Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Mix 3 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το slider και εγώ το φοβόμουν πριν το πιάσω στα χέρια μου. Παιδιά δεν παίζει να χαλάσει είναι εξαιρετικά στιβαρό ιδιαίτερα όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο είναι εξαιρετικά συμπαγές σαν να μην υπάρχει. Slider. 

Χρειάζεται οπωσδήποτε ποιοτική θήκη και το ebay είναι μονόδρομος. Επίσης οπωσδήποτε γυαλί προστασίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

Πάντως το Honor Magic 2 έχει καλύτερη και πιο ποιοτική υλοποίηση.

Όντως μοιάζουν πολυ αλλά χωρίς ois και χωρίς B20 band.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Istros είπε

Xiaomi εγγυηση!δεν σπάει δεν χαλει

200w.gif

εκτός από κινητό μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα σφυράκι για να σπας καρύδια! 😛

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Τα προβληματα θα ξεκινήσουν μολις μπει ο πρώτος κόκκος σκόνης ανάμεσα στο slider και θα αρχίσουν να εμφανίζονται οι πρώτες γρατσουνιές στην επιφάνεια που ειναι η μπροστινές κάμερες...

Άρα όχι σε μέρη με σκόνη και όλα καλά! 😛 Είμαι σίγουρος βέβαια ότι έχει δοκιμαστεί με σκόνη, τώρα αν μπει κανένα πετραδάκι τι να πω!!! 😛 

1 ώρα πριν, Mimisr21 είπε

αν και κατοχος iPhone 8 plus,  πολυ ομορφη συσκευη!

Και για μένα το design του iPhone 6-7-8 είναι πολύ ωραίο, αλλά αντικειμενικά δε το λες και ωραίο πλέον!! ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mants118 είπε

εκτός από κινητό μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα σφυράκι για να σπας καρύδια! 😛

Άρα όχι σε μέρη με σκόνη και όλα καλά! 😛 Είμαι σίγουρος βέβαια ότι έχει δοκιμαστεί με σκόνη, τώρα αν μπει κανένα πετραδάκι τι να πω!!! 😛 

Και για μένα το design του iPhone 6-7-8 είναι πολύ ωραίο, αλλά αντικειμενικά δε το λες και ωραίο πλέον!! ;) 

Καρύδια και καρπούζια.

Τόσα χρόνια είχαμε slide κινητά και μια χαρά δούλευαν.Ειχα ένα Sony Ericsson c905 σκυλι μαύρο.ουτε θήκες είχαμε τότε ούτε tempered glass ούτε γορίλα ούτε μαϊμού.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή κίνηση να κρύψει τη μπροστά κάμερα καθώς
δεν αναγκαζόμαστε να βλέπουμε notch, τρύπες και λοι-
πές χαζομάρες στην πρόσοψη.

Επίσης, αν το slide είναι μόνο για την κάμερα και δεν θα
σχετίζεται με ξεκλειδώματα ή άλλες λειτουργίες, τότε
είναι δυο φορές καλύτερα για όλους εμάς που δεν μας
ενδιαφέρει η μπροστά κάμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, xyvirus είπε

Το τηλέφωνο το έχω εδώ και έναν μήνα 

1 εξαιρετικά στιβαρό 

2 το slider δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα και ούτε έχει τζόγο ούτε τρίζει ούτε είναι χαλαρό. 

3 ο 845. πετάει δεν κολλάει πραγματικά πουθενά 

4.. Λόγω κεραμικής πλάτης δεν ζεσταίνεται όσο αυτά που έχουν γυάλινη 

5. Έχω την miui 10.2.1 eu που είναι καλύτερη από την official stable. 

6. Οθοναρα amoled σχεδόν όλη η επιφάνεια μπροστά είναι οθόνη 

8. Μπαταρία αν και 3200mah δεν ξέρω πως τα κατάφεραν αλλά με χρήση όλη την ημέρα ανοιχτά 4g Mails Internet τηλέφωνα τέλος ημέρας έχω 8:30   ώρες χρηση οθονης 

9. Ασύρματη φόρτωση έχει μέσα στην συσκευασία και την ασύρματη βάση φόρτισης 

10 καμερα στα επίπεδα του s9+ 

Τα αρνητικά τώρα 

1. Λίγο βαρύ περίπου 210gr

2 μονοφωνικο ηχείο 

3. Έλλειψη περιφεριακων θήκες κρύσταλλα προστασίας 

4.  Δεν έχει ir blaster 

5 δεν είναι αδιάβροχο 

6 περιέχει η συσκευασία μια θήκη που απλά είναι απαράδεκτη μόνο προστατεύει το πίσω μέρος από δαχτυλιες 

Στα αρνητικά ας προστεθεί και η έλλειψη θύρας mini jack.Για τους περισσότερους είναι deal breaker.Επίσης η έλλειψη radio ως 2ο σημαντικό.

Οι υπέρυθρες χρησιμοποιούνται λιγότερο απο τα 2 προηγούμενα,ακόμα και το NFC πιο πολύ χρησιμοποιείται,τουλάχιστον το έβαλαν,στα περισσότερα μοντέλα δεν υπάρχει.

Σε αυτά τα χρήματα θα έπρεπε να είχε όλα τα παραπάνω.Μπαταρία θα έπρεπε να είχε τουλάχιστον 3.500 mAh.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία συσκευή, και έψαχνα να την αγοράσω, αλλά ακόμα δεν έχει έρθει επίσημα ούτε έχει ανακοινώσει τιμή η Info, και φυσικά δεν ρίσκαρα να το πάρω από skroutz και να ψάχνομαι για after sales και εγγυήσεις.

Όμορφο - Σωστή κάμερα και οθόνη - Πρωτότυπο. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, eaglos είπε

Επίσης, αν το slide είναι μόνο για την κάμερα και δεν θα
σχετίζεται με ξεκλειδώματα ή άλλες λειτουργίες, 

Προφανως και θα σχετιζεται με το Face unlock εκτος αν βλεπεις καπου καποια δευτερη καμερα για αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_2019-01-08-19-11-26-991_com_miui.gallery.png.3f5161622e17aed2aebfd25a51d0be33.pngΤοχω απο τις 10 Δεκεμβρίου... Εδωσα τοs9+ για το mix. Σε ΟΛΑ καλυτερο, 10 ωρες οθονη με την ιδια χρηση που το s9 ειχε 6!!!design ποιοτητα κατασκευής, ΟΘΟΝΑΡΑ  κλπ κλπ. Αντε μπας κ κρατησω κινητο γιατι βαρεθηκα να αλλαζω καθε τριμηνο. WELL DONE XIAOMI!! Screenshot_2019-01-23-14-30-55-876_com.antutu.ABenchMark.png.371afba6618067b4e38c4dae5eca7565.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...