτλους με χαμηλομένα settings.

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου.. είτε κάνεις πλάκα για τις επόμενες gpu κονσολών ή ξεκινησες να ασχολείσαι πολύ πρόσφοτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου.. είτε κάνεις πλάκα για τις επόμενες gpu κονσολών ή ξεκινησες να ασχολείσαι πολύ πρόσφοτα.

Ο φιλος psycho ειναι χρονια στο αθλημα ξερει τι γραφει και ποτε δεν τρολλαρει σε τετοια θεματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tokyo είπε

4k με 60 fps σταθερά δε παίζει ποτέ όμως αυτό που έφτιαξες στο φίλο σου. 

Και επίσης σε 4-5 χρόνια το πολύ θα πρέπει να κάνει καμία αναβάθμιση ο φίλος σου ενώ το one x όχι 

Λυπάμαι 🤷

Ούτε και το Χ1Χ παίζει με κανονικό 4k με 60fps, για να πιάσει 4K θυσιάζει πολλά άλλα, εννοείτε όχι max settings και max ΑΑ, μικρό fov, και τις περισσότερες φορές δεν είναι καν κανονικό 4K αφού χρησιμοποιούν κάποια από αυτές τις τεχνικές (checkerboard rendering, dynamic resolution, upscaling, etc) και παρόλα αυτά χαροπαλεύει να πιάσει 30fps σε κάποια games.

Επίσης σε 4-5 χρόνια δεν θα βγαίνει πλέον κανένα καινούργιο παιχνίδι για το Χ1Χ, για θα είναι last gen, οπότε θα αναγκαστείς να αγοράσεις το καινούργιο xbox που θα κυκλοφορεί εκείνη την εποχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...