Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic - Πληροφορίες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, logistoulis είπε

που κάνει μόνη της όσο μια κονσόλα 

όσο για τα κόστη, μπορώ να σου πω πολλούς τρόπους που μπορεί να σου βγει πιο φθηνή μια κονσόλα

δανεικοί τίτλοι, πώληση φυσικών αντιτύπων που δε θες να κρατήσεις.. 

πχ εκθειάζουν όλοι το god of war (δεν πέθανα, αλλά ας πούμε ότι είναι ένας must τίτλος), ξέρεις πόσο μου κόστισε; 

μηδέν ευρώ, 4 άτομα το παίξαμε από αγορά ενός και αντίστοιχα δάνεισα κι εγώ κάτι άλλο 

για αυτό αν δεις σε άλλα θέματα δε γουστάρω digital only και streaming παπάτζες, μη γίνουμε όπως στα pc που παντρεύεσαι την αγορά σου, έχεις περισσότερες δυνατότητες με φυσικά αντίτυπα και αν εξαιρέσεις τα κλειδάδικα στο λέω σοβαρά είναι πιο φθηνό το psn..  και κάνει πολύ πιο συχνά καλές εκπτώσεις από το steam 

το να πας να αγοράσεις ένα παιχνίδι 50 ευρώ και πρώτη μέρα κυκλοφορίας και να το πουλήσεις μέσα στο μήνα 35-40 σημαίνει 10-15€ κόστος

και αν περάσει καιρός το παίρνεις σε έκπτωση κάνα 20-25αρι και το έχεις και για πάντα, ειδικά αν έχεις μαζεμένο backlog  και αναγκαστικά παίζεις παλαιότερους τίτλους δεν αγοράζεις τίποτα πάνω από 30 , αλλά και για καινούριους αν έχεις διάθεση και όρεξη να ασχολείσαι με αγγελίες σου βγαίνει ακόμα πιο φθηνά 

200€ εχει ρε συ. Το onex εχει 330. Μονο που το one x ειναι το revision του αρχικου, που εκανε αλλα 500. Συνολο 830. Εκτος αν το 2014 επαιζε με barbie ας πουμε 😛 Δηλαδη το PC με 1060 και το onex τα ιδια λεφτα σου κοστισαν και παιζουν το ιδιο, με ελαφρυ προβαδισμα στο PC λογω δυνατοτερου CPU.

Tα games μου δεν εχω σκεφτει καν να τα πουλησω, εκτος ξερω γω αμα ειναι τιποτα τελειως μαπα, αλλα τοτε κανεις refund απλα. Σημερα το EPIC εδωσε 3 games δωρο, την τελευταια βδομαδα συνολικα εδωσε 10? Με 0 ευρω, ουτε συνδρομες ουτε τιποτα. Τα κοστη πανω κατω τα ιδια ειναι, δεν μπορει να γινει και αλλιως αλλωστε, αφου το ιδιο cut παιρνουνε sony και steam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@logistoulis   εγω στο ps4 πηγα all digital λογω του account sharing...αγοραζεις στις προσφορες, ουσιαστικα μοιραζοντας τη τιμη και βγαινει αρκετα φθηνα...

στα pc βεβαια υπαρχει η πειρατια στα single player games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, xavier είπε

@logistoulis   εγω στο ps4 πηγα all digital λογω του account sharing...αγοραζεις στις προσφορες, ουσιαστικα μοιραζοντας τη τιμη και βγαινει αρκετα φθηνα...

στα pc βεβαια υπαρχει η πειρατια στα single player games...

τη πειρατεία τυπικά δεν πρέπει να τη λαμβάνουμε υπόψιν και βασικά κλάιν με τη πειρατεία , εντάξει μεγαλώσαμε ας αγοράσουμε και τίποτα 

δεν έχω πρόβλημα μαζί της και σε πολλές περιπτώσεις τη δικαιολογώ, απλά δεν είναι κάτι που με αφορά αυτή τη στιγμή 

θέλω να παιχνιδάκια μου, τα πατσάκια μου τα cloud save μου και όχι αχρείαστα προβλήματα.. εκεί που θα τα χάλαγα αλλού τα χαλάω στα games 

 

όσο για account sharing είχα ψηθεί, αλλά επειδή προσωπικά ξοδεύω πολύ περισσότερο από άλλους για παιχνίδια (και μου αρέσουν και παιχνίδια που οι διάφοροι γνωστοί μου δεν θα πλήρωναν ποτέ) στο τέλος θα έκανα τους άλλους μάγκες οπότε δεν μοιράζομαι λογαριασμό 

