Προς το περιεχόμενο

Προσωρινή απόδειξη σε εστιατόριο


telis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, umad είπε

Περαστικά και στους 2.

Έρχεται ο Κούλης.

Ραψτε μεγαλες τσεπες ...για να ερθουν οι επενδυτες και να γεμισει η τσεπη σας λεφτα μεσω του τρικλ νταουν 😆

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 366
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, umad είπε

Αυτοί είστε!!!

Αν έχει υπολογίσει λάθος τις υποχρεώσεις του λέει ο Φωστήρας με αλλαγή του φορολογικού κάθε 6 μήνες τα τελευταία 10 χρόνια...

Το παράδειγμα του @dancer αν και ήταν επιεικές δεν βλέπω να σας καίγεται καρφί...

Τώρα σιγά σιγά με τα νέα φορολογικά θα αρχίσετε να πληρώνετε και εσείς οι μπαχαλάκηδες και μπορεί να καταπιείτε και λίγο από την χολή σας.

αν αλλάζει κάθε 6 μήνες η φορολογία τότε να αναπροσαρμόζει κ κατάλληλα τις τιμές του. Αν δεν ξέρει ο ίδιος να προσλάβει άτομο που να ξέρει. Είπαμε κέρδη>έξοδα/υποχρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

Είναι φοβερο πως έχει περάσει το ότι όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι λαμόγια. Έχει γίνει πλύση εγκεφάλου. Έχουν φτάσει οι κυβερνώντες τόσα χρόνια τους μισθούς στα 400€ και σας φταίνε οι ελ.επ. Έχουν διαλύσει υγεία, παιδεία και σας φταίνε οι ελ.επ. Έχουμε σκάνδαλα με δις και τρις και σας φταίνε οι ελ.επ. 

Αν το κράτος ήθελε να σταματήσει τη φοροδιαφυγή θα το έκανε. Πως το έχουν κάνει άλλες χώρες ; Τους βολεύει όμως όλο αυτό, το να μαλώνουμε μεταξύ μας ποιος είναι κλέφτης. Όταν έχεις χάος, κρύβεις κάτω από αυτό πολλά. Όταν λειτουργούν όλα σωστά και η παραμικρή λαμόγια φαίνεται.

Δεν νομίζω να αναφερόμαστε σε όλους. ένα τεράστιο ποσοστό όμως ναι. Και μην ξεχνάς....στα δημόσια σκάνδαλα εμπλέκονται και ιδιωτικά θυρία....

Και πίστεψέ με.....δεν χάλασε καμία επιχείρηση η μείωση μισθών......

Επ....τις ίδιες κυβερνησεις ψηφίζουν και οι Ελ. Επ.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NTC Labs είπε

Όποιος και να έρθει , εσύ πιστέυεις θα αλλάξει κάτι προς όφελός σου?

Ναι θα τα πάρει και από άλλους και δεν θα κλαίω μόνο εγώ.

Θα κλαις και συ!

Κούληςςςςςςςςςςςς ❤️ 

Μόλις τώρα, bilya είπε

αν αλλάζει κάθε 6 μήνες η φορολογία τότε να αναπροσαρμόζει κ κατάλληλα τις τιμές του. Αν δεν ξέρει ο ίδιος να προσλάβει άτομο που να ξέρει. Είπαμε κέρδη>έξοδα/υποχρεώσεις.

Φαίνεσαι σχετικός από το θέμα.

Διοίκηση επιχειρήσεων Τει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, αυτό που μάθαμε είναι πως αν δε βγάλεις λεφτά από την τσέπη σου να πληρώσεις ΦΠΑ, επειδή είσαι μισθωτος δε πληρώνεις τίποτα. Τόσο λαμπρα μυαλα χαραμιζεστε. Να πάτε στη θέση της λαγκαρτ στο ΔΝΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, dancer είπε

Διάβασα την πρώτη και δέκατη σελίδα γτ κλασικά ο κάθε μισθωτός και συνταξιούχος λέει ότι κλέβουν οι Ελ. Επαγγελματίες και από την άλλη οι επαγγ λματιες ότι δε βγαίνουν, ας μιλήσουμε λοιπόν με αριθμούς 

Μισθωτός με εισόδημα 7000€ πληρώνει φόρο 0€ επαγγελματίας με εισόδημα 7000€ πληρώνει 3080€ στο ποσό των 3080 συμπλήρωσε και το ποσό του ΦΠΑ που έχει δώσει στην εφορία, επομένως όταν θα ξαναπειτε ότι κάποιος δε κόβει απόδειξη σκεφτείτε που πάει αυτό το 24% σίγουρα όχι στη τσέπη του. Δεν είμαστε μακριά από το καιρο όπου οι επαγγελματίες θα αρχίσουν να ανεβάζουν τις τιμές και στην υπηρεσία και στο εμπόριο για να βγάλουν τα λεφτά που τους παίρνει το κράτος με την άδικη φορολόγηση τις προμήθειες καρτών και ένα σωρό άλλα.

