Προς το περιεχόμενο

Lenovo ideapad 330s 265 ευρώ στο Γερμανό. ΈΛΗΞΕ


sxbruno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εστειλα και εγω ενα φιλο στην Αθηνα μηπως μου βρει ενα , με ψησατε. 

Αν καποιος βαλει ssd ή memory ας γραψει εδω τι και πως γιατι βλεπω οι αποψεις διιστανται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, JoannisV είπε

Έλαβα κατά την 1 (!) σήμερα το πρωί SMS πως η παραγγελία μου δόθηκε στην courier. Σήμερα (μόλις τώρα, 11 παρά) παρέλαβα το λάπτοπ. Λέτε οι τύποι στον Γερμανό να τρέχαν μέσα στα μεσάνυχτα να παραδίνουν παραγγελίες; :P

Πήρα το μοντέλο με τον i3 στα 265. To κουτί πάνω γράφει πως η οθόνη είναι IPS (δεν το έχω ανοίξει ακόμα, θα το δω το απόγευμα).

Εκτός αυτού, ρώτησα και χθες αλλά δεν έτυχε να απαντήσει κάποιος, οπότε ξαναρωτάω μήπως και ξέρει κανείς. Οι πόντοι Go4more περίπου (και θεωρητικά) πότε πιστώνονται; (πλήρωσα κανονικά στο eshop με κατάλληλη κάρτα).

Προσωπικα οταν πρόκειται για ποντους χρησης καρτων επιλεγω πληρωμη στο καταστημα, στο παρελθον δεν μου εχουν πιστωθει ποντοι απο διαδικτυακή αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Προσωπικα οταν πρόκειται για ποντους χρησης καρτων επιλεγω πληρωμη στο καταστημα, στο παρελθον δεν μου εχουν πιστωθει ποντοι απο διαδικτυακή αγορα

Καταρχην ευχαριστω τον ts.

Σε αγορα που εγινε χθες σε καταστημα,με καρτα εθνικης go4more δεν εχουν περαστει ακομα οι ποντοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

απο οτι ειδα υπαρχουν αποθεματα του λαπτοπ σε καταστηματα αλλα πλεον κανει 399 ευρω. :(

Αυτό είναι το 330 όχι το 330s. Του θέματος δεν το δείχνει πλέον στο site. Αλλά με ένα τηλέφωνο στα κεντρικά μπορεί να ενημερωθεί κάποιος για πιθανό απόθεμα σε καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Προσωπικα οταν πρόκειται για ποντους χρησης καρτων επιλεγω πληρωμη στο καταστημα, στο παρελθον δεν μου εχουν πιστωθει ποντοι απο διαδικτυακή αγορα

Πήγα να το πάρω/παραγγείλω από κατάστημα και μου είπαν πως όταν θα έρθει (σε 1-2 εβδομάδες) θα έχει λήξει το promotion της εθνικής (νομίζω λήγει αύριο-μεθαύριο) επομένως όταν θα πληρώσω με την παραλαβή δεν θα πάρω πάρα το 1% που ισχύει για κάρτες go4more. Έτσι παράγγειλα και πλήρωσα online. 

Έχουμε δει στο παρελθόν πολλές "πατέντες" με την πίστωση πόντων... ελπίζω να μην γίνει πάλι τίποτα παρεμφερές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, MrPanozzz said:

Αυτό είναι το 330 όχι το 330s. Του θέματος δεν το δείχνει πλέον στο site. Αλλά με ένα τηλέφωνο στα κεντρικά μπορεί να ενημερωθεί κάποιος για πιθανό απόθεμα σε καταστήματα.

ΤΟ 330S δεν ειναι αυτο με 15.6 οθονη, i3 7020 CPU και 4GB Ram? εγω αυτο ρωτησα στα κεντρικα, μου ειπαν 2-3 μαγαζια και πηρα το ενα και μ ειπανε οτι κανει 399 πλεον.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

ΤΟ 330S δεν ειναι αυτο με 15.6 οθονη, i3 7020 CPU και 4GB Ram? εγω αυτο ρωτησα στα κεντρικα, μου ειπαν 2-3 μαγαζια και πηρα το ενα και μ ειπανε οτι κανει 399 πλεον.

και τα δύο μοντέλα έχουν τα χαρακτηριστικά που περιγράφεις, η διαφορά είναι στο σασί του Laptop και στην οθόνη. όπου s = slim λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος από Θεσσαλονίκη δε θα παραλάβει κάποιο εκ των 2 ας με ενημερώσει:

HP Laptop 15-db0034nv 15.6" FHD / Ryzen 3 2200U / 4GB / 1TB / W10  

 

Lenovo Ideapad 330S 15.6" FHD IPS / i3-7020U/ 4GB/ 1TB / W10

 

 

(Μόνο για παραλαβή από κατάστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ChrisN.S. said:

και τα δύο μοντέλα έχουν τα χαρακτηριστικά που περιγράφεις, η διαφορά είναι στο σασί του Laptop και στην οθόνη. όπου s = slim λογικά.

εστω. εγω 330S ρωτησα παντως με τα χαρακτηριστικα που ειπα. Και εχθες καποια στιγμη πριν πεσει απο την σελιδα του γερμανου, το ειχανε βαλει παλι 399. Σαν να κανανε λαθος και μετα να εγινε διορθωση ενα πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το άνοιξα πριν από λίγο. Δεν έχω τρέξει κάποιο πρόγραμμα ή γενικά να κάνω browsing μιας και θέλω να βάλω πρώτα έναν SSD και να κάνω clean install τα Windows (οπότε από εβδομάδα αυτό). Οι παρακάτω εμπειρίες αφορούν επομένως το "φαίνεσθαι" του λάπτοπ.

1) Η πάνω μεριά στο "σασί", δηλαδή το πίσω μέρος της οθόνης είναι από αλουμίνιο (το περίμενα όλο πλαστικό, ευχάριστη έκπληξη).
2) Πολύ όμορφη κατασκευή, σε σχέση με όλα τα λάπτοπ που έχουν περάσει από τα χέρια μου (5-6 συνολικά, από low μέχρι high range) είναι το πιο "κομψό". Πανάλαφρο και πολύ λεπτό.
3) Η οθόνη είναι φοβερή. IPS 15.6' σε 1080p είναι άλλη εμπειρία, προβλέπω πως για ταινίες on the go θα είναι φοβερό.
4) Τα bezels είναι σχεδόν ανύπαρκτα (εκτός του κάτω μέρους που είναι πιο "παχύ"). Η κάμερα μάλιστα που υπάρχει στην πάνω μεριά της οθόνης ίσα που γίνεται αντιληπτή.
5) Το λαπτοπ δεν έχει CD/DVD drive (το γνωρίζαμε ήδη από τα specs εννοείται) και αυτό είναι που το κάνει πολύ λεπτό και ελαφρύ (σε αντίθεση με το 330 μοντέλο που έχει drive). Απο θύρες, έχει 1*USB-C/ 2*USB / 1*HDMI/ 1*SD Card reader / 1*audio jack.

Γενικά, θεωρώ πως για αυτά τα λεφτά (265ε και αν γίνει και ή επιστροφή 10% του go4more πάει στα 240ε) πρόκειται για εξαιρετικό value for money. Η κατασκευή είναι φοβερή. Δεν πήρα το μοντέλο με τον i5 (και ανέλυσα παραπάνω γιατί) και με την διαφορά στην τιμή σκοπεύω να βάλω έναν SSD (ακόμα και ένας 120άρης θα κάνει εύκολα την δουλειά για την χρήση που το θέλω).

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...