 

αλλά και αυτό σαν σενάριο είναι πολύ καλό αν βρεθούν οι κατάλληλες συνθήκες 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, logistoulis είπε

αυτά τα στατιστικά αφορούν άτομα που παίζουν, μια χαρά είναι 

εγώ δε μίλησα για όλους του χρήστες, μίλησα για ένα 30% που έχει 4πυρηνο και 1050ti/1060

δηλαδή τύποι που τα "σκάνε" για να παίζουν αλλά δεν σκάνε περιουσίες και μέσα σε αυτούς είμαι κι εγώ έναν 4690Κ έχω και μια 480 που είναι ανάλογης δυναμικής με τις παραπάνω

σήμερα που μιλάμε φυσικά και παίζω τα πάντα καλύτερα από τις κονσόλες ή τουλάχιστον έχω παντού τη δυνατότητα να στοχεύσω σε fps έναντι της ανάλυσης , στα multiplatform είναι η πιο καλή αν θες πλατφόρμα, έχω και τους ssd μου.. είναι ένας μικρός άρχοντας

αλλά βγαίνει ας πούμε το ps5 στα 500€ ας πούμε (εγώ θεωρώ παρακάτω, αλλά ας πούμε)

για πες μου για την αναβάθμιση που θα κάνω να σου βγάλω έγω το 500αρικο για πλάκα

ναι θα πάρω 140 ευρώ 8πύρηνο.. οκ δε θα πάρω και μια μητρική κάνα 100αρικο; δε θα πάρω και μια κάρτα στη ξεφτίλα κάνα 300αρικο, δε θα θέλω ram κανα 70αρι (γιατί έχω ddr3)? δε θα θέλω cooler κάνα 50αρι; 

ήδη πέρασα το κόστος που λες και δεχόμαστε ότι θα κρατήσω το 11ετίας κουτί μου που έλεγα να αλλάξω και το 11ετιας τροφοδοτικό μου που πες επειδή δεν ήταν της πλάκας μπορεί να βγάλει άλλα 5 χρόνια 

και φυσικά δε μιλάω να πάρω και nmve ssd ή τίποτα άλλα χαιλίκια, με τον 850 evo να παραμείνω 

και κάνοντας την παραπάνω αναβάθμιση, απλά θα σκοπεύω να είμαι στα ίδια, γιατί με 300 ευρώ gpu παραπάνω από το ps5 δεν θα πάω και φυσικά θα αντιμετωπίσω και το ότι στα μίσα της ζωής της κονσόλας τουλάχιστον η gpu μου δε θα τραβάει επί της ουσίας (όπως δεν τράβηξε και η 7950 μου) και θα πρέπει να αλλάξει πάλι

συνεπώς αυτό που θέλω να πω είναι ότι υπάρχουν pc users (που είναι ένα σημαντικότατο ποσοστό όπως βλέπουμε από το steam και αν θες  βγάλεις τα χρέπια για lol -πολύ ευχαρίστως για το δικό μου επιχείρημα- είναι πολύ πάνω από το 30% ) για τους οποίους το ps5 όχι απλά θα συμφέρει, αλλά θα κωλοσυμφέρει

και μου λέτε για τους high end χρήστες, αυτοί οκ θα πάνε να δώσουν το 700αρι τους μόνο για την κάρτα για να είναι βέβαιοι 

οι υπόλοιποι όμως που είμαστε πλειοψηφία είμαστε εν δυνάμει αγοραστές. εγώ έτσι κι αλλιώς είμαι γιατί θέλω να έχω περισσότερα συστήματα για τα exlusives, αλλά και κάποιος που δεν έχει ps4 (και ήδη κάποια σημαντική βιβλιοθήκη που θα μπορεί να συνεχίσει να παίζει) αν τα βάλει κάτω και τα μετρήσει θα διαπιστώσει ότι δεν αξίζει να αλλάξει βίδα στο pc του τουλαχιστον για κάνα χρόνο ΑΦΟΥ βγουν οι κονσόλες 

και βασικά μπορεί να πάρει μια κονσολίτσα να κάνει τη δουλειά του και να μην έχει ανούσιες έννοιες 

