Προς το περιεχόμενο

Το next-gen Xbox με κωδικό όνομα Anaconda ίσως υποστηρίζει 4Κ 240fps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Άσε τι γράφει το βιντεάκι. Σου βρίσκω βιντεάκι να τρέχει maxed out το Crysis με 9400GT..Το Halo 3 είναι σχεδόν fully playable στον τελευταίο emulator με 30FPS. Σε κάνα τρίμηνο θα είναι 100% playable.

Επίσημα για PC, μόνο τα 1 και 2 υπάρχουν.

Το Forza Horizon συγκεκριμένα, τρέχει 4K/60FPS με ultra settings στο One X, πλην του MSAA που δεν είναι 8x.

Σύμφωνα με το digital foundry δεν ισχύει αυτό. Σε quality mode που όντως είναι ultra παίζει σε 30 fps, σε performance mode παίζει στα 60 με χαμηλότερα settings

56 minutes ago, Tokyo said:

Εντάξει εμείς με 3 ακριβά πισι λέμε ψέματα στη παρέα #facepalm

Ανέβασε μου βίντεο τώρα με ένα πισι φθηνότερο του one x να σηκώνει 4κ με 60 fps το forza. 

Περιμένω. 

Δεν θέλω απαντήσεις για κάρτες μητρικές η δεν ξέρω και γω τι κάνε αυτό που σου πα.

Οταν καταλάβεις γιατί αυτό που μου ζητάς είναι χαζό θα σε πάρω στα σοβαρά. Μέχρι τοτε μου αρκεί το test του digital foundry, σε υψηλότερα settings ένας 8400 βγάζει 5 (ΠΈΝΤΕ) φορές υψηλότερα MINIMUM από οτι το one X βγάζει average σε ultra settings. Τώρα προτιμώ να λάβω υπόψιν το digital foundry πάρα εσένα, να με συγχωρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά αυτό έλλειπε, ο jaguar που φοράει το Xbox είναι στα 1.75Ghz, με μια λέξη ψοφίμι. Στο DF που κοιτάω τώρα, η μόνη διαφορά που κάνει μπαμ μεταξύ performance και quality mode, είναι η έλλειψη του motion blur στο performance mode. 16xAF δεν έχει ούτε στο quality mode αν κρίνω από το έδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Καλά αυτό έλλειπε, ο jaguar που φοράει το Xbox είναι στα 1.75Ghz, με μια λέξη ψοφίμι. Στο DF που κοιτάω τώρα, η μόνη διαφορά που κάνει μπαμ μεταξύ performance και quality mode, είναι η έλλειψη του motion blur στο performance mode. 16xAF δεν έχει ούτε στο quality mode αν κρίνω από το έδαφος.

Μα ναι αλλά κάποια στιγμή η καραμέλα πρέπει να σταματήσει. Σε ουδεενα game δεν πάει καλύτερα η οποιαδήποτε κονσόλα από ένα midrange pc. Μάλλον 3-4 φορές χειρότερα πάει. Τι 8400 λέμε εδώ, ένας i5 750 του 2009 την κάνει την δουλειά. Και σου λέει ο αλλος για pc του χιλιάρικου και πρέπει τώρα εγώ να τον πιστέψω. 

 

Και σύμφωνα με το techspot μια 970 βγάζει 32 σε 4k ultra, όσο δηλαδή το onex. 970!!! Η καρτα βγήκε το 2014 και το cpu το 2009. Άμα αυτό είναι το pc του χιλιαρικου πάω πάσο εγω

Επεξ/σία από strawman
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tokyo είπε

Το γνωρίζω απλά στα περισσότερα games πατάει πισι του χιλιαρικου που έχουμε όλοι στη παρέα μας 🤷 (τα οποία δεν σηκώνουν καλά καλά 4κ)

Γιατί επαναλαμβάνεσαι? (damage control μήπως?) Πριν περικα post σου έδειξα σύστημα με RX580 8GB που δεν ξεπέρναγε τα 500€ να παίζει games με παρόμοιες επίδοσης με αυτές του X1X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές έπεσαν αρκετά πλέον στις mid-range GPUs. To One X με ακρίβεια σαν TFLOPs, έχει επιδόσεις RX580/GTX1060. Σαν GPU δηλαδή, είναι σαν ένα mid-range PC. Σαν CPU ωστόσο, είναι χειρότερο και από i5/i7 πρώτης γενιάς που βγήκαν το 2008.

