Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό bug επιτρέπει σε χρήστες iPhone να κρυφακούν άλλους μέσω FaceTime


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tsakfot είπε

Σκούντα το 18' αφού το έχεις και δίπλα σου, να ρίξει μια ματιά εδώ .

Στο σπίτι του κρεμασμένου μιλάνε για σκοινί . Γελάνε και τα μπετά 

Ζήσαμε να το δούμε και αυτό :D

ανάφερε εφαρμογές, αναφέρω εφαρμογές, μας διορθώνεις με κατι που κάνει το λειτουργικό που μπορείς μάλιστα να απενεργοποιησεις και δεν έχει σχέση με εφαρμογές. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. 

Κάτσε να σε βοηθήσω : χαχαχα αυτοί ρε που βλέπουν διαφημίσεις στα μενού των εφαρμογών της xiaomi, έρχονται εδώ και σχολιάζουν bugs. Δεν ξέρουν ότι στο Android tv δεν μπορούν να εγκαταστησουν Chrome και ότι τα iPhone σχεδιάζονται στην Αμερική! 

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Oscar_Mike said:

πόσα "ωχ, πάλι αυτός ο μ@λακας με παίρνει...;;" θα ακούστηκαν, μέχρι να το κατεβάσουν! :lol:

Αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο "η γυναίκα μου είναι, κάνε ησυχία"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple και bug,  Τελικά υπάρχει πιο σύντομο ανέκδοτο από το "Πλαίσιο και εγγύηση"!!! Δεν φτάνει που μπορείς να μιλήσεις χωρίς να αφήσεις αυτό που κανεις, μουρμουριζετε και απο πανω....ποσες φορες πηγατε να πιασετε συσκευή με λερωμένα χέρια? Ε τώρα δεν χρειάζεται! Όσο για το " τουλάχιστον χτυπάει το τηλέφωνο, δεν ανοίγει το μικρόφωνο χωρίς ειδοποίηση" τι γινεται οταν κοιμάσαι ή γενικά όταν το έχεις αθόρυβο? Πότε το παίρνεις γραμμή? Μαμω τα features, spyware ρεεεε!!!!! Παιρνεις τηλε την γυναικα να δεις τι κάνει, ωχ σταματα σταματα ο άντρας μου είναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, papp0us said:

Δεν ξέρουν ότι στο Android tv δεν μπορούν να εγκαταστησουν Chrome και ότι τα iPhone σχεδιαζοντε στην Αμερική! 

Βάζεις chrome με side loader. Αν και λειτουργεί άθλια! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγά τα αυγά! Δεν έχουμε κάτι να κρύψουμε άλλωστε. 

Εγώ θα έλεγα αντιθέτως ότι είναι feature κοινωνικότητας.

Μπράβο στην Apple για το ινοβέησο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, mpentenis said:

Apple και bug,  Τελικά υπάρχει πιο σύντομο ανέκδοτο από το "Πλαίσιο και εγγύηση"!!! Δεν φτάνει που μπορείς να μιλήσεις χωρίς να αφήσεις αυτό που κανεις, μουρμουριζετε και απο πανω....ποσες φορες πηγατε να πιασετε συσκευή με λερωμένα χέρια? Ε τώρα δεν χρειάζεται! Όσο για το " τουλάχιστον χτυπάει το τηλέφωνο, δεν ανοίγει το μικρόφωνο χωρίς ειδοποίηση" τι γινεται οταν κοιμάσαι ή γενικά όταν το έχεις αθόρυβο? Πότε το παίρνεις γραμμή? Μαμω τα features, spyware ρεεεε!!!!! Παιρνεις τηλε την γυναικα να δεις τι κάνει, ωχ σταματα σταματα ο άντρας μου είναι.....

Καλά μην παίρνεις και τόση φόρα. Αφού μέχρι να γίνει γνωστό το έκλεισε, τσάμπα η χαρά! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

ανάφερε εφαρμογές, αναφέρω εφαρμογές, μας διορθώνεις με κατι που κάνει το λειτουργικό που μπορείς μάλιστα να απενεργοποιησεις και δεν έχει σχέση με εφαρμογές. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. 

Κάτσε να σε βοηθήσω : χαχαχα αυτοί ρε που βλέπουν διαφημίσεις στα μενού των εφαρμογών της xiaomi, έρχονται εδώ και σχολιάζουν bugs. Δεν ξέρουν ότι στο Android tv δεν μπορούν να εγκαταστησουν Chrome και ότι τα iPhone σχεδιαζοντε στην Αμερική! 

Βρε παππούλη αλήθεια τώρα συζητάμε το privacy policy μεταξύ Google & Apple ? Αλήθεια τώρα? Σοβαρά?

Ξέρουμε όλοι ότι μέσος Android χρήστης στις εφαρμογές απλά θα κάνει Allow σε όλα. 

Ο περίεργος θα αναρωτηθεί γιατί μια εφαρμογή για τον καιρό, ζητάει access στα contacts π.χ.

Εσύ περιμένεις να σκαλίσει, το ΛΣ για να "διορθώσει" τα permissions που έχει απο default σκόπιμα αυτό το κακογραμμένο πράγμα που λέγεται Android?