εγώ ξαναλέω μην έρχεστε και κάνετε θεωρητικές κουβέντες έχοντας δώσει ένα σκασμό λεφτά για hardware και λέτε πράγματα που δεν κάνετε οι ίδιοι στη πράξη, ας μιλήσουμε ρεαλιστικά 

εγώ μιλάω έχοντας ένα pc που με καινούρια ένα ένα τα parts του ξεπερνάει το 1.5 χιλιάρικο (και μαζί με περιφερειακά φτάνει τα 2) και πάλι συζητάμε αν θα κονταροκτυπιέται με το one ή θα πρέπει να χαίρομαι που περνάει το ps4 που μου κόστισε εμένα προσωπικά ένα 250αρι.. πιο λίγο από την gpu μου που είναι μια μετριότητα σήμερα

ακόμα και εγώ έχω δώσει πάρα πολλά λεφτά αν το πάρεις με την κοινή λογική για το pc μου και θα συζητάμε ακόμα αν μια κονσολίτσα που θα κάνει 5 κατοστάρικα ολόκληρη είναι καλύτερη αγορά;

προφανώς και είναι 

Εχω παψει εδω και πολυ καιρο να παίρνω σοβαρα τη μειοψηφία (πλεον) απο εκεινους που εν ετη 2020 ακομη συζητάνε για γραφικα, specs, fps και ποσο μεγαλη "πρεπει" να την έχουν "ολοι" τη gpu και τη cpu. 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εχω παψει εδω και πολυ καιρο να παίρνω σοβαρα τη μειοψηφία (πλεον) απο εκεινους που εν ετη 2020 ακομη συζητάνε για γραφικα, specs, fps και ποσο μεγαλη "πρεπει" να την έχουν "ολοι" τη gpu και τη cpu. 

Τοτε σε λαθος topic εισαι νομιζω. Η καινουργια κονσολα γιατι νομιζεις θα βγει? Για γραφικα / specs και μεγαλη cpu και gpu. Αλλιως θα ειχατε ολοι ακομα ps3. Αμα μονο η μειοψηφια ενδιαφερεται για γραφικα και αναλυσεις τοτε μαντεψε, ουτε PS5 θα εβγαινε ουτε καν καλα καλα το PS4. Ακομα με το playstation 1 του 1995 θα ειμασταν. Οποτε ουτε μειοψηφια ειναι αυτη που ενδιαφερεται, και ουτε καν εισαι εσυ μελος της, μιας και για να ψηνεσαι για PS5 σε ενδιαφερουν και τα γραφικα και οι αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο συγκεκριμενος συμφορουμιτης γενικα ειναι γνωστο οτι δεν εχει επαφη με την πραγματικοτητα.

Ναι μειοψηφια ειναι αυτοι που τους ενδιαφερουν τα fps,οι αναλυσεις και τα specs,γιαυτο και κυκλοφορησαν οι αναβαθμισμενες κονσολες τυπου ps4pro/xboxOne X,επειδη δεν ασχολειται κανεις με αυτα.....

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όλοι θέλουν τα καλύτερα, το θέμα είναι σε τι τιμή θα τα πάρουν 

 

πάντως εδώ που τα λέμε είναι μειοψηφία όσοι μπαίνουν πολύ αναλυτικά στα τεχνικά ζητήματα και ακόμα πιο μειοψηφία όσοι νοιάζονται υπερβολικά για αυτά (εμπράκτως, με €€ εννοώ ) 

για τον περισσότερο κόσμο το να του πεις α κοίτα αυτή η νέα κονσόλα θα υποστηρίζει την ανάλυση της νέας σου τηλεόρασης που ήδη έχεις πάρει και δεν τη κάνεις τίποτα και θα πει οκ...

και μετά απλά μόλις δει ένα όμορφο παιχνίδι θα σου πει "φοβερά γραφικά", "σαν αληθινά" κτλ

φυσικά δηλαδή και θα εντυπωσιαστεί και φυσικά και αυτό πουλάει αλλά ελάχιστοι ξέρουν τι είναι το ambient occlusion ή τι διαφορές έχουν τα διάφορα aa και ποιο είναι το καλύτερο και ποιο επιβαρύνει περισσότερο το σύστημά σου 

 

και καλώς  είναι έτσι , αυτή η υπερανάλυση είναι υπερβολική και πολλές φορές και τελείως λάθος, ειδικά που ακόμα και στο οπτικό κομμάτι να μείνουμε από καλλιτεχνική άποψη μπορεί να έχεις τα πιο βαρβάτα χαρακτηριστικά, αλλά να έχεις ένα πανέμορφο παιχνίδι

 

φέτος ποιο παιχνίδι είχε τα πιο ωραία γραφικά; το control? 

