Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 Gaming Oc 414 ευρώ με μεταφορικά @amazon.fr (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tους έστειλα email αυτή τη φορά για να προλάβω την επιστροφή.

Αν δεχτούν να μου επιστρέψουν τα 43 ευρώ διαφοράς με το Γαλλικό θα δεχτώ την κάρτα όταν έρθει διαφορετικά θα αρνηθώ παραλαβή και θα επιστραφεί πίσω.

Αυτό τους έγραψα και νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο, ειλικρινές και δίκαιο. Άλλωστε αναφέρεται και σαν ένας από τους λόγους επιστροφής κάποιου προϊόντος (found it cheaper?). Θα δείξει πως θα πάει.

Βέβαια καλού - κακού παρήγγειλα την κάρτα και από το Γαλλικό στα 414 για να μην έχουμε τυχόν απρόοπτα και μετά ακυρώνω αν χρειαστεί. ;) 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Tους έστειλα email αυτή τη φορά για να προλάβω την επιστροφή.

Αν δεχτούν να μου επιστρέψουν τα 43 ευρώ διαφοράς με το Γαλλικό θα δεχτώ την κάρτα όταν έρθει διαφορετικά θα αρνηθώ παραλαβή και θα επιστραφεί πίσω.

Αυτό τους έγραψα και νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο, ειλικρινές και δίκαιο. Άλλωστε αναφέρεται και σαν ένας από τους λόγους επιστροφής κάποιου προϊόντος (found it cheaper?). Θα δείξει πως θα πάει.

Βέβαια καλού - κακού παρήγγειλα την κάρτα και από το Γαλλικό στα 414 για να μην έχουμε τυχόν απρόοπτα και μετά ακυρώνω αν χρειαστεί. ;) 

Πήρα 36 ευρώ επιστροφή, νομίζω είμαι οκ. Μπορείς να την επιστρέψεις με αιτιολογία "Τη βρήκα φθηνότερα".

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DsLmAnIaC είπε

Πήρα 36 ευρώ επιστροφή, νομίζω είμαι οκ.

Μια χαρά είσαι. Πιστεύω και εμένα να κάνουν κάτι ανάλογο. Ίδωμεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: έχει βρει κανείς ψύκτες για υδρόψυκτη που να της κάνει της συγκεκριμένης κάρτας? Λένε ότι λόγω διαφορετικού lay out ότι δεν.. αν ξέρετε κάτι έξτρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, babyonboard είπε

Ερώτηση: έχει βρει κανείς ψύκτες για υδρόψυκτη που να της κάνει της συγκεκριμένης κάρτας? Λένε ότι λόγω διαφορετικού lay out ότι δεν.. αν ξέρετε κάτι έξτρα..

Ναι, βάζεις g12 nzxt και οποία υδρόψυξη aio θες αρκεί να ανοίξεις 4 τρύπες στο bracket του μπλοκ ώστε να ταιριάζουν στο pcb της vega.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου δωσανε τη διαφορα μετα τη μειωση τιμης.Παντως μου δωσανε και τρακινγκ με dhl παρολο που πηρα την απλη αποστολη.

Σε αλλους με απλη,νομιζω παει με deutsche post και ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2019 στις 7:55 ΜΜ, DsLmAnIaC είπε

Εννοείται τα Tom Clancy's The Division 2, resident Evil 2 και Devil May Cry 5 δώρο. 

https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B078KM88CX/ref=ox_sc_saved_image_1?smid=A1X6FK5RDHNB96&psc=1

Τι μας κάνεις ρε φίλε, έτοιμος να το πατήσω είμαι.

@kostiger @dstelios

Πήρατε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2019 στις 7:54 ΜΜ, Arkin είπε

Οταν κυκλοφορουνε σημερα navi/2060 και η 2060 εχει 350 msrp δεν καταλαβαινω γιατι να παει καποιος σε vega. Τα ιδια γραφουμε ολοι στο θεμα των rtx οτι δεν αξιζουν σημερα ουτε 1080 ουτε 1070 στις τιμες που παιζουν. Δηλαδη αν σε 1 βδομαδα βρεις 300 ευρω vega 64 τι θα πεις σε αυτους που την πηραν 470? Και μαλλον δεν εχεις δει τι γραφω για τις turing. Αλλοι ειναι φανς.

Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση αλλά πρώτον μιλάς για την "2060 με 350 MSRP" το οποίο MSRP είναι σε δολάρια και για την αγορά της Αμερικής, όλοι γνωρίζουμε τι συμβαίνει με ισοτιμίες, φορολόγηση κτλπ συγκριτικά στην δική μας αγορά οπότε δεν ισχύει αυτό. Επίσης μπήκε βίντεο που έχει την VEGA παράλληλα με την 2080 να δείχνει κοντά σε επιδόσεις και εσύ επιμένεις να συγκρίνεις/προτείνεις μια mid-range κάρτα ως εφάμιλλη? Είπαμε να λέμε την γνώμη μας αλλά το παρόν φόρουμ είναι και κάπως τεχνολογικά προσανατολισμένο οπότε μην γράφουμε ότι να 'ναι.

