Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 457.30 euro με μεταφορικά @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Inler είπε

Τελικά έχουμε νεότερα για τα 3 παιχνίδια? Αυτά φεύγουν κάνα 60€ ή δύσκολα? 

Η Gigabyte γνωρίζει κάνεις σε τι επίπεδα θερμοκρασιών θα κινείται με το fan 1600-1700rpm γιατί διαβάζω διάφορα? 

Εδώ έχει ενα καλό review: https://www.tomshardware.co.uk/gigabyte-rx-vega-64-gaming-oc-review,review-34174-5.html

Αν και τον Θωμά δεν τον πολύ εμπιστεύομαι ... είναι λίγο άπιστος 

 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Inler είπε

Τελικά έχουμε νεότερα για τα 3 παιχνίδια? Αυτά φεύγουν κάνα 60€ ή δύσκολα? 

Η Gigabyte γνωρίζει κάνεις σε τι επίπεδα θερμοκρασιών θα κινείται με το fan 1600-1700rpm γιατί διαβάζω διάφορα? 

Ναι άνετα φεύγουν. 

45 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δίκιο έχεις. Η 64 είναι ανωτερη. βάλε και ένα gsync monitor μέσα όμως. Από ποσό ξεκινάνε είπαμε? 

FreeSync θα εννοείς εκτός αν τρολλαρεις

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την οθόνη αυτή που αναμένω θα μου είναι λουκούμι η συγκεκριμένη κάρτα.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07FBL6WSC/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00

Σκέφτομαι όμως μήπως φάω λίγο μπουκάλι με τον ryzen 5 2600X που έχω τώρα και θα πρέπει να πάω σε ryzen 7 2700X καλύτερα ή θα είμαι κομπλέ;

θεωρώ πως δεν θα έχω θέμα αλλά με προβληματίζει η αλήθεια είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ναι άνετα φεύγουν. 

FreeSync θα εννοείς εκτός αν τρολλαρεις

Αν διαβάσεις τη συζήτηση θα καταλάβεις το πνεύμα με το οποίο το εγραψα

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Mε την οθόνη αυτή που αναμένω θα μου είναι λουκούμι η συγκεκριμένη κάρτα.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07FBL6WSC/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00

Σκέφτομαι όμως μήπως φάω λίγο μπουκάλι με τον ryzen 5 2600X που έχω τώρα και θα πρέπει να πάω σε ryzen 7 2700X καλύτερα ή θα είμαι κομπλέ;

θεωρώ πως δεν θα έχω θέμα αλλά με προβληματίζει η αλήθεια είναι...

Κανενα θέμα μπουκαλιού... 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Mε την οθόνη αυτή που αναμένω θα μου είναι λουκούμι η συγκεκριμένη κάρτα.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07FBL6WSC/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00

Σκέφτομαι όμως μήπως φάω λίγο μπουκάλι με τον ryzen 5 2600X που έχω τώρα και θα πρέπει να πάω σε ryzen 7 2700X καλύτερα ή θα είμαι κομπλέ;

θεωρώ πως δεν θα έχω θέμα αλλά με προβληματίζει η αλήθεια είναι...

Δεν έχουν θέμα Vega 64 με 2600Χ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οk θα προβώ μάλλον σε αγορά. Το division 2 και τα υπόλοιπα games λογικά δεν θα τα χρειαστώ, όποιος ενδιαφέρεται λοιπόν ας στείλει pm. 

Η Sapphire RX 580 SE που αγόρασα δεν θα κλείσει από ότι φαίνεται μήνα.... :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αν διαβάσεις τη συζήτηση θα καταλάβεις το πνεύμα με το οποίο το εγραψα

Κανενα θέμα μπουκαλιού... 

Καλά ναι ηταν έξυπνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Με τέτοιο tdp η Vega 64 τι να κάνουν και οι ψύκτρες των gpu. Η Vega 64 είναι στα ίδια με 1070ti και τραβάει 50% παραπάνω ρεύμα. 

Μην γραφεις ανακριβειες!!!!ειπαμε αυτα που εχεις εσυ ειναι τα καλυτερα αλλα μην το γ@μ@ς τοσο ρε μαν!

Σε dota2 σε κανενα grand theft auto εκει μπορει να την παιρναει την βεγκα σε ολα τα αλλα τρωει φαπα 

Επεξ/σία από patsakos. D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η vega 64 μέχρι του ποσού των 470 και κατι ευρώ δεν έχει αντίπαλο. Simple as that. Για παραπάνω το συζητάμε. Ειδικά για κάποιον που θα τη συνδυάσει με  φθηνό freesync monitor είναι no brainer αυτή τη στιγμή. Oσο κι αν σκουζουν τα φανμπόια... 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Μην γραφεις ανακριβειες!!!!ειπαμε αυτα που εχεις εσυ ειναι τα καλυτερα αλλα μην το γ@μ@ς τοσο ρε μαν!

Σε dota2 σε κανενα grand theft auto εκει μπορει να την παιρναει την βεγκα σε ολα τα αλλα τρωει φαπα 

Έχουμε συγκρίνει με φίλο σε πάνω από 10 παιχνίδια και είδαμε τα καλά των vega. 160watt η μία 260 η άλλη και ανάλογα το παιχνίδι ήταν μπροστά μια η άλλη. Καλές οι Vega για mining αλλά για κάτι άλλο δεν αξίζουν. Περιμένω navi προφανώς και αν αξίζουν θα αλλάξω. 

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Η vega 64 μέχρι του ποσού των 470 και κατι ευρώ δεν έχει αντίπαλο. Simple as that. Για παραπάνω το συζητάμε. 

Μπορούμε να τρέξουμε μερικά παιχνίδια σε benchmark να δούμε διαφορές. Όταν στα 520 παίζει από Ελλάδα η 2070 η Vega στα 470 είναι πολύ κακό deal. Στα 440 παίζει η καλύτερη 1070ti από Ελλάδα σαν σύνολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έχουμε συγκρίνει με φίλο σε πάνω από 10 παιχνίδια και είδαμε τα καλά των vega. 160watt η μία 260 η άλλη και ανάλογα το παιχνίδι ήταν μπροστά μια η άλλη. Καλές οι Vega για mining αλλά για κάτι άλλο δεν αξίζουν. Περιμένω navi προφανώς και αν αξίζουν θα αλλάξω. 

Μπορούμε να τρέξουμε μερικά παιχνίδια σε benchmark να δούμε διαφορές. Όταν στα 520 παίζει από Ελλάδα η 2070 η Vega στα 470 είναι πολύ κακό deal. Στα 440 παίζει η καλύτερη 1070ti από Ελλάδα σαν σύνολο. 

Ο, τι θέλεις. Εδώ είμαι. μη μου μιλας για 1070ti. Ξεπεράστηκε. Όποιος αγοράζει 2019 1070 ti είναι άξιος της μοίρας του. 3 ετών αρχιτεκτονική. 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη της Vega του θεματος ειναι πολυ καλη οπως αναφερθηκε,ειδικα αν ισχυουν τα δωρεαν παιχνιδια.

Για τον συμφορουμιτη που μπηκε και εγραψε να αγορασει κοσμος χωρις ΦΠΑ κανονικα επρεπε να φαει προειδοποιηση/ban ολιγων ημερων για να ξυπνησει λιγο που παιρνει κοσμο στο λαιμο του.

Το μονο κακο με τις vega64 ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν θα μπουν στον κοπο να ασχοληθουν με undervolt.
 

Το μονο που πρεπει καθε φορα να αναφερεται ειναι τι παιζει με την εγγυηση οταν μιλαμε για αγορες απο amazon επειδη πολλοι στην Ελλαδα δεν γνωριζουν.

Αν δεν κανω λαθος λοιπον αν παθει κατι η καρτα στα πρωτα δυο χρονια τοτε ο αγοραστης στελνει την καρτα πισω στο amazon. Αν η καρτα εχει 3χρονια εγγυηση(οπως νομιζω η gigabyte),τοτε ο αγοραστης δεν την στελνει στο amazon αλλα μιλαει με την ιδια την Gigabyte. Δεν γνωριζω τωρα τελευταια αν εχει αλλαξει κατι αλλα μεχρι και πριν λιγο σχετικα καιρο αυτο ισχυε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Ο, τι θέλεις. Εδώ είμαι μη μου κολας για 1070ti. Ξεπεράστηκε. Όποιος αγοράζει 2019 1070 ti είναι άξιος της μοίρας του. 3 ετών αρχιτεκτονική. 

Βάλε αν έχεις τα παιχνίδια benchmark από far cry 5 shadow η wildland. 

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ο, τι θέλεις. Εδώ είμαι μη μου κολας για 1070ti. Ξεπεράστηκε. Όποιος αγοράζει 2019 1070 ti είναι άξιος της μοίρας του. 3 ετών αρχιτεκτονική. 

Μία αρχιτεκτονική που είναι καλύτερη με μισή κατανάλωση από μια νέα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Βάλε αν έχεις τα παιχνίδια benchmark από far cry 5 shadow η wildland. 

Τα χω κανει uninstall κ τα τρία. Θα δω το απόγευμα τι έχω και επανέρχομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...