Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2019


greg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Πως εξηγειτε οτι στο Q3 ηταν ολοι μεσα σε 1 sec. Και μετα η διαφορα εκτιναχτηκε?

Δεν ξέρω αλλά σίγουρα είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα. 

 

IMG_20190316_110154.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι υποστηρίζω Kubi και ας ξέρω ότι οδηγάει ένα κάρο με πατάτες χωρίς καμιά ελπίδα σήμερα εντυπωσιάστηκα με τις red bull. Φοράνε το σαπάκι της honda και πάνε έτσι.
Τι θα γίνονταν αν φορούσαν έναν κινητήρα mercedes??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, koprodogis είπε

Παρότι υποστηρίζω Kubi και ας ξέρω ότι οδηγάει ένα κάρο με πατάτες χωρίς καμιά ελπίδα σήμερα εντυπωσιάστηκα με τις red bull. Φοράνε το σαπάκι της honda και πάνε έτσι.
Τι θα γίνονταν αν φορούσαν έναν κινητήρα mercedes??

Ίσως δεν είναι και τόσο σαπάκι πια.. Πάντως η RB έχει κορυφαίο σασί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθερά καλύτερες οι Μερσέντες και πάλι, 8η pole για τον Χαμ στη συγκεκριμένη πίστα (μόλις 2 νίκες όμως).

Μεγάλη έκπληξη ο Νόρις. Πολύ καλός και ο Μαξ, καθώς και οι δύο Χαας. Ο Λεκλέρκ σχετικά καλά τα πήγε, δεν ήταν πολύ μακριά από τον Σεμπ. Ωραίος και ο Κίμι.

Ψιλοαπογοήτευση η Ρενό. Αναμενόμενη η θέση του Στρολ και των Γουίλιαμς.

Με Γκασλί, κατάλαβε κανείς τι παίχτηκε και δεν τον ξαναέβγαλαν για γύρο;

Για αύριο, υπάρχει ισχυρό ενδεχόμενο για 1-2 της Μερσέντες, γενικά είναι μια πίστα που δεν ευνοεί τα προσπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nash-gf είπε

Με Γκασλί, κατάλαβε κανείς τι παίχτηκε και δεν τον ξαναέβγαλαν για γύρο;

 

γενικα στο Q3 εγιναν περιεργα πραγματα...Δεν του αξιζε με τιποτα να μεινει εκτος...

 

1 ώρα πριν, nash-gf είπε

 Για αύριο, υπάρχει ισχυρό ενδεχόμενο για 1-2 της Μερσέντες, γενικά είναι μια πίστα που δεν ευνοεί τα προσπεράσματα.

Αν παρουμε για παραδειγμα την στατιστικη, εγω θα πονταρα τα λεφτα μου σε αλλον εκτος απο τον Pole man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρυθμό αγώνα, και με τη διαφορά που έδειξαν οι Μερσέντες, θεωρώ ότι δύσκολα θα τις προσπεράσει κάποιος.

Φυσικά θα παίξουν ρόλο πολλά πράγματα, όπως η εκκίνηση, τυχόν αυτοκίνητα ασφαλείας/κόκκινες σημαίες, καθώς και οι στρατηγικές, εφόσον οι ομάδες δεν έχουν ακόμα υπεραρκετά δεδομένα σχετικά με τη φθορά των ελαστικών.

Ένα στρατηγικό πλεονέκτημα όμως που έχει ο Χαμ σε σχέση με τα 2 προηγούμενα χρόνια είναι ότι φέτος έχει τον Μπότας ως reargunner, κι όχι τις Φερράρι ακριβώς πίσω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Μονο εγω βλεπω χτυπημα Vettel-Verstappen στη πρωτη στροφη ? 😂

Απο το στομα σου και στου ..... μακρυα απο την πιστα τετοια πραγματα! χαχα
θα ειχε πλακα για τον χαμο παντως. και να εχουμε μια θερμη εκκινηση!

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Μονο εγω βλεπω χτυπημα Vettel-Verstappen στη πρωτη στροφη ? 😂

Αν (😂) ο Bottas έχει εντολές να μη ζορίσει τον Lewis βλέπω κανά Bottas-Verstappen ή Bottas-Vettel!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αν (😂) ο Bottas έχει εντολές να μη ζορίσει τον Lewis βλέπω κανά Bottas-Verstappen ή Bottas-Vettel!

Εντολες και mercedes δεν πανε μαζι 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει νέα σειρά στο νετφλιξ για την φόρμουλα 1 με πρωταγωνιστές τους ίδιους τους οδηγού παράγοντες κλπ. Είδα από περιέργεια 1 επεισόδιο και έφτασα στα 7 χωρίς να πάρω πρέφα. Δείχνει ωραία πράγματα από τα παρασκήνια και εξηγεί λίγο πολύ πως έγινε η φ1 τόσο χάλι. Το είχε πει και ο χαμηλτον πέρσι στο σπα για τον οκον, ότι τρέχει οποίος φέρνει λεφτά και όχι οι ικανοί. Δυστυχώς πρέπει να πιάσει πάρα πολύ πάτο ακόμα για να καταλάβουν τι πρέπει να αλλάξουν για να σταματήσει η παρωδία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...