Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, _filippos_ είπε

Θα συμφωνήσω.
Επιπλέον σημαντικό η συνδεση να ειναι γρήγορη. Εαν υπάρχει lag θα σε σκοτώνουν πριν προλάβεις να αντιδράσεις.

Χθές για κάποιο λόγο μ εκανε matchmake μονο μ εναν, ο οποιος ήταν πολυ καλός. 
Κερδίσαμε το match σχετικά ευκολα , squad 2 ατόμων.
Αλλα ναι, άλλοτε σκοτώνεις εύκολα κι άλλοτε δεν προλαβαίνεις να πατήσεις σκανδάλη.

Οι servers εχουν αρκετα θεματακια και υπηρχε μπολικο packet loss καποιες βραδιες

Κλασσικα το ping 87+ οπως σε ολα τα παιχνιδια , 60-70 εχω να δω απο το 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, kti23 είπε

Οι servers εχουν αρκετα θεματακια και υπηρχε μπολικο packet loss καποιες βραδιες

Κλασσικα το ping 87+ οπως σε ολα τα παιχνιδια , 60-70 εχω να δω απο το 2016

Ναι όντως, κάπου εκει εχω κι εγώ, packet loss οχι τραγικό, παραμένει χαμηλό.
Κατα διαστήματα φαινεται σαν να χάνει frames, δεν εχει smooth κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

image.png.d855317b966ada550e401bbc013fc8e3.png

Σε μια εβδόμαδα από τα placement bronze 2 που με έβαλε , το πρόλαβα. Από αύριο ελπίζω να είναι soft reset για να έχω τους ανάλογους συμπαίκτες και σύντομα diamond.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2020 στις 3:35 ΜΜ, kti23 είπε

Οι servers εχουν αρκετα θεματακια και υπηρχε μπολικο packet loss καποιες βραδιες

Κλασσικα το ping 87+ οπως σε ολα τα παιχνιδια , 60-70 εχω να δω απο το 2016

Το ping το βλέπεις μέσα από το παιχνίδι να υποθέσω; Εμένα λέει 56 για τον server του Amsterdam στον οποίο συνδέομαι. Όντως οι εξυπηρετητές έχουν πολλές απώλειες και αποσυνδέσεις. Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλα παιχνίδια όπως το fortnite αλλά είναι φυσιολογικές οι απώλειες νομίζω. Δεν νομίζω ότι φταίει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.gfinityesports.com/article/3027/apex-legends-season-4-gameplay-reveal-trailer-released--map-update-new-weapon-battle-pass-ranