Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic - Πληροφορίες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Μπερδευεται το art direction με τα graphics. Στο art direction δεν διαφωνω, ειναι αψογο, αλλα graphics? Μεεχ

Δε βάζω μόνο art direction μέσα γιατί τότε θα μιλούσα και για breath of the wild που σε αυτό το τομέα είναι το πιο όμορφο open world αλλά στα γραφικά αντικειμενικά πάσχει

Τελοσπαντων μέχρι εκείνη την εποχή τουλάχιστον δε νομίζω ότι είχε βγει παιχνίδι με καλύτερα γραφικά ο,τι πισι και να είχες απλά δεν υπήρχε ανάλογος τίτλος

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Δε βάζω μόνο art direction μέσα γιατί τότε θα μιλούσα και για breath of the wild που σε αυτό το τομέα είναι το πιο όμορφο open world αλλά στα γραφικά αντικειμενικά πάσχει

Τελοσπαντων μέχρι εκείνη την εποχή τουλάχιστον δε νομίζω ότι είχε βγει παιχνίδι με καλύτερα γραφικά ο,τι πισι και να είχες απλά δεν υπήρχε ανάλογος τίτλος

Πιο νωρις ειχε βγει το quantum break και το Ryse. Μεχρι και το crysis 3 ηταν πολυ πιο ρεαλιστικο. Το UC4 μου μοιαζει σαν handpainted comic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να σου πω το ryse δεν το θεωρώ καν παιχνίδι αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα.. το quantum break έχει σημεία που τα textures είναι για γέλια, πράγμα που δεν υπάρχει στο uncharted. Βάλε και τα physics του uncharted τους φωτισμούς του προ Ray tracing εποχών βάλε και σε τι τρέχει (και πώς θα μπορούσε να είναι αν έτρεχε σε πιο δυνατό σύστημα). Τώρα αν στο καλλιτεχνικό κομμάτι σου φαίνεται υπερβολικό ίσως είναι και θέμα γούστου εμένα μου φαίνεται πάντως πιο ρεαλιστικό όταν βλέπω τα facial animations σε σχέση με τα περισσότερα παιχνίδια και σίγουρα σε σχέση με το ryse ή το πώς είναι η κίνηση των ρούχων πάνω στους χαρακτήρες

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Malthador είπε

Στο GoW μπορείς να διακρίνεις τους πόρους γύρω από τη ρώγα στο στήθος του Kratos, τι λέμε τώρα, δεν υπάρχει game σε άλλη πλατφόρμα με τέτοια λεπτομέρεια και στο λέω εγώ που δεν είμαι graphics-whore και εντυπωσιάζομαι μόνο από το gameplay και το music score στα games που παίζω. 

Ε, στο GoW εντυπωσιάστηκα από τα γραφικά, μετά από πολύ καιρό. 

My friend, I'm worried about you 🤣

Κονσόλες = worry free gaming για εμάς που δεν έχουμε πλέον χρόνο να ασχολούμαστε με την Χ π@π@ρια που θα μας πετάξει το PC γιατί δεν του αρέσει το ψ πρόγραμμα που εγκατέστησες χθες και κάνει conflict εκεί που δεν πρέπει και δεν ξέρει κανείς γιατί και πρέπει να κάνεις troubleshooting αντί να απολαμβάνεις το παιχν...ουφ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

My friend, I'm worried about you 🤣

Κονσόλες = worry free gaming για εμάς που δεν έχουμε πλέον χρόνο να ασχολούμαστε με την Χ π@π@ρια που θα μας πετάξει το PC γιατί δεν του αρέσει το ψ πρόγραμμα που εγκατέστησες χθες και κάνει conflict εκεί που δεν πρέπει και δεν ξέρει κανείς γιατί και πρέπει να κάνεις troubleshooting αντί να απολαμβάνεις το παιχν...ουφ.

Το πρωτο το ειδα κι εγω, αλλά εκρινα σωστο να μην το σχολιασω και υποδαυλισω τα ηθη. Πιο πολυ για μη συνειδητοποιημενο σχολιο του φανηκε, απο τα σπανια μαλιστα, που εξελιχθηκε σε ενα ακουσιο gay παιανα. Λολ.

Οσον αφορα στο 2ο, παροτι δεν βρισκομαι στην ιδια φαση, ειναι απολυτως σεβαστο, σε αντιθεση με ολο αυτο το ακυρο και κουραστικο versus που εχει προκυψει επειτα απο την ανακοινωση πολλων δομικων χαρακτηριστικων των next-gen κονσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Κονσόλες = worry free gaming για εμάς που δεν έχουμε πλέον χρόνο να ασχολούμαστε με την Χ π@π@ρια που θα μας πετάξει το PC γιατί δεν του αρέσει το ψ πρόγραμμα που εγκατέστησες χθες και κάνει conflict εκεί που δεν πρέπει και δεν ξέρει κανείς γιατί και πρέπει να κάνεις troubleshooting αντί να απολαμβάνεις το παιχν...ουφ.

Φιλικα αυτο λεγεται 2 μετρα και 2 σταθμα παντως. Γιατι το Ψ προγραμμα που θα σου κανει conflict που λες το εχεις εγκατεστημενο γιατι κατι κανεις στο PC περα απο gaming, Δεν γινεται ας πουμε στη συζητηση για το VFM να βαζουμε τον παραγοντα "conflicts" οταν τα conflicts ας πουμε μπορει να δημιουργονται απο το λογιστικο πακετο που εχω στο PC μου. Ειναι ατοπο. Ειτε συγκρινουμε μονο για gaming, αρα δεν εχεις τιποτα μη gaming στο PC, ειτε συγκρινουμε το συνολικο πακετο, και αρα ας πουμε το PC βγαινει χαλαρα απο πανω, γιατι για παραδειγμα με πληρωνει 1500€ το μηνα απο τη δουλεια μου, πραγμα που η κονσολα δεν κανει. 