39 λεπτά πριν, strawman είπε

Μα ναι αλλά κάποια στιγμή η καραμέλα πρέπει να σταματήσει. Σε ουδεενα game δεν πάει καλύτερα η οποιαδήποτε κονσόλα από ένα midrange pc. Μάλλον 3-4 φορές χειρότερα πάει. Τι 8400 λέμε εδώ, ένας i5 750 του 2009 την κάνει την δουλειά. Και σου λέει ο αλλος για pc του χιλιάρικου και πρέπει τώρα εγώ να τον πιστέψω. 

Και σύμφωνα με το techspot μια 970 βγάζει 32 σε 4k ultra, όσο δηλαδή το onex. 970!!! Η καρτα βγήκε το 2014 και το cpu το 2009. Άμα αυτό είναι το pc του χιλιαρικου πάω πάσο εγω

Μην τα λες σε μένα. Πες τα σε αυτούς που θεωρούν ότι το HW της κονσόλας είναι μαγικό και αποδίδει πολύ καλύτερα από ένα παρόμοιο HW στο PC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, mkp said:

Γιατί επαναλαμβάνεσαι? (damage control μήπως?) Πριν περικα post σου έδειξα σύστημα με RX580 8GB που δεν ξεπέρναγε τα 500€ να παίζει games με παρόμοιες επίδοσης με αυτές του X1X.

Κακώς του το δείξες γιατί είναι άδικο παράδειγμα. Το pc gaming είναι φτηνότερο λόγω upgradability, ακριβώς γιατί δεν χρειάζεται να στήσεις ολόκληρο pc από την αρχή. Όταν λοιπον ο Χ κονσόλας πήρε ps3 o pcας έστησε pc. Από τότε μια gpu αλλάζεις το 2013 όταν βγήκαν οι νέες κονσολες με 140 ευρώ (7870 και 2 παιχνίδια δώρο) και μια το 2017 με τις νέες κονσόλες (rx 580 καλή ώρα). Σίγουρα έδωσες λιγότερα από όσο κοστίζουν οι 3 κονσόλες. Και σίγουρα πουλάς το παλιό hardware διατηρώντας backwards compatibility κατι που στη κονσόλα δεν γίνεται. 

 

Σορρυ κονσόλαδες του κόσμου, το price / performance επιχείρημα δεν στέκει, βρείτε κάτι άλλο να αναμασάτε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα δε μου δείξατε όμως καποιο πισι στα 400€ με 4κ και Φόρτσα στα 60 fps 🤷

 

#φθηνοπισιγκειμιν 

 

Πόσο αστείοι είστε επειδή έχετε χαλάσει χιλιάρικα για τα σάπια κουτιά σας και κλαίτε που ένα one x με το 1/4 της τιμής που έχετε χαλάσει τρέχει σχεδόν το ίδιο καλά το Γκειμ με το πισι σας.

 

Εδώ δεν έχετε πιάσει καλά καλά τη κονσόλα και τα βάζετε όλα κάτω με τα χαρτιά τις τζάγκουαρ και το τι εγραψαν τα μπλογκ. 

