Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να βαλω και εγω και στις 3 βασικες αναλυσεις . Aπιστευτο και ομως ακομη και ο [email protected] αποτελει μπουκαλι για την 1080p.. Και αυτο φαινεται απο τα νουμερα σε 1080p σε σχεση με 1440p

 

1080.JPG

1440.JPG

4k.JPG

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Να βαλω και εγω και στις 3 βασικες αναλυσεις . Aπιστευτο και ομως ακομη και ο [email protected] αποτελει μπουκαλι για την 1080p.. Και αυτο φαινεται απο τα νουμερα σε 1080p σε σχεση με 1440p

1080.JPG

1440.JPG

4k.JPG

Δυναμίτης bro τα σκορια σου.... Αλλά σε 1080p σε τρώω..... 🤣

Σε 1440p/4k μοιράζεις καρπαζιες... 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δυναμίτης bro τα σκορια σου.... Αλλά σε 1080p σε τρώω..... 🤣

Λεγε ρε.. 😛

Αν ισχυει κατι δεν παει καλα με το 1080p πολυ κοντα σε 1440p μου βγαινει λολ..

Οντως κατι παιζει τσεκαρα νετ λιγο και ο 9900k ειναι 150+ σε χαλαρα κλοκια απο οτι βλεπω με 2080Ti FE.. The actual fuck? Καθεται σε 65% utilisation τωρα το προσεξα.. Weird..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Λεγε ρε.. 😛

Αν ισχυει κατι δεν παει καλα με το 1080p πολυ κοντα σε 1440p μου βγαινει λολ..

Οντως κατι παιζει τσεκαρα νετ λιγο και ο 9900k ειναι 150+ σε χαλαρα κλοκια απο οτι βλεπω με 2080Ti FE.. The actual fuck? Καθεται σε 65% utilisation τωρα το προσεξα.. Weird..

Τωρινό......Stock Rtx 2080 και cpu στα daily 5.1ghz......154fps

 

Χωρίς τίτλο.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει.. Οπως εγραψα και απο πανω σε 1080p με 2080Ti FE και 9900k σε χαλαρα κλοκς ειναι 152.. Λογικα τα 160 τα ειχα για χαβαλε αλλα εχει παρκαρει στο 65% cpu utilisation για ενα περιεργο λογο.. Ισως να φταιει και η ιμιτα βερσιον για τα living zombies λεω να ξαναβαλω την γνησια στο store να δω μηπως παιζει κανα patch που ειχαν βαλει ή τιποτα αλλο..

Capture.JPG

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Tην έκανες Vega 64 overclocked...

Με βοηθάει πολύ η ram στα 1180 :) με temp στα 45-50 

7718 graphics score

time7718.thumb.JPG.fd5b9180bed4cbbf9b220edadd162375.JPG

fire25215.thumb.JPG.bc3df6f07112982b5bfda9cb84322829.JPG

Επεξ/σία από IoaZ
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Να βαλω και εγω και στις 3 βασικες αναλυσεις . Aπιστευτο και ομως ακομη και ο [email protected] αποτελει μπουκαλι για την 1080p.. Και αυτο φαινεται απο τα νουμερα σε 1080p σε σχεση με 1440p

 

4k.JPG

Χμ. εγώ βγάζω 84fps, ίσως μου κάνει bottleneck ο 8600k γιατί ακόμα και σε 4K ρουφάει πολύ cpu αυτό το παχνίδι

 

Κάντε καποιος με 2080 Κάποιος σε 2160p

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Χμ. εγώ βγάζω 84fps, ίσως μου κάνει bottleneck ο 8600k γιατί ακόμα και σε 4K ρουφάει πολύ cpu αυτό το παχνίδι

Ρε κάντε ένα με 2080 Κάποιος σε 4K

Για τρεξε μια εσυ σε 1080p λιγο να δω ποσα βγαζεις με την Ti o/ced ετσι απο περιεργεια.. Το βραδυ μολις παω σπιτι θα κατεβασω το γνησιο παλι ετσι γιατι μου κινησε την περιεργεια τωρα το low score σε 1080p 😕

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Για τρεξε μια εσυ σε 1080p λιγο να δω ποσα βγαζεις με την Ti o/ced ετσι απο περιεργεια.. Το βραδυ μολις παω σπιτι θα κατεβασω το γνησιο παλι ετσι γιατι μου κινησε την περιεργεια τωρα το low score σε 1080p 😕

¨Ημαρτον με το 1080p. (αργότερα που θα πάω σπίτι θα το κάνω) το Topic δεν είναι Intel Vs AMD

Εσύ κανε ενα Shadow of tomb raider 2160p/HIghest/TAA να δώ αν κερδίζεις κάτι απο εμένα

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

¨Ημαρτον με το 1080p. 

Το Topic δεν είναι Intel Vs AMD

Τι εννοεις benches δεν κανουμε; Αν ειναι να τρεχουμε fully gpu limited resolutions που ξερουμε με μια στατιστικη αποκλιση 5% περιπου τι θα συναντησουμε απο νουμερα ποιος ο σκοπος του τοπικ αν δεν περιλαμβανει και τις αναλυσεις που παιζει και η συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου; 

Ειδες τωρα αν δεν μου ελεγε ο Μπαμπης οτι βγαζει παραπανω σε 1080p δεν θα το προσεχα ιδιαιτερα παροτι μου εκαναν εντυπωση τα κοντινα νουμερα απο 1080 σε 1440p ενω τωρα μου δινεται η ευκαιρια να το διερευνησω.. 

Αnyway each to his own..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δειτε τι γινεται στο New Dawn. Εκει υπαρχει απιστευτο BN ακομα και με μικροτερες καρτες που καθονται στο 60-70% στα πρωτα 10 δευτερολεπτα του benchmark. Το far cry 5 αρκετα πιο τιμιο στο optimization απο το new dawn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Τι εννοεις benches δεν κανουμε; Αν ειναι να τρεχουμε fully gpu limited resolutions που ξερουμε με μια στατιστικη αποκλιση 5% περιπου τι θα συναντησουμε απο νουμερα ποιος ο σκοπος του τοπικ αν δεν περιλαμβανει και τις αναλυσεις που παιζει και η συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου; 

Αnyway each to his own..

Όταν θέλουμε να συγκρίνουμε 2 GPU  δεν είναι δυνατόν να βάζουμε 1080p ανάλυση. Γιατί έτσι κάνουμε benchmark κυρίως την cpu....

Αυτό φάνηκε καθαρά και στο αποτέλεσμα σου σε σχέση με του μπάμπη

Προσπαθώ να δώ πως είναι η RADEON VI σε σχέση με την 2080. Και επειδή τα συστήματα μας διαφέρουν πρέπει να τα κάνουμε σε 2160p ώστε να μην επηρεάζεται το αποτέλεσμα από μπουκάλια.

Τέσπα φυσικά και μπορεί ο κάθε ένας να ανεβάζει σε ότι ανάλυση θέλει.

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...