Προς το περιεχόμενο

Αξίζει τώρα η αγορά Apple TV 4K;...


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν οι ταινίες είναι μέσω (πρώην) ITunes και νυν Movies / TV App δεν χρειάζεται να εμπλέξεις  το mac σου.

Επίσης αντί για Plex δες το Infuse. Πολύ καλύτερο. 

Για το WiFi  δεν  μπορώ να σου απαντήσω  γιατί το δικό μου είναι μόνιμα με Ethernet αλλά δεν βλέπω το λόγο γιατί όχι, ειδικά στα 5MHz. 

Οσο για την υποστήριξη είναι κάτι για το οποίο δεν θα ανησυχούσα στην θέση σου. (Apple γαρ). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το infuse , δεν το ήξερα . Το δοκίμασα στο iPad και όντως δείχνει καλύτερο του plex . 
Θα σκεφτώ τι θα κάνω με το tv και θα σου πω . 
Στα συν του να το πάρω τώρα είναι ότι κυκλοφόρησε και το απλό iPad με το Α10 κάτι που δείχνει όρο σκοπεύει να τον υποστηρίζει για καιρό ακόμα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2019 στις 9:49 ΜΜ, Jiakometi είπε

 

Αν θέλεις ενημέρωσε για την απόφαση σου τελικά. 

Τελικά το αγόρασα χθες , το έστησα και ήδη είδα την πρώτη ταινία . Χρησιμοποίησα το infuse , το έβαλα να διαβαζει την library του Plex  . Με το ps4 έτρωγα λίγο buffering σε μεγάλης 

ανάλυσης ταινίες λόγω του transcode που έκανε το Plex, τώρα με το ATV το infuse κάνει direct play και είναι άψογο . 

Το μόνο που περιμένω τώρα είναι να δω πως θα μου ενεργοποιήσει η apple το δωρεάν tv+ για τον πρώτο χρόνο λόγω της αγοράς του ΑΤV.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, AonDuine είπε

τώρα με το ATV το infuse κάνει direct play και είναι άψογο

Οντως το infuse είναι εκπληκτική εφαρμογή .. Παίζει τα πάντα χωρίς stuttering .... Οπότε οτιδήποτε εκτός App Store το παίζεις εκεί.

Καλορίζικο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AonDuine είπε

Λογικά θα το βγάλει και σε android , συνδρομητες ψάχνει ....

Ας το ελπίσουμε. Δεν θέλω να αγοράσω κάποιο κουτί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, billdanos είπε

Έφτασε και το Apple Tv+ και με ελληνικούς υπότιτλους! :)

Screenshot 2019-11-01 at 9.24.19 AM.png

Ναι το είχα διαβάσει ότι θα έχει ελληνικούς.

και στις ταινίες έχεις τις περισσότερες ελληνικούς.

 

τι αξίζει να φορτώσω ; roku? Fire? 
σε Android tv το βλέπω να αργεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, alexakos89 said:

Ναι το είχα διαβάσει ότι θα έχει ελληνικούς.

και στις ταινίες έχεις τις περισσότερες ελληνικούς.

τι αξίζει να φορτώσω ; roku? Fire? 
σε Android tv το βλέπω να αργεί. 

Δεν έχει βγει ακόμη επισήμως σε android tv. Χθες εμφανίστηκε σε ορισμένες Sony Tv με android αλλά το αφαίρεσαν στη συνέχεια και για την ώρα όσοι δοκιμάζουν το apk δεν κάνει sign in. Περιμένουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάνω χαζή ερώτηση που εχει απαντηθεί και σορρυ για αυτο. :P 

Εχω μια KS7000 η οποία δεν έχει apple tv app σε αυτή την περίπτωση ο μόνος τρόπος να έχω apple tv+ είναι να δώσω ~200ε για apple tv 4k??  Επισης με ενδιαφερει και το screen mirroring, καποιες εφαρμογες που βλεπω οτι το κανουν δυστυχως δεν υπαρχουν στην tv μου (δεν εχει android και γενικα εχει ελαχιστες εφαρμογες) οποτε η software λυση οπως καταλαβαινω δεν ειναι εφικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα, στη California εμφανίστηκαν προσφορές του Apple TV 4K HDR για $90 από την AT&T με 1-χρόνο δωρεάν Apple TV+. Αυτό είναι βασικά σημάδι πως κάτι καινούργιο έρχεται. Υπάρχουν αναφορές για νέο Apple TV με επεξεργαστή A12 (τον ίδιο με το iPhone XS/Max νομίζω) αλλά με κόστος γύρω στα $200. Λένε επίσης πως πιο πιθανή ημερομηνία είναι η άνοιξη του 2020. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...