Πολύ καλή αγορά σε όσους την πήραν "καλοπαίχνιδη".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

 

Τι μας κάνεις ρε φίλε, έτοιμος να το πατήσω είμαι.

@kostiger @dstelios

Πήρατε;

Εγώ όχι ακόμα , πιστεύω ότι θα πέσει και άλλο σύντομα ...ακόμα με τρώει όμως !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

 

Τι μας κάνεις ρε φίλε, έτοιμος να το πατήσω είμαι.

@kostiger @dstelios

Πήρατε;

Πάτα το το τιμημένο. Μια χαρά θα είσαι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ κολωσα.. Τη θέλω στα 350€ με τα παιχνίδια και να έχει RGB φωτισμό, γιατί έχω φτιάξει όμορφο pc. 

Γνήσιος τζαμπατζης. 😛

Προς το παρόν έχω καεί στο mgs5 με την rx 570. Έχω 4k  monitor (LG 27uk600) αλλά το παιχνίδι είναι στα 1080p και το περίεργο είναι ότι μου φαίνεται μια χαρά η εμπειρία μου στο παιχνίδι.. ! Δε ξέρω τι "χάνω" αν δεν πάρω μια vega ή τις επερχόμενες.. Και δε ξέρω τι χάνω που το μόνιτορ μου δεν είναι πάνω από 60hz. Αλήθεια ρε παιδια.,τι χάνω και δε το ξέρω γιατί με τόσα που διαβάζω με τρώει να τα δώσω γιατί πιο δυνατο,αλλα δε ξέρω αν αξίζει γιατί δεν έχω δει το καλύτερο στην πράξη.. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Έχω 4k  monitor

 

3 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

το παιχνίδι είναι στα 1080p και το περίεργο είναι ότι μου φαίνεται μια χαρά

 

1 λεπτό πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Δε ξέρω τι "χάνω"

frames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Κι εγώ κολωσα.. Τη θέλω στα 350€ με τα παιχνίδια και να έχει RGB φωτισμό, γιατί έχω φτιάξει όμορφο pc. 

Γνήσιος τζαμπατζης. 😛

Προς το παρόν έχω καεί στο mgs5 με την rx 570. Έχω 4k  monitor (LG 27uk600) αλλά το παιχνίδι είναι στα 1080p και το περίεργο είναι ότι μου φαίνεται μια χαρά η εμπειρία μου στο παιχνίδι.. ! Δε ξέρω τι "χάνω" αν δεν πάρω μια vega ή τις επερχόμενες.. Και δε ξέρω τι χάνω που το μόνιτορ μου δεν είναι πάνω από 60hz. Αλήθεια ρε παιδια.,τι χάνω και δε το ξέρω γιατί με τόσα που διαβάζω με τρώει να τα δώσω γιατί πιο δυνατο,αλλα δε ξέρω αν αξίζει γιατί δεν έχω δει το καλύτερο στην πράξη.. 

Κι εγώ από την r9 390 μια χαρά ευχαριστημένος ήμουν και δεν ήξερα τι χάνω ή αν άξιζε το παραπάνω που θα μου έδινε μία κάρτα γραφικών της κατηγορίας της Vega ή της 1070ti και πάνω.

Σου λέω λοιπόν ότι το AC Odyssey για παράδειγμα είναι σα να παίζω άλλο παιχνίδι παρά το γεγονός ότι είμαι σε ultrawide στα 60 hz (πρέπει να αναβαθμίσω και εκεί), μεγαλύτερη άνεση σε όλα. Το For Honor το ίδιο, ότι και αν δοκίμασα λειτουργεί πολύ καλύτερα και το κυριότερο με τα περισσότερα ή όλα τα "καλούδια" φορτωμένα στις ρυθμίσεις.

Από την άλλη είναι και ένα ποσό αυτό που απαιτείται να δώσουμε για τέτοια κάρτα οπότε στο χέρι σου είναι να δεις αν σε παίρνει να το ξοδέψεις για την αγορά της ή όχι. Σε συνδυασμό με τα τρία παιχνίδια το πακέτο είναι πολύ δυνατό είτε τα κρατήσεις είτε όχι.

Και το να πέσει στα 350 ευρώ είναι μία πιθανότητα, δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό να γίνει άμεσα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Για σήμερα με τις σημερινές τιμές είναι καλή η προσφορά.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...