Χωρια που ξεχναμε τα προβληματα που εχει η κονσολα. Θυμασαι το elder scrolls που μετα απο 10-15 ωρες παιχνιδιου κολλαγαν τα fps σε κατω απο 10? Κυριολεκτικα, κατω απο 10, κανωντας το unplayable? Μετα που βγηκε το patch για να το διορθωσει, σβηστηκαν τα saves!! Στο playstation αυτα. Προβληματα υπαρχουν σε ολες τις πλατφορμες δυστηχως.

Τις προαλλες πηγα στον αδερφο μου να παιξουμε forza motor 7. Ειχε update το game, το οποιο χρειαστηκε 3 restart για να εγκατασταθει γιατι απλα για καποιο λογο failare το install στο 95%. 1 ωρα περιμεναμε την κονσολα να κανει τα δικα της για να παιξουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Φιλικα αυτο λεγεται 2 μετρα και 2 σταθμα παντως. Γιατι το Ψ προγραμμα που θα σου κανει conflict που λες το εχεις εγκατεστημενο γιατι κατι κανεις στο PC περα απο gaming, Δεν γινεται ας πουμε στη συζητηση για το VFM να βαζουμε τον παραγοντα "conflicts" οταν τα conflicts ας πουμε μπορει να δημιουργονται απο το λογιστικο πακετο που εχω στο PC μου. Ειναι ατοπο. Ειτε συγκρινουμε μονο για gaming, αρα δεν εχεις τιποτα μη gaming στο PC, ειτε συγκρινουμε το συνολικο πακετο, και αρα ας πουμε το PC βγαινει χαλαρα απο πανω, γιατι για παραδειγμα με πληρωνει 1500€ το μηνα απο τη δουλεια μου, πραγμα που η κονσολα δεν κανει. 


Χωρια που ξεχναμε τα προβληματα που εχει η κονσολα. Θυμασαι το elder scrolls που μετα απο 10-15 ωρες παιχνιδιου κολλαγαν τα fps σε κατω απο 10? Κυριολεκτικα, κατω απο 10, κανωντας το unplayable? Μετα που βγηκε το patch για να το διορθωσει, σβηστηκαν τα saves!! Στο playstation αυτα. Προβληματα υπαρχουν σε ολες τις πλατφορμες δυστηχως.

Τις προαλλες πηγα στον αδερφο μου να παιξουμε forza motor 7. Ειχε update το game, το οποιο χρειαστηκε 3 restart για να εγκατασταθει γιατι απλα για καποιο λογο failare το install στο 95%. 1 ωρα περιμεναμε την κονσολα να κανει τα δικα της για να παιξουμε....

Καθόλου δύο μέτρα και δύο σταθμά. Είναι η πραγματικότητα. Θα βάλουμε τα conflicts γιατί το PC είναι πολυμηχάνημα. Η πλειονότητα δεν το έχει μόνο για gaming.

Φυσικά και υπάρχουν προβλήματα στις κονσόλες. Απείρως λιγότερα από ένα PC. Θα δεχτώ να μου πεις για το ξεφτυλισμενο after sales της Sony στην Ελλάδα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Καθόλου δύο μέτρα και δύο σταθμά. Είναι η πραγματικότητα. Θα βάλουμε τα conflicts γιατί το PC είναι πολυμηχάνημα. Η πλειονότητα δεν το έχει μόνο για gaming.

Φυσικά και υπάρχουν προβλήματα στις κονσόλες. Απείρως λιγότερα από ένα PC. Θα δεχτώ να μου πεις για το ξεφτυλισμενο after sales της Sony στην Ελλάδα. 

Ναι αλλα αν ειναι πολυμηχανημα σαν πολυμηχανημα πρεπει να το κρινουμε και στον παραγοντα VFM. Δεν γινεται να λεμε οτι για να ανταγωνιστεις στα games κονσολα των 500€ θες 1000€ PC χωρις να λαμβανουμε υποψιν τον παραγοντα πολυμηχανημα. 

Ουισαστικα παραδεχεσαι οτι PC θα εχεις ουτως η αλλος, οποτε το ερωτημα ειναι αν θα δωσεις 500€ για κονσολα ή 500€ για καρτα γραφικων.

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ξερουμε τι θα δειξει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Ναι αλλα αν ειναι πολυμηχανημα σαν πολυμηχανημα πρεπει να το κρινουμε και στον παραγοντα VFM. Δεν γινεται να λεμε οτι για να ανταγωνιστεις στα games κονσολα των 500€ θες 1000€ PC χωρις να λαμβανουμε υποψιν τον παραγοντα πολυμηχανημα. 

Ουισαστικα παραδεχεσαι οτι PC θα εχεις ουτως η αλλος, οποτε το ερωτημα ειναι αν θα δωσεις 500€ για κονσολα ή 500€ για καρτα γραφικων.

Ξερουμε τι θα δειξει? 

Όχι. Έχω ένα χρεπι 12 ετών και κάνω την δουλειά μου. Για να το αναβαθμίσω πρέπει να δώσω το λιγότερο 800-900 ευρώ και να πάρω κάτι αξιολογώ και feature Proof. I'll pass. 

Όπως και να έχει δεν κοιτάω το vfm αυτή την στιγμή και το σχόλιο μου αφορούσε καθαρά τον worry free παράγοντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...