Προς το περιεχόμενο

Θερμοστάτης θέρμανσης και θέση του


kitharas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει σον siemens rev13 τι ειναι η Θερµοκρασία άνεσης σε αυτόµατη λειτουργία 2 περιόδωνΑ και Β. Τι εννπει λεγοντας 2 περιδους ? Αφου σταθερη δεν μενει η θερμοκρασια? Το ιδιο ισχυει και για Θερµοκρασία οικονοµικής λειτουργίας σε αυτόµατη λειτουργία 2 περιόδων Α και Β. Καποιος α με βοηθησει ? Πηρα μολις τον rev13 και προσπαθω να καταλαβω τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυο περίοδοι σημαίνει δυο περίοδοι λειτουργείας, πχ κάποιες ωρες 20⁰ και καποιες αλλες ωρες 22⁰

Καλα εχει αυτος ο θερμοστάτης 80€ τι ειναι απο χρυσό 😁

Εγω εχω ενα εξυπνο με 7 περιόδων μια για καθε μέρα και αν θυμάμαι καλά τον πηρα 25$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δυο περίοδοι λειτουργίας είναι δυο ημερήσια χρονοπρογράμματα που ορίζεις πχ πρωί (6-9) και βράδυ (6-12) όπου η ρύθμιση της θερμοκρασίας είναι η "κανονική" για το χώρο και κοινή για τις δυο περιόδους πχ 22⁰C. Ενδιάμεσα των δυο περιόδων ο θερμοστάτης έχει άλλη ρύθμιση θερμοκρασίας που ορίζεις, χαμηλότερη για εξοικονόμηση ενέργειας πχ  18⁰C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά καλησπέρα , έχω εδώ και κανα 2μηνο τον Siemens rev 13. Το έχω στην έξυπνη λειτουργία στους 19 μεγιστη 17 ελάχιστη. Το ανέβασα στους 22 τελευταία εβδομάδα αλλά στους 18,6 σταματάει. Παραθέτω 1 βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tziminhio είπε

20Κ posts εχεις κανεις... Στο δικο μου θεμα βρήκες ν' απαντήσεις την λαλακια σου ?

Aν δεν σου αρεσε η απαντηση εχω ακόμα μια, μπαταρίες εχεις  αλλαξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα σωστά διαβάζοντας το manual, οι 22 βαθμοί που το ρύθμισες είναι για λειτουργία άνεσης. Σε αυτή τη λειτουργία πρέπει να ρυθμίσεις τις χρονικές ζώνες και για να είναι ενεργή πρέπει να επιλέξεις το πρώτο από πάνω σύμβολο με την τεθλασμένη γραμμή, όχι το σύμβολο με τον ήλιο. Το σύμβολο με τον ήλιο είναι για συνεχή λειτουργία άνεσης.

Δεν έχω τον θερμοστάτη, διαβάζοντας το manual νομίζω ότι κάτι τέτοιο παίζει. Στην απίθανη περίπτωση που έχω δίκιο, αν επιλέξεις την τεθλασμένη γραμμή θα δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...