Δοκιμάστε πρώτα μετά μιληστε Μουτσινάδες

😎

Επεξ/σία από Tokyo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, Tokyo said:

Ακόμα δε μου δείξατε όμως καποιο πισι στα 400€ με 4κ και Φόρτσα στα 60 fps 🤷

#φθηνοπισιγκειμιν 

Πόσο αστείοι είστε επειδή έχετε χαλάσει χιλιάρικα για τα σάπια κουτιά σας και κλαίτε που ένα one x με το 1/4 της τιμής που έχετε χαλάσει τρέχει σχεδόν το ίδιο καλά το Γκειμ με το πισι σας.

Εδώ δεν έχετε πιάσει καλά καλά τη κονσόλα και τα βάζετε όλα κάτω με τα χαρτιά τις τζάγκουαρ και το τι εγραψαν τα μπλογκ. 

Δοκιμάστε πρώτα μετά μιληστε Μουτσινάδες

😎

Καταρχας, στην προηγουμενη σελιδα το παιδι σου εδειξε. Κατα δευτερον, δεν εχει απολυτως καμια σημασια. Οπως ειπα 17 φορες, ο pc gamer δεν πεταει το PC του να το χτισει απο την αρχη. Απλα πραματα. Το μονο που χρειαζεται ενα midrange PC του 2009 ειναι καρτα γραφικων για να παιζει οπως το one x. Εφοσον εισαι pc gamer, εχεις ηδη PC, οπως εσυ ειχες κονσολα πριν το onex, οποτε γιατι να αγορασω ξανα κουτι, τροφοδοτικο, windows, keyboard, mouse, σκληρους κλπα? Υπαρχει καποιος λογος και δεν τον ξερω? Επισης την βγαζεις ακομα φθηνοτερα γιατι πολυ απλα ο PC gamer δεν χρειαζεται να αγορασει ξεχωριστο PC οπως ο console gamer. Αυτα τα συνυπολογισες? Τι, οχι? Γιατι αραγες...

Οσο γι το σαπιο κουτι μου που τρεχει το ιδιο καλα με το one x, θα σε πετροβολησουν ρε. Χαλαρωσε. Χτυπα ενα youtube search και δες ποσα frames βγαζει ενας 8700k να κλαψεις. 4 φορες πανω ειναι, οσο δηλαδη και το κοστος που ανεφερες (1/4). Εν ολιγοις, οτι πληρωσες πηρες φιλε. Εξαιρεσεις βεβαια παντα υπαρχουν, οπως ας πουμε το pubg το οποιο στον 8700k ειναι 7-8 φορες πανω, η κανα ac origins ας πουμε που γελαν και τα κατσικια. Αραξε, κονσολα πηρες, δεν επιασες κανεναν απο τα τετοια. Στην τελικη ρε φιλε, αμα οντως ενα xbox one με 400€ επαιζε οπως ο 8700k + 1080ti γιατι να μην επαιρνα και εγω? Δεν ειχα λεφτα ?

Επεξ/σία από strawman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες ούτε τα βασικά. Όσα θα χαλάσεις για μια κάρτα για να αναβαθμίσεις κάνει τοσο μια κονσόλα. 

 

Χάλασα 200€ για το 360 πριν μια δεκαετία. Χάλασα αλλα 300€ για το one  για την δεκαετία που μας περνάει. Σύνολο 500€. 

Εσύ στο πισι με 500€ δε παίζεις στην ποιότητα που παίζω με το x. Άρα η θα στήσεις κάτι από την αρχή με άλλη μητρική κάρτες κλπ η αν είχες χαλάσει από πριν κάνα 1000αρικο θα πρέπει να το κάνεις update στα parts ανά 2-3 χρόνια. Και τα parts δεν είναι φθηνά. 

Όπως σου είπα έχω και από τα δυο. Βλέπω σε πιο χαλάω περισσότερα λεφτά. .εσύ δεν τα έχεις απλά έχεις triggarei σαν κλασσικός Ελλην. 

Και ακόμα δεν είδα κάποιο πισι φθηνό να ξεπερνάει το one x 🤷

#whysotriggered

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...