Προς το περιεχόμενο

Σε αυξήσεις τιμών των συνδρομητικών του πακέτων προχωράει το Netflix στις ΗΠΑ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Thanos185 είπε

Νομίζω με vpn μπορεί να σου εμφανίσει ακόμα περισσότερες σειρές και ταινίες , ακόμα και σεζόν ολόκληρες, απλά νομίζω δεν θα χεις ελληνικούς υπότιτλους!

Επειδή δεν έτυχε να το δοκιμάσω (πιο πολύ για την ιστορία ρωτάω), μπορεί το ίδιο προφίλ να παίζει ταυτόχρονα σε 3 διαφορετικές συσκευές ?( με διαφορετικά ip φυσικά) 

Αυτό θέλω να το δοκιμάσω και εγώ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Thanos185 said:

Επειδή δεν έτυχε να το δοκιμάσω (πιο πολύ για την ιστορία ρωτάω), μπορεί το ίδιο προφίλ να παίζει ταυτόχρονα σε 3 διαφορετικές συσκευές ?( με διαφορετικά ip φυσικά) 

Καταρχάς έχουμε έτσι κι αλλιώς στην συντριπτική πλειοψηφία dynamic IPs στην Ελλάδα κι όχι Static. Οπότε κάθε φορά που κάνουμε restart το modem/router (ή όταν τρώει DC) η IP αλλάζει.

Μετά όταν μιλάμε για το μεγάλο account που είναι μέχρι 4 άτομα (δλδ 4 profiles), αν ο καθένας μπαίνει στο δικό του αποκλειστικά μπορούν όλοι να βλέπουν ταυτόχρονα κι ας έχουν διαφορετικές IPs.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι ηταν/ειναι υπερμετρα φτηνη υπηρεσια για αυτο που προσφερει και για τα εξοδα που κανει.

Ειναι αυτονοητο οτι τον πρωτο καιρο θα παιζει η τιμη γνωριμιας και σταδιακα θα διπλασιαστεί. Αυτο ειναι το κακο με τις cloud συνδρομητικες υπηρεσίες. Σε βαζουν σε μια διαδικασια να επενδυσεις πανω τους ειτε ειναι azure ειτε netflix , και εκει πχ που εχει παρει την νεα smart tv 4k με 1000ευρω για να βλεπεις το netflix σου σκαει μια αυξηση που και 50% πανω θα ειναι θα την καταπιεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ip δεν έχει καμιά σχέση με  τον τρόπο που περιορίζει το netflix την ταυτόχρονη θέαση από έναν συνδεδεμένο λογαριασμό. Το netflix περιορίζει αναλόγως το πακέτο την ταυτόχρονη θέαση  από έναν λογαριασμό σε 1, 2, 4 κλπ. ανεξαρτήτως συσκευής και πηγής internet.

Έχει κάποιος πληροφορίες ότι πρόκειται να αλλάξει πολιτική στον τρόπο λειτουργίας της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Ένας ακόμα λόγος να μην σταματήσω να πληρώνω την συνδρομή του Netflix μέσω Τουρκίας.  6,50€ για UHD x4 συσκευές. 

κ βλέπεις με vpn με τουρκική ip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό που λεν για τον περιορισμό κτλπ είναι ένα clickbait άρθρο που αναπαρήγαγαν όλα τα ειδησεογραφικά site. 

αν διαβάσετε καλά το άρθρο και στα αγγλικά, θα δείτε ότι δεν μιλάει πουθενά ότι η Synamedia συνεργάζεται  με το Netflix άλλα όλοι πρόσθεσαν το "υπηρεσίες σαν το Netflix" γιατί πουλάει.

αν ψάξετε θα δείτε ότι καμία συνεργασία δεν υπάρχει με netflix και Synamedia ενώ όλως τυχαίως συνεργάζεται  με όλους τους US ανταγωνιστές του Netflix 

Επεξ/σία από Dark_son20
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Ένας ακόμα λόγος να μην σταματήσω να πληρώνω την συνδρομή του Netflix μέσω Τουρκίας.  6,50€ για UHD x4 συσκευές. 

