Προς το περιεχόμενο

Lenovo ideapad 330s 265 ευρώ στο Γερμανό. ΈΛΗΞΕ


sxbruno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, qwerty99 είπε

Δοκιμάσατε καθόλου την μπαταρία, πόσο κρατάει ?

Δεν εχω παραλαβει αλλα ολα αυτα(320-330) εχουν μπαταρια 30wh και πανε για 3-4 ωρες.  Ειναι αδυναμο σημειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα και εγώ το laptop αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμα. Πολύ vfm αγορά. Θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις:

1. Αν ανοίξω το laptop για εγκατάσταση SSD χάνω την εγγύηση?

2. Διαβάζω ότι πολλοί θέλετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση σε SSD και όχι μετέπειτα cloning. Υπάρχει όντως σημαντική διαφορά?

3. Τελικά έχουμε καταλήξει σε συμβατούς m2 SSD δίσκους?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, FrankGambale είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Παρέλαβα και εγώ το laptop αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμα. Πολύ vfm αγορά. Θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις:

1. Αν ανοίξω το laptop για εγκατάσταση SSD χάνω την εγγύηση?

2. Διαβάζω ότι πολλοί θέλετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση σε SSD και όχι μετέπειτα cloning. Υπάρχει όντως σημαντική διαφορά?

3. Τελικά έχουμε καταλήξει σε συμβατούς m2 SSD δίσκους?

Ευχαριστώ

Εγώ άλλαξα απευθείας τον σκληρό με ssd και έκανα καθαρή εγκατάσταση,10 βίδες ξεβιδώνεις για το πίσω καπάκι, απλά θέλει πολύ προσοχή να μην το τραβήξεις απότομα γιατί είναι κολλημένα τα καλώδια από τα ηχεία στο πίσω καπάκι και στην motherboard, οπότε αν το σηκώσεις πάνω από 3 εκατοστά χωρίς να τα βγάλεις από τα κλιψάκια θα τα κόψεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να παραλάβω αλλά έχω μια απόρια. Βλέπω δεξιά έχει θύρα type C υπάρχει περίπτωση να μπορεί να φορτίζει και από εκεί η έστω να κουμπώνει πάνω powerbank για αύξηση αυτονομίας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Rm.Geko είπε

Περιμένω να παραλάβω αλλά έχω μια απόρια. Βλέπω δεξιά έχει θύρα type C υπάρχει περίπτωση να μπορεί να φορτίζει και από εκεί η έστω να κουμπώνει πάνω powerbank για αύξηση αυτονομίας? 

Όχι δεν γίνεται, μόνο το αντίστροφο μπορεί να γίνει και συγκεκριμένα από τη μια θήρα USB 3.0 που έχει το εικονίδιο της μπαταρίας δίπλα της μπορείς να φορτίζεις τις συσκευές σου (πχ κινητό) ακόμη και αν το laptop σου είναι κλειστό. 

  • 2 x USB 3.0 (one charging)

επίσης για όσους έχουν απορία το usb type c 3.1 δεν υποστηρίζει κανένα άλλο πρωτόκολλο στο συγκεκριμένο laptop, ούτε usb to hdmi , ούτε σε displayport κλπ, είναι μόνο για transfer data.

Επεξ/σία από ChrisN.S.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, michey13 είπε

Για πειτε τι βαλατε για upgrade στο 330s :)

Περιμενω να το παραλαβω την Δευτερα.Λεω να προσθεσω ram (any ideas?) και να βαλω και ενα m2 120 (any ideas again)

αν βρεις σε καλή τιμή Intel Optane 16gb θα δώσεις μεγάλο boost στο laptop με πολύ μικρό κόστος. Το υποστηρίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

αν βρεις σε καλή τιμή Intel Optane 16gb θα δώσεις μεγάλο boost στο laptop με πολύ μικρό κόστος. Το υποστηρίζει κανονικά.

Αυτο ειναι SSD στην ουσια?Γιατι δεν πολυ καταλαβα και η τιμη πχ των 16 gb ειναι αρκετα μεγαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, michey13 είπε

Αυτο ειναι SSD στην ουσια?Γιατι δεν πολυ καταλαβα και η τιμη πχ των 16 gb ειναι αρκετα μεγαλη

cache είναι για αυτά που χρησιμοποιείς περισσότερο μαζί με τον μηχανικό σου δίσκο, προσοχή όμως για χρήση laptop χρειάζεται Intel Optane M10 μοντέλο, το απλό (το χρησιμοποιώ και ο ίδιος) κάνει μόνο για desktop motherboards.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/193371-lenovo-ideapad-330s-15arr-r5-2500u/4gb/1tb επειδη πηρα αυτο προσφατα, καποιους που πηρε καποιος αντιστοιχο μοντελο, ξερετε αν εχει 2η για 4αρα ραμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, xristakits είπε

Στην 2.5" εκδοχή του πάντως δεν τα πάει καλά σε ένα κρίσιμο τομέα για φορητό υπολογιστή, την κατανάλωση/αυτονομία...διαφορετικά θα ήταν μια καλή πρόταση, με 5ετή εγγύηση

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-ssd-540s-review,4568-3.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xristakits είπε

Από αυτά που έχω διαβάσει στα forums της lenovo δεν υποστηρίζεται M.2 sata μόνο nvme 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...