Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά Bluetooth ANC Over-Ear] - Sennheiser PXC 550 167€ Κωτσόβολο


mxa055

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Sennheiser PXC 550 Wireless σε τιμή που έπαιζαν black friday από τον Κωτσόβολο. Εγώ τα είχα πάρει και είμαι πολύ ευχαριστημένος και θυμάμαι ότι κάποιοι δεν είχαν προλάβει, οπότε ίσως είναι τώρα η ευκαιρία σας να αποχωριστείτε 167€ αντί για 239€ που εχουν αρχική ή 228 χαμηλότερη στο skroutz

Ο ήχος είναι πολύ καλός, το ANC αρκετά καλό ειδικά σε αεροπλάνα και τρένα. Η μπαταρία μου κρατάει 3-4 μέρες με full χρήση. Skype και τηλεφωνήματα τέλειο.

Το μόνο κακό για μένα είναι ότι δεν σου σπάνε τα τύμπανα στο 100% έντασης. Εγώ που ακούω καφρίλες, συνήθως τα δουλεύω στο 80%+. 

 

link: https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/akoystika/akoustika-kefalis/186445-sennheiser-pxc-550-wireless

c10441131-1.jpg

Επεξ/σία από mxa055
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mxa055 είπε

Τα Sennheiser PXC 550 Wireless σε τιμή που έπαιζαν black friday από τον Κωτσόβολο. Εγώ τα είχα πάρει και είμαι πολύ ευχαριστημένος και θυμάμαι ότι κάποιοι δεν είχαν προλάβει, οπότε ίσως είναι τώρα η ευκαιρία σας να αποχωριστείτε 167€ αντί για 239€ που εχουν αρχική ή 228 χαμηλότερη στο skroutz

Ο ήχος είναι πολύ καλός, το ANC αρκετά καλό ειδικά σε αεροπλάνα και τρένα. Η μπαταρία μου κρατάει 3-4 μέρες με full χρήση. Skype και τηλεφωνήματα τέλειο.

Το μόνο κακό για μένα είναι ότι δεν σου σπάνε τα τύμπανα στο 100% έντασης. Εγώ που ακούω καφρίλες, συνήθως τα δουλεύω στο 80%+. 

link: https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/akoystika/akoustika-kefalis/186445-sennheiser-pxc-550-wireless

c10441131-1.jpg

πόσο άνετα είναι σε πολύωρη χρήση; Τα Bose QC35ii τα έχεις δοκιμάσει; Ψάχνω ακουστικά για το γραφείο και θα παίζουν κάθε μέρα χαμηλά κυρίως αλλά θέλω να είναι άνετα για χρήση 8+ ωρών και να έχει πολύ καλό ANC.

Edit: έχει πολλά ακουστικά σε έκπτωση ο Κωτσόβολος και με άτοκες!

Επεξ/σία από panos44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ άνετα για πολύωρη χρήση και πολύ ελαφριά. Μετά από λίγο ξεχνάς ότι τα φοράς. Εγώ τα φοράω 6+ ώρες σερί τη μέρα και δεν έχω πρόβλημα. Τα Bose δεν τα έχω φορέσει πολλές ώρες αλλά μου φαίνονται αντίστοιχα σε άνεση.

Σίγουρα φόρεσε τα, γιατί κάθε κεφάλι και σετ αυτιών είναι διαφορετικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω το απόγευμα να τα ακούσω να δω τι λένε! Μάλλον όμως θα πάρω τα Sony XM3/Bose QC35ii όποιο μου κάτσει καλύτερα στην "κεφάλα" μου!

Αυτό με την ένταση δεν ξεπερνιέται εφόσον τα συνδέσεις σε εξωτερική πηγή ενσύρματα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panos44 είπε

Θα πάω το απόγευμα να τα ακούσω να δω τι λένε! Μάλλον όμως θα πάρω τα Sony XM3/Bose QC35ii όποιο μου κάτσει καλύτερα στην "κεφάλα" μου!

Αυτό με την ένταση δεν ξεπερνιέται εφόσον τα συνδέσεις σε εξωτερική πηγή ενσύρματα;

Χανουν το ασυρματο θετικο ομως. Ακουσε τα ολα περιμενω εντυπωσεις. Μονο τα xm2 εχω ακουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ασύρματο δεν είναι θέμα μιας και θα το χρησιμοποιώ στα ταξίδια εκτός γραφείου.

Μέσα στο γραφείο με ενδιαφέρει να μην ακούω τους τριγύρω και να είναι απίστευτα ξεκούραστα λόγω των ωρών χρήσης που θα τα φοράω.

Τα Sony δεν τα βλέπω στον Κωτσο. Τα 2 δεν με ενδιαφέρουν. Θα ήθελα άτοκες σίγουρα και να μην φτάσω τα 400€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά τιμής ανάμεσα στα sennheiser της προσφοράς και των Bose QC35ii (διπλάσια) πως αιτιολογείται;

έχω τα Marshall Major III (ενσύρματα) και το βασικό μου πρόβλημα (πέρα από το ότι θέλω ασύρματα πια) είναι ότι μετά τη 1 ώρα με πιέζουν στα αυτιά, το οποίο δεν αντέχεται.\

διαβάζω ότι τα Bose είναι πολυ πιο ανετα απο τα sennheiser, αλλά γενικοτερα δεν προκειται να τα χρησιμοποιησω πανω από 4-6 ωρες σερι. 2-4 ώρες θαναι η χρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν δικαιολογειτε. Στο rtings υπαρχουν αναλυτικα review και για τα 2. Και για xm2 xm3. 

Στο rtings τα καλύτερα ANC βγάζει τα Bose!

Τα Sony διαβάζω έχουν καλύτερο ήχο και πιο customable εφαρμογή στο κινητό. Αν δεν είχα το θέμα της πολύωρης ακρόασης θα έπαιρνα σίγουρα Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε λίγο την αξιολόγηση ενός πελάτη μη σας κάνουν τα ίδια

Ήταν προφανώς επιστροφή από άλλο πελάτη (το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο) και επιπλέον δεν περιείχε όλα τα αξεσουάρ που έπρεπε (;έλειπαν ο προσαρμογέας εν πτήσει και ο προσαρμογέας 3,5 σε 6,3mm)
Θα έπρεπε να γίνει έλεγχος προτού αποσταλεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, dchatz είπε

Προσέξτε λίγο την αξιολόγηση ενός πελάτη μη σας κάνουν τα ίδια

Ήταν προφανώς επιστροφή από άλλο πελάτη (το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο) και επιπλέον δεν περιείχε όλα τα αξεσουάρ που έπρεπε (;έλειπαν ο προσαρμογέας εν πτήσει και ο προσαρμογέας 3,5 σε 6,3mm)
Θα έπρεπε να γίνει έλεγχος προτού αποσταλεί....

Προσεξτε λες, αλλα κανεις ο,τι μπορεις για να μην... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή τιμουλα , τίμιο ακουστικό αλλά λίγο παλιό και σχετικά ευαίσθητο. Δε θα συνιστούσα τη χρήση του έξω από το σπίτι. Τα είχα πάρει από Αμαζον πέρυσι σε υψηλότερη τιμή και τα επέστρεψα σε μια εβδομάδα λόγω του ότι ήθελα να τα έχω πιο πολύ για ταξίδια και gym. 

Η μέγιστη ένταση του ήχου δεν είναι στο επίπεδο των 2 Σονυ ΧΜ2 ΧΜ3 και των Bose 35. 

Το καλύτερο value ήταν τα ΧΜ2 στα 199 που ίσως ξαναπαίξουν καθώς και κάποια προσφορά των Bose 35 μιας και αυτά θα αντικατασταθούν από νέο μοντέλο το επόμενο διάστημα.

Τα ακουστικά του τίτλου είναι μοντέλο του 2016.

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να τα δοκιμάσω το απόγευμα.

Στο δικό μου κεφάλι ήταν λίγο άβολα (το επάνω μέρος). Τα μαξιλαράκια ήταν εξαιρετικά.

Δεδομένης της διαφοράς τιμής με τους άμεσους ανταγωνιστές και κατανοώντας φυσικά ότι δεν είναι στο ίδιο επίπεδο απόδοσης με αυτούς νομίζω είναι εξαιρετική επιλογή.

Φυσικά αν κάποιος θέλει το καλύτερο πηγαίνει προς τα ΧΜ3. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...