ξέρεις free vpn για τουρκια: γτ οταν το ψαχνα ολα ηταν επι πληρωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Ένας ακόμα λόγος να μην σταματήσω να πληρώνω την συνδρομή του Netflix μέσω Τουρκίας.  6,50€ για UHD x4 συσκευές. 

Έχεις ελληνικούς υποτίτλους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rafa1919 είπε

Δυστυχώς αυτό θα πάψει να αποτελεί λύση στο εγγύς μέλλον... :(

Ποιος το λέει αυτό? Τα πρόσφατα δημοσιεύματα περί μπλοκάρισματος διαμοιρασμού  δεν αφορούσαν τον νόμιμο στα 2 η 4  αλλά λογαριασμούς που κάνουν shearing παράνομα επί πληρωμή. Δεν έχετε δει κάποιες αγγελίες τύπου Netflix όλο το χρόνο μόνο με 30€ κλπ.?  Η παρακολούθηση με τον ίδιο κωδικό πακέτου σε 4 tv  ταυτόχρονα είναι νόμιμη και θεμιτή καθώς και το δυνατό όπλο του Netflix και δε νομίζω Ν αλλάξει πολιτική χρόνων τώρα μάλιστα που αποκτά και ανταγωνισμό. Τώρα για την επερχόμενη αύξηση της συνδρομής, τη βρίσκω απόλυτα λογική μιας και ξεκίνησε μια νέα εποχή με παραγωγές ταινιών, με αξιόλογους συντελεστές και σκηνοθέτες,  Δεν ήταν λίγοι αυτοί που κράζανε εδώ μέσα και όχι μόνο ότι οι ταινίες του ήταν για τα σκουπίδια. Ε τώρα παρατηρώ πως το σκηνικό αλλάζει ραγδαία. Μέχρι και στα Oscar πάει το Roma, και δεν είναι μόνο αυτό.  Αν ψάξετε λίγο περισσότερο θα βρείτε εξερετικες νέες ευρωπαϊκές ταινίες  που πριν λίγους μήνες δεν υπήρχαν. Όλα αυτά ανεβάζουν το κόστος και κάπου πρέπει να μετακινηθεί πιστεύω 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, sndev είπε

κ βλέπεις με vpn με τουρκική ip?

 

21 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Έχεις ελληνικούς υποτίτλους? 

Προσωπικά εγώ ζω στο εξωτερικό, εδώ κοστίζει κανονικά 15€ τον μήνα, με VPN μόνο έκανα τον λογαριασμό, μετά απενεργοποίησα το VPN και το περιεχόμενο είναι αυτό της χώρας που κατοικώ.. απλώς πληρώνω με την Revolut (είναι ο κύριος λογαριασμός μου) και δεν πληρώνω συνάλλαγμα. 

Ονοματεπώνυμο και πιστωτική θέλει. Μέχρι στιγμής δεν με ενόχλησε το Netflix το έχω σχεδόν ένα χρόνο μέσω τούρκικου λογαριασμού. Άλλοι χρησιμοποιούν αργεντίνικο για παράδειγμα αλλά ο τούρκικος είναι ο φθηνότερος. Ουσιαστικά είναι σαν να είσαι διακοπές στην Τουρκία και να ανοίξεις εκεί έναν λογαριασμό, αφού δεν ζητούν διεύθυνση κατοικίας και άλλα στοιχεία, το επιτρέπει ανεπίσημα. Αφού το Netflix ανέκαθεν επιτρέπει να παρακολουθήσεις Netflix όταν είσαι πχ διακοπές σε άλλη χώρα. Απλά έχεις διαφορετικό κατάλογο βασιζόμενο στην IP της χώρας που κατοικείς. Αν έχεις Ελληνική IP σου εμφανίζει το Ελληνικό περιεχόμενο, απλά έκανες την εγγραφή στην Τουρκία.

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...