Είδες, για να μην σε ζορίσω περαιτέρω, δεν ανέφερα το άλλο μαργαριτάρι "feature" του Android, που σε έκανε triangulate-track μέσω των κεραιών παρά το ότι είχες disable όλα τα tracking :D

Δλδ. αλήθεια?

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, tsakfot said:

Σκούντα το 18' αφού το έχεις και δίπλα σου, να ρίξει μια ματιά εδώ .

Στο σπίτι του κρεμασμένου μιλάνε για σκοινί . Γελάνε και τα μπετά 

Ζήσαμε να το δούμε και αυτό :D

εδώ στον υπολογιστή που έχω το google με ρωτάει αν θέλεις να έχεις προσωποποιημένες διαφήμίσεις, το απενεργοποιώ και την άλλη μέρα έχω προσωποποιημένες

όταν σε δουλεύει μπροστά στα μάτια σου σε μία σελίδα φαντάζεσαι τι κάνει στο λειτουργικό της και τι κάνουν και οι εφαρμογές που εγκαθίστανται, και να σε ρωτάνε τι έγινε

 

 

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tsakfot είπε

Βρε παππούλη αλήθεια τώρα συζητάμε το privacy policy μεταξύ Google & Apple ? Αλήθεια τώρα? Σοβαρά?

Ξέρουμε όλοι ότι μέσος Android χρήστης στις εφαρμογές απλά θα κάνει Allow σε όλα. 

Ο περίεργος θα αναρωτηθεί γιατί μια εφαρμογή για τον καιρό, ζητάει access στα contacts π.χ.

Εσύ περιμένεις να σκαλίσει, το ΛΣ για να "διορθώσει" τα permissions που έχει απο default σκόπιμα αυτό το κακογραμμένο πράγμα που λέγεται Android?

Είδες, για να μην σε ζορίσω περαιτέρω, δεν ανέφερα το άλλο μαργαριτάρι "feature" του Android, που σε έκανε triangulate-track μέσω των κεραιών παρά το ότι είχες disable όλα τα tracking :D

Δλδ. αλήθεια?

 

Ναι γεια σας, ειμαι ο μέσος χρήστης και δεν δίνω άδεια σε όλα...ιδιαίτερος δε σε μικρόφωνο και κάμερα αν τα ζητάει εφαρμογή για τον καιρό. Είπαμε μην βγάλετε και τους χρήστες του android κουκουρουκου, άλλοι είναι αυτοί που κρατούν τις συσκευές λάθος 😜

Επεξ/σία από JcD
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JcD είπε

Ναι γεια σας, ειμαι ο μέσος χρήστης και δεν δίνω άδεια σε όλα...ιδιαίτερος δε σε μικρόφωνο και κάμερα αν τα ζητάει εφαρμογή για τον καιρό. Είπαμε μην βγάλετε και τους χρήστες του android κουκουρουκου, άλλοι είναι αυτοί που κράζουν τις συσκευές λάθος 😜

Κανένας από εμάς εδώ δεν είναι ο μέσος χρήστης ;)

Είμαστε uber advanced για τα δεδομένα εκεί έξω. Μέσος χρήστης είναι ο πατέρας η μάνα μου, ο ταρίφας και ο αγρότης που θα σε πάρει τηλέφωνο φρικαρισμένος για βοήθεια γιατί του πέταξε μήνυμα στον υπολογιστή ότι τον παρακολουθεί η CIA και για να σταματήσει αυτό, πρέπει να πληρώσει σε bitcoin ή να δώσει τον αριθμό τηλεφώνου του για να γραφτεί στην τάδε sms υπηρεσία .

Και αυτοί δεν είναι η μειοψηφία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Stamer είπε

Πάντως ενώ το καταλαβαίνω σαν bug (με την έννοια, ok, όλοι έχουν και πολλά μάλιστα bugs, είναι φυσιολογικό) δεν μπορώ να καταλάβω πως πέρασε QA αυτό το πράγμα. Δηλαδή ρε παιδί μου... μου φαίνεται το πιο απλό (το 1ο πράγμα που κάνεις μάλλον) σε ένα τεστ.

Καλά, δεν είναι και το πιο προφανές το να προσθέτεις τον εαυτό σου σαν έξτρα μέλος σε κλήση που μόλις έχεις ξεκινήσει... ο ίδιος (1ο σφάλμα εδώ, γιατί επιτρέπεται να συμβεί καν αυτό;!). Απορώ βέβαια που πήρε τόσο καιρό να γίνει γνωστό (το iOS 12.1 έγινε διαθέσιμο 30/11/2018)

Ανησυχώ και λίγο με το πως πάει το development εκεί στο Cupertino... τι είδους κώδικας επιτρέπει τέτοιο bug να συμβεί εξ αρχής; Code review παίζει; To QA έχει πρόσβαση σε source code ή ζουν οι developers σε κάποια γυάλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PillShovel είπε

Το κλεισε αμεσως, ομως τοσο καιρο που ηταν σουρωτηρι, το περασατε αβαβα που λεει και ο τσουκαλας. Nighty night.

γροθιά στο σαθρό κατεστημένο είσαι εσύ :D

τόση αλήθεια πως να την αντέξουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...