Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic - Πληροφορίες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν πιστευω οτι πρεπει να ξαναδουμε game με 30αρι.ειναι αισχος.φτασαμε στο 2020.και δεν ειναι οτι απευθυνεται σε απαιτητικους χρηστες.ακομα και ενα παιδακι 10 χρονων να βαλεις η μια γυναικα και τρεχει το παιχνιδι 60αρι ,θα το ευχαριστηθει πολυ παραπανω και δεν θα ξερει γιατι...η κινηση θα ειναι τοσο ομαλη και αληθοφανες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τη στιγμή που δεν αντιδράει ο κόσμος,δε νομίζω ότι θα αλλάξει η κατάσταση.Εδω τους δίνουν racing με 30αρια ή fps και πάνε και τα αγοράζουν.Θα πρέπει η ίδια η εταιρεία που φτιάχνει το παιχνίδι,να θέλει να το απολαύσουν όλοι όπως πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Malthador είπε

Σοβαρά πάντως αν και δεν έχω πρόβλημα με τα 30 καρέ, προσωπικά ορισμένους τίτλους δεν μπορώ να τους παίξω στα 30 καρέ, κυρίως FPS's. Και δεν είναι το 30άρι το πρόβλημα, το πρόβλημα είναι το pacing και όταν ανεβοκατεβαίνουν τα καρέ γύρω από τα 30 (π.χ. όταν έχει πολυκοσμία στην οθόνη) ζαλίζομαι σε ενοχλητικό σημείο.

Στα παιχνιδια που εχουν frame pacing προβλημα(αν λες αυτο), οντως πονανε τα ματια. 

2 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Eχει ξαναγινει ποτε αυτο η πρωτη φορα? Να ξερω να του παρω χαρτομαντιλα αμα ειναι 😛 

Φετος καλη ωρα, το καλυτερο μαλλον οπτικα game τρεχει σε κονσολα που βασιζεται σε hardware του 2012-13. Και καθε χρονια αν το δεις καπως ετσι ειναι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Eχει ξαναγινει ποτε αυτο η πρωτη φορα? Να ξερω να του παρω χαρτομαντιλα αμα ειναι 😛 

Uncharted 4

Πες που πόσα παιχνίδια με καλύτερα γραφικά ξέρεις

2 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Eχει ξαναγινει ποτε αυτο η πρωτη φορα? Να ξερω να του παρω χαρτομαντιλα αμα ειναι 😛 

Uncharted 4

Πες που πόσα παιχνίδια με καλύτερα γραφικά ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Uncharted 4

Πες που πόσα παιχνίδια με καλύτερα γραφικά ξέρεις

Λογικα θα ξεπεραστει απο the last of us και GoT. 😛 H καποιος μπορει να πει οτι δειχνει καλυτερα το Death stranding η το GOW ξερω γω. Αλλα και παλι ειναι παιχνιδια στην ιδια λογικη:.

Εχουν ξεζουμισει μια κονσολα και εχουν μεγαλα production values.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το God of war δε θα το έλεγα μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια , το death stranding δεν το έχω δει και μάλλον δε θα το δω ποτέ δε μου κάνει κανένα κλικ

Αλλά ναι η ουσία είναι η ίδια υπάρχουν παιχνίδια που είναι απίστευτο ότι τρέχουν σε αυτό το hw

Προφανώς και θα έτρεχαν καλύτερα ΑΝ υπήρχαν σε pc, αλλά δεν υπάρχουν

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, logistoulis said:

Uncharted 4

Πες που πόσα παιχνίδια με καλύτερα γραφικά ξέρεις

Δεν το έχω παίξει διεξοδικά το U4, αλλά το GoW έχει αρκετά καλύτερο τεχνικό τομέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η μικρές λεπτομέρεις στην αλληλεπίδραση με το περιβάλλον στα πράγματα που διαλύονται κατά τις μάχες  στο u4 νομίζω ότι είναι έκτος συναγωνισμού, τα facial animation, τα τοπία που θα συναντήσεις 

το gow μου έκανε εντύπωση, αλλά όχι όσο το άλλο 

οκ μπορεί στα "χαρτιά" να χρησιμοποιεί περισσότερη τεχνολογία, στη πράξη αυτό που έκανε η naugty dog εμένα με εντυπωσίασε πραγματικα 

το άλλο το βρήκα απλά καλό, όπως  και το zero dawn, το zero dawn βέβαια είναι και ανοικτού κόσμου και είναι άδικο να συγκρίνεται με τα άλλα δύο

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, logistoulis said:

το gow μου έκανε εντύπωση, αλλά όχι όσο το άλλο 

Στο GoW μπορείς να διακρίνεις τους πόρους γύρω από τη ρώγα στο στήθος του Kratos, τι λέμε τώρα, δεν υπάρχει game σε άλλη πλατφόρμα με τέτοια λεπτομέρεια και στο λέω εγώ που δεν είμαι graphics-whore και εντυπωσιάζομαι μόνο από το gameplay και το music score στα games που παίζω. 

Ε, στο GoW εντυπωσιάστηκα από τα γραφικά, μετά από πολύ καιρό. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gamerheadquarters.com/articles/playstation-5-should-enhance-ps4-games.html

Δεν αναφερεται κατι σπουδαιο στο αρθρο, διατυπωνεται απλως εντος του, με μια σχετικη ανυπομονησια, η μαλλον καθολικη απαιτηση ολων μας, να εχουμε βελτιωμενη εμπειρια των ps4 τιτλων στο ps5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, kostiger said:

https://gamerheadquarters.com/articles/playstation-5-should-enhance-ps4-games.html

Δεν αναφερεται κατι σπουδαιο στο αρθρο, διατυπωνεται απλως εντος του, με μια σχετικη ανυπομονησια, η μαλλον καθολικη απαιτηση ολων μας, να εχουμε βελτιωμενη εμπειρια των ps4 τιτλων στο ps5. 

Φαντάζομαι θα υπάρχει Boost Mode, όπως τώρα στο Pro. Ή όταν ξεκλειδώνεις το framerate δεν θα ανεβαίνει αυτόματα σε παραπάνω καρέ από το PS4 Pro;

Τελοσπάντων, Sony είναι αυτή, τους έχω ικανούς να μας πουν «δώστε ένα ταληράκι κάθε game για να παίζουν στο PS5 τα PS4 games σας».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Φαντάζομαι θα υπάρχει Boost Mode, όπως τώρα στο Pro. Ή όταν ξεκλειδώνεις το framerate δεν θα ανεβαίνει αυτόματα σε παραπάνω καρέ από το PS4 Pro;

Τελοσπάντων, Sony είναι αυτή, τους έχω ικανούς να μας πουν «δώστε ένα ταληράκι κάθε game για να παίζουν στο PS5 τα PS4 games σας».

Πολυ ανετα ενδέχεται να επιβεβαιωθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, logistoulis είπε

Uncharted 4

Πες που πόσα παιχνίδια με καλύτερα γραφικά ξέρεις

Uncharted 4

Πες που πόσα παιχνίδια με καλύτερα γραφικά ξέρεις

Μπερδευεται το art direction με τα graphics. Στο art direction δεν διαφωνω, ειναι αψογο, αλλα graphics? Μεεχ

Quantum break / Ryse θεωρώ είναι καλύτερα σε graphics. Eπίσης είχα εντυπωσιαστεί από το driveclub

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...