κανείς δεν θα το θυμάται σε δυό χρόνια 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Εχει η τηλεοραση σου 120hz? Τοτε τι διαφορα να δεις ρε συ 😛  

Το μοντελο κανεις λαθος, εμεις το αποφασισαμε. Θυμισου το PS3. 799$ εκανε launch Ιαπωνια αν θυμαμαι καλα, και δεν πουλησε λογω τιμης. Τα υπολοιπα για τα ΑΑΑ games που λες τα θεωρω αστεια. Οτι τωρα το target group παιχνιδιων που κοστιζουν 60€ (και παραπανω αναλογα την εκδοση τους) ειναι ο τυπος που ψαχνει VFM κονσολα στα 140€? Αλλα θα σπρωξει 60αρια για παιχνιδι? Ελα ρε συ, ας σοβαρευτουμε. Αυτος που αγοραζει ΑΑΑ θα δωσει και 100€ παραπανω να παρει κονσολα της προκοπης. Οι υπολοιποι κανα fifa και pro. 

Το PSVR εχει καποια 120 fps games εγραψα. Toυ οποιου η οθονη ειναι 120hz.

Ε γιατι εγω ειπα οτι το αποφασισαν αλλοι? Η αγορα επελεξε αυτο το βιωσιμο μοντελο. Τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω. Χανω τον χρονο μου. Καθως ο τροπος που σκεφτεσαι δεν εχει καμια επαφη με το πως λειτουργει η gaming αγορα. 

Παντως σε γενικες γραμμες(μηπως και το πιασεις) ειναι σαν να ζεις στην Αθηνα και να κανεις παραπονο γιατι η πολη δεν εχει προσαρμοστει στo F1 car σου. Και γιατι η καταναλωτες αγοραζουν συμβατικα αυτοκινητα και ειναι απολυτα ευχαριστημενοι.

Aλλο ενα hint για το τι ειναι βιωσιμο(τι ζητα η αγορα δλδ για να εχεις ΑΑΑ και οχι μονο) ειναι οτι τα PRO και Χ δεν ξεκινησαν απο την αρχη νεα γενια, αλλα προσπαθησαν να φρεσκαρουν κι αλλο την εγκατεστημενη βαση. Να ειναι πιο ενεργη και αν γινεται μεγαλυτερη. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Καλα ο συγκεκριμενος συμφορουμιτης γενικα ειναι γνωστο οτι δεν εχει επαφη με την πραγματικοτητα.

Ναι μειοψηφια ειναι αυτοι που τους ενδιαφερουν τα fps,οι αναλυσεις και τα specs,γιαυτο και κυκλοφορησαν οι αναβαθμισμενες κονσολες τυπου ps4pro/xboxOne X,επειδη δεν ασχολειται κανεις με αυτα.....

Σου κανει και like, δεν καταλαβε οτι μιλας για τον ιδιο 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Σου κανει και like, δεν καταλαβε οτι μιλας για τον ιδιο 😛 

Spoiler

Ειρωνικο ειναι το like.Αν δεις το profile μου παλιοτερα με ειχε γεμισει στα confused emote σε οτι θεμα εγραφα....

35 λεπτά πριν, logistoulis είπε

 

Δεν εχει σχεση με υπεραναλυση,ειναι τερμα ατοπο σε τεχνολογικο forum και σε θεμα νεας κονσολας που θα κυκλοφορησει σε καποιους μηνες να γραφεις οτι κακως αναφερονται τα περι αναλυσεων,frames και παει λεγοντας.Αν δεν γραφτουν και αναφερθουν αυτα σε αυτα τα forum,που θα αναφερθουν?

Τελος για να ξεκαθαρισουμε κατι περι μειοψηφιας στις κονσολες.

Αν δεν εισαι στην μεριδα του κοσμου που λιωνει τα BR παιχνιδια(pubg,fortnite,Apex),αθλητικα(Fifa,nba),Minecraft και αντε και κανενα Call of duty/Overwatch,εισαι στην μειοψηφια,μιας και οι περισσοτεροι αυτα παιζουν,και  αυτους δεν τους απασχολουν αυτα τα τεχνικα θεματα.

Ολως τυχαιως ομως στο forum(και σε αλλα Ελληνικα forum)μονο σε αυτα τα παιχνιδια δεν αναφερομαστε .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα πως γινεται να μην σε ενδιαφερουν αυτα και να ψαχνεσαι για νεα κονσολα? Αφου η νεα κονσολα το μονο που θα σου δωσει ειναι γραφικα frames και αναλυση. Τιποτα αλλο. Αν η πλειοψηφια δεν ενδιαφεροταν τοτε ακομα PS1 θα ειχε. Απλα πραματα, δεν καταλαβαινω πως φασκεται και αντιφασκεται. Δεν με ενδαιφερουν τα γραφικα λεει, αλλα ψηνομαι για PS5 που το μονο που θα προσφερει ειναι γραφικα. OKAY, roger that. 

Tωρα βεβαια αντε να σου απαντησει στο απλουστατο αυτο ερωτημα. Πεταει τη μπανανοφλουδα και μετα μην τον ειδατε, κρυβεται πισω απο emoticons γιατι καταλαβε οτι το επιχειρημα του μπαζει χειροτερα απο τον τιτανικο μετα τη συγκρουση με το παγοβουνο.  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ryzenlake είπε

ψηνομαι για PS5 που το μονο που θα προσφερει ειναι γραφικα.

Tωρα βεβαια αντε να σου απαντησει στο απλουστατο αυτο ερωτημα. Πεταει τη μπανανοφλουδα και μετα μην τον ειδατε, κρυβεται πισω απο emoticons γιατι καταλαβε οτι το επιχειρημα του μπαζει χειροτερα απο τον τιτανικο μετα τη συγκρουση με το παγοβουνο.  :P 

Θα σου πω κατι ειλικρινα και πολυ φιλικα χωρις διαθεση αντιπαλοτητας ή κοντρας εξαλλου κουβεντουλα κανουμε και επειτα δε θα ξανα ασχοληθω, η συμβουλη μου ειναι, διαβασε ξανα αυτο που εγραψες, παρε το χρονο σου, σκεψου λιγο καλυτερα και οταν το καταλαβεις στο 100% στη συνεχεια σκεψου αν θα ειχε περισσοτερο νοημα να ''κρυφτω πισω απο emoticons'' απ' το να το παρω στα σοβαρα και να ασχοληθω περαιτέρω στα συγκεκριμενα επιχειρήματα και τη συγκεκριμενη συζητηση. Αυτα απο μενα και καλη χρονια! Επιστροφη on topic.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Θα σου πω κατι ειλικρινα και πολυ φιλικα χωρις διαθεση αντιπαλοτητας ή κοντρας εξαλλου κουβεντουλα κανουμε και επειτα δε θα ξανα ασχοληθω, η συμβουλη μου ειναι, διαβασε ξανα αυτο που εγραψες, παρε το χρονο σου, σκεψου λιγο καλυτερα και οταν το καταλαβεις στο 100% στη συνεχεια σκεψου αν θα ειχε περισσοτερο νοημα να ''κρυφτω πισω απο emoticons'' απ' το να το παρω στα σοβαρα και να ασχοληθω περαιτέρω στα συγκεκριμενα επιχειρήματα και τη συγκεκριμενη συζητηση. Αυτα απο μενα και καλη χρονια! Επιστροφη on topic.

Αμα θες να μου εξηγησεις τι παραπανω θα προσφερει μια νεα κονσολα πολυ  ευχαριστως να το συζητησουμε. Τι προσφερε ας πουμε το ps4 σε σχεση με το 3? Το pro σε σχεση με το απλο? Τιποτα αλλο, παρα μονο γραφικα / αναλυση και frames. Αυτα δηλαδη που δεν σε ενδιαφερουν, και δεν ενδιαφερουν και την πλειοψηφια, μιας και εισαι καθως φαινεται ο εκφραστης της. Παρολαυτα, η πλειοψηφια την οποια εκφραζεις, αγορασε ολες τις παραπανω κονσολες. 

4 ώρες πριν, PDS13 είπε

Το PSVR εχει καποια 120 fps games εγραψα. Toυ οποιου η οθονη ειναι 120hz.

Ε γιατι εγω ειπα οτι το αποφασισαν αλλοι? Η αγορα επελεξε αυτο το βιωσιμο μοντελο. Τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω. Χανω τον χρονο μου. Καθως ο τροπος που σκεφτεσαι δεν εχει καμια επαφη με το πως λειτουργει η gaming αγορα. 