Προσεξτε ότι δεν έχω βάλει τέλος επιτηδεύματος στα 3080. Από εκεί και μετά εφόσον γκρινιάζουν για τις αποδείξεις κάποιοι περιμένω να εφαρμοστεί και σε μισθωτούς συνταξιούχους η κατάργηση του αφορολογητου και από τα 7000 που θ δηλώνουν να δίνουν 3000 στο κρατος. Εφόσον οι υπέρμαχοι της δικαιοσύνης και της εξυπνάδας είναι πολλοί και στο φόρουμ και σε όλη την Ελλάδα

Φέρε μας και ένα αντίστοιχο παράδειγμα για μισθωτό και επαγγελματία με εισοδήματα 40.000. Α! Ξέχασα δεν υπάρχει μισθωτός στην Ελλάδα με τέτοιο εισόδημα ενώ επιχειρηματιες πολλοί!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mylo είπε

Μάλιστα, αυτό που μάθαμε είναι πως αν δε βγάλεις λεφτά από την τσέπη σου να πληρώσεις ΦΠΑ, επειδή είσαι μισθωτος δε πληρώνεις τίποτα. Τόσο λαμπρα μυαλα χαραμιζεστε. Να πάτε στη θέση της λαγκαρτ στο ΔΝΤ

Όχι βρε θα στείλουμε εσένα που με το ζόρι εκτυπώνεις το σήμα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, umad είπε

Ναι θα τα πάρει και από άλλους και δεν θα κλαίω μόνο εγώ.

Θα κλαις και συ!

Κούληςςςςςςςςςςςς ❤️ 

Φαίνεσαι σχετικός από το θέμα.

Διοίκηση επιχειρήσεων Τει?

παίξε Τζόκερ μέσα έπεσες. 

Βέβαια δεν μου λες που κάνω λάθος σε αυτό που έγραψα. Δλδ ανα σου πω για αναπροσαρμογη τιμών λόγω πληθωρισμού κτλπ τι θα μου πεις?

BTW πολ. μηχανικός είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bilya είπε

παίξε Τζόκερ μέσα έπεσες. 

Βέβαια δεν μου λες που κάνω λάθος σε αυτό που έγραψα. Δλδ ανα σου πω για αναπροσαρμογη τιμών λόγω πληθωρισμού κτλπ τι θα μου πεις?

BTW πολ. μηχανικός είμαι

Ξέρεις πολλές επιχειρήσεις που να κάνουν ανατιμολόγηση κάθε 6 μήνες λόγω ανωτέρας βίας και να μην επηρρεάζεται η φήμη-πελατεία τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, umad είπε

Όχι βρε θα στείλουμε εσένα που με το ζόρι εκτυπώνεις το σήμα σου!

Εγώ δεν πληρώνω τίποτα. Είμαι τζαμπατζης. Είδωλο μου ο Γιάννος ο Παπαντωνίου ο γνωστός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, umad είπε

Πες τα!

Λες και βγήκαν από την τσέπη του μισθωτού λεφτά να πληρώσει ΙΚΑ ή εφορία...

Αγαπητέ θα πρέπει να ξέρεις ότι οι συμφωνίες που κάνω εγώ με τους εργοδότες μου είναι επι του μικτου μισθού και όχι επι του καθαρού άρα από την δικη μου τσέπη βγαίνουν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ctasis είπε

Φέρε μας και ένα αντίστοιχο παράδειγμα για μισθωτό και επαγγελματία με εισοδήματα 40.000. Α! Ξέχασα δεν υπάρχει μισθωτός στην Ελλάδα με τέτοιο εισόδημα ενώ επιχειρηματιες πολλοί!

μισθωτος θα δωσει με αποδειξεις 10626 εχοντας και συμπληρωμενο κωδικο 049

επαγγελματιας θα δωσει 23.326,00

αρα τελικο αποτελεσμα ο μισθωτος θα βγαλει καθαρα το χρονο με φορους ολα πληρωμενα 29364 επαγγελματιας 16674, τοσο δικαιο συστημα μαλλον εσυ κλεβεις το κρατος ως μισθωτος οχι εγω ως επαγγελματιας. φιλακιαααα στους νεοελληνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dancer είπε

μισθωτος θα δωσει με αποδειξεις 10626 εχοντας και συμπληρωμενο κωδικο 049

επαγγελματιας θα δωσει 23.326,00

αρα τελικο αποτελεσμα ο μισθωτος θα βγαλει καθαρα το χρονο με φορους ολα πληρωμενα 29364 επαγγελματιας 16674, τοσο δικαιο συστημα μαλλον εσυ κλεβεις το κρατος ως μισθωτος οχι εγω ως επαγγελματιας. φιλακιαααα στους νεοελληνες

Δεν βλέπω πουθενά στην εξίσωση σου τα έξοδα που παρουσιάζει ο επαγγελματίας όμως. Γιατί άραγε;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mylo είπε

Εγώ δεν πληρώνω τίποτα. Είμαι τζαμπατζης. Είδωλο μου ο Γιάννος ο Παπαντωνίου ο γνωστός 

Χρυσές εποχές,τώρα ο ήλιος είναι κίτρινος κάθε πρωί :( 

Πλάκα πλάκα μην μου πεις ότι χάλασε τον μισθωτό το Πασοκ 😎

Αλλά μάλλον ξεχνάμε και τώρα κλέβουν μόνο οι μαγαζάτορες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, umad είπε

Ξέρεις πολλές επιχειρήσεις που να κάνουν ανατιμολόγηση κάθε 6 μήνες λόγω ανωτέρας βίας και να μην επηρρεάζεται η φήμη-πελατεία τους?

αν δεν το κάνουν κ αποφασίζουν να απορροφούν την αυξηση του ΦΠΑ είναι δικό τους θέμα. Σαν πελάτη δεν με ενδιαφέρει. 

Σαν επιχείρηση όμως θα έκανα τους υπολογισμούς πριν πάρω αυτήν την απόφαση με projection ίσως και χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...