Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Τα έχω κάνει όλα αυτά και εξακολουθώ να μην μπορώ να κάνω πρόσκληση (δεν βρίσκει τον friend, όπως κι αν τον ψάξω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 19/3/2022 στις 7:59 ΜΜ, kostakis1978nov είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το cross-platform play στο Apex Legends. Προσπαθώ να παίξω εγώ από το PC (origin) και ο γιος μου από το Xbox Series S, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε invite ο ένας τον άλλον. Εγώ από το PC όταν κάνω αναζήτηση Friend για να τον βρω δεν τον βρίσκω (ούτε με το email, ούτε με το EA id, ούτε με το xbox live gamer tag), ενώ ο γιος μου ενώ με βρίσκει στο xbox, μου κάνει invite, το οποίο ποτέ δεν βλέπω στο PC για να το αποδεκτώ.

Είδα στο google ότι αρκετός κόσμος αναφέρει παρόμοιο πρόβλημα και μια λύση που προτείνουν, είναι να δημιουργήσει ο ένας παίκτης ένα Club και μέσα από εκεί να βρει τους φίλους που θέλει. Το δοκίμασα και αυτό (έκανα ένα Club στο PC μου, βρήκα τον γιο μου, ωστόσο ο ένας βλέπει τον άλλον πάντα ως Offline και δεν μπορούμε να παίξουμε μαζί και πάλι). Ειλικρινά μου έχει σπάσει τα νεύρα. Έχει να προτείνει κάποιος κάποια λύση;

Ευχαριστώ πολύ

Να υποθεσω οτι εχετε διαφορετικο λογαριασμο ea ετσι?

Δεν εχετε συνδεσει το ιδιο email σε pc και κονσολα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ison είπε

Να υποθεσω οτι εχετε διαφορετικο λογαριασμο ea ετσι?

Δεν εχετε συνδεσει το ιδιο email σε pc και κονσολα.

 

Στο PC έχω το δικό μου ξεχωριστό account για origin και ea.

Στο Xbox Series S, έκανα σύνδεση του xbox gamer tag του γιου μου με το account της ea που μου ζήτησε την πρώτη φορά που έτρεξα το παιχνίδι στο Xbox Series S. Το account του γιου μου είναι under age. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργεί αυτό το πρόβλημα; Του έχω κάνει όμως τις ρυθμίσεις στο xbox ώστε να μπορεί να παίζει online με άλλους (π.χ. fortnite παίζει κανονικά με φίλους του online). Και στο Apex παίζει κανονικά online με random παίκτες, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε φίλο ο ένας τον άλλον.

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Τα έχω κάνει όλα αυτά και εξακολουθώ να μην μπορώ να κάνω πρόσκληση (δεν βρίσκει τον friend, όπως κι αν τον ψάξω)

Το crossplay το έχεις ενεργοποιήσει και στις 2 πλατφόρμες, σωστά;

Όπως και το privacy του λογαριασμού που σου έγραψαν να είναι ενεργοποιημένο να μπορούν να τον βρουν και στα 2 accounts όμως.

Για το underage που σωστά έχεις κάνει κοίταξε εδώ αν σε βοηθήσει κάποια ρύθμιση.

Κάτι άλλο δε ξέρω για να σε βοηθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Το crossplay το έχεις ενεργοποιήσει και στις 2 πλατφόρμες, σωστά;

Όπως και το privacy του λογαριασμού που σου έγραψαν να είναι ενεργοποιημένο να μπορούν να τον βρουν και στα 2 accounts όμως.

Για το underage που σωστά έχεις κάνει κοίταξε εδώ αν σε βοηθήσει κάποια ρύθμιση.

Κάτι άλλο δε ξέρω για να σε βοηθήσω.

Όλα ενεργοποιημένα είναι, γι'αυτό πάω να σκάσω. Σε forum που έψαξα είδα ότι πολλοί αναφέρουν παρόμοιο πρόβλημα με το Apex Legends. Δεν ξέρω τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρε νέα πνοή το παιχνίδι, τελευταία στο twitch όλο και περισσότερο κόσμο βλέπω να παρακολουθεί, από όταν έσκασε το Warzone στη πρώτη πρώτη καραντίνα του 2020 προσωπικά παράτησα το Apex. Λέω να του δώσω μια ευκαιρία όμως πάλι, με τα νέα πραγματάκια που έχουν προσθέσει.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

απο που βολευει πιο καλα να κατεβασω το παιχνιδι? απο το steam η απο το @$##$origin?

αμα το κατεβασω στο steam, θα πρεπει να κανω λογκιν πρωτα στο οριτζιν? η απλα οχι καο μονο χρειαζεται να εχω λογιαριασμο οριτζιν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, MariaLog είπε

απο που βολευει πιο καλα να κατεβασω το παιχνιδι? απο το steam η απο το @$##$origin?

αμα το κατεβασω στο steam, θα πρεπει να κανω λογκιν πρωτα στο οριτζιν? η απλα οχι καο μονο χρειαζεται να εχω λογιαριασμο οριτζιν?

Από Steam. Θα σε κατευθύνει το παιχνίδι για τα login.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MariaLog αν παίξεις από το steam, θα τρέχει και το ea app μαζί. Θα χρειαστείς να έχεις account EA ότι και αν κάνεις. Θα linkαρεις steam+EA.

Και γω όποτε το βάζω το βάζω από steam, για να βλέπω τους φίλους, γιατί το ΕΑ δε το δουλεύει και κανείς από αυτούς 😛.

Τώρα που θα κάνεις login πρώτα και που τελευταία, μικρής σημασίας είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετα απο τοσο καιρο ξαναμπηκα στο παιχνιδι. εκανα νεο λογαριασμο. το κατεβασα απο steam, παιζω το πρωτο παιχνιδι. TRIOS match . 9 κιλλς και νικη. μπαινω μετα στα στατιστικα του παιχτη. εκανε register την νικη αλλα οχι τα kills..και ουτε και το damage.... δλδ τι bug ειναι αυτο? μια ζωη θεματα θα εχει αυτο το παιχνιδι η ολα σε μενα τυχαινουν?

EDIT: τα πρωτα παιχνιδια που τα λεει "orientation games"(!) δε τα μετραγε στα στατιστικα.. μετα απο 6 παιχνιδια που εκανα , βγηκα απο αυτα και ειναι οκ τωρα

Επεξ/σία από MariaLog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, xtrmsnpr said:

@MariaLog αν παίξεις από το steam, θα τρέχει και το ea app μαζί.

οχι  τελικα δε χρειαστηκε ουτε καν να το κατεβασω. τρεχει απευθειας απο το steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2023 στις 3:39 ΜΜ, MariaLog είπε

οχι  τελικα δε χρειαστηκε ουτε καν να το κατεβασω. τρεχει απευθειας απο το steam

Όντως! Εχεις δίκιο. Μόλις συνειδητοποίησα ότι σου είπα χαζομάρα. Λάθος μου.

Αφού και στο wrc δεν τρέχει το ea app, με έβαλε απλώς in-game να συνδεθώ απλώς στην ΕΑ από το integration που έχει και δε χρειάζεται να τρέχει και αυτό κάθε φορά. Δε μου πέρασε από το μυαλό καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...