Παντως σε γενικες γραμμες(μηπως και το πιασεις) ειναι σαν να ζεις στην Αθηνα και να κανεις παραπονο γιατι η πολη δεν εχει προσαρμοστει στo F1 car σου. Και γιατι η καταναλωτες αγοραζουν συμβατικα αυτοκινητα και ειναι απολυτα ευχαριστημενοι.

Aλλο ενα hint για το τι ειναι βιωσιμο(τι ζητα η αγορα δλδ για να εχεις ΑΑΑ και οχι μονο) ειναι οτι τα PRO και Χ δεν ξεκινησαν απο την αρχη νεα γενια, αλλα προσπαθησαν να φρεσκαρουν κι αλλο την εγκατεστημενη βαση. Να ειναι πιο ενεργη και αν γινεται μεγαλυτερη. 

Aπο οσο ειδα reprojection κανει, δεν ειναι δηλαδη 120 frames. Αν οντως δεν καταλαβαινεις διαφορα μεταξυ 120/144 και 60 η 30 τι να σου πω, δεν εχεις καλη αντιληψη. Και η κοπελα μου δυσκολευατε να διακρινει 60 απο 144 ας πουμε. Τα 30 ομως κανουν μπαμ. 

Δεν νομιζω οτι η διαφορα μιας κονσολας 400 ευρω με μια κονσολα 600€ ειναι το ιδιο με την διαφορα f1 car και συμβατικου αυτοκινητου.

 

Στην τελικη αμφοτερες sony και ms βγαλαν κονσολα ειδικα για αυτους που συμφωνουν με μενα. Εγω λατρευω το concept της κονσολας, δηλαδη 1 configuration για 200 μυρια ατομα να υποστηριζονται αποκλειστικα απο τον developer, αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι τοσο χαμηλων επιδοσεων το εν λογω configuration που κατανταει δωρον αδωρον η υποστηριξη. Σε αυτην την γενια θα δουμε μαγικα παντως. Ο λογος ειναι οτι το CPU πλεον ειναι αρκετα δυνατο για να βγαλει ολοκληρη τη γενια σε αντιθεση με τις τρεχοντες κονσολες που ηταν λιγος day one, οποτε με μια κανουργια καρτα στη μεση της γενιας θα μεινει ο πηχης υψηλα. 

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ryzenlake αφου ξερεις οτι και στην επομενη γενια παλι την 3080 ti θα παρεις...τι το βασανιζεις...Θα τη συγκρινεις με την οποια κονσολα διαλεξεις και θα εισαι ανικανοποιητος...Το 1 configuration για 200 μυρια, σημαινει οτι θα πρεπει να ισορροπησουν και στο πορτοφολι του μεσου user και η ιστορια απεδειξε οτι η σωστη τιμη ειναι 400-450...Τι επιδοσεις να εχουν, που να ανταγωνιστουν τη high end pc market...Υπαρχει κοσμος που παιρνει τη κονσολα μονο για να παιζει fortnite, fifa, call of duty. Υπαρχει κοσμος που βολευεται με τα παιχνιδια του plus, που νοικιαζει τα παιχνιδια απο το seven, κοσμος που παιζει μονο μεταχειρισμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, xavier είπε

@Ryzenlake αφου ξερεις οτι και στην επομενη γενια παλι την 3080 ti θα παρεις...τι το βασανιζεις...Θα τη συγκρινεις με την οποια κονσολα διαλεξεις και θα εισαι ανικανοποιητος...Το 1 configuration για 200 μυρια, σημαινει οτι θα πρεπει να ισορροπησουν και στο πορτοφολι του μεσου user και η ιστορια απεδειξε οτι η σωστη τιμη ειναι 400-450...Τι επιδοσεις να εχουν, που να ανταγωνιστουν τη high end pc market...Υπαρχει κοσμος που παιρνει τη κονσολα μονο για να παιζει fortnite, fifa, call of duty. Υπαρχει κοσμος που βολευεται με τα παιχνιδια του plus, που νοικιαζει τα παιχνιδια απο το seven, κοσμος που παιζει μονο μεταχειρισμενα...

Kαλα οτι θα συνεχισω να εχω high end PC εννοειται, δεν ειπα το αντιθετο.  Απλα θα ειμαι ενταξει να παιζω και στην κονσολα, οχι οπως το PS3 ας πουμε που εχω καμια 30αρια παιχνιδια και ζητημα να εχω παιξει 10 λεπτα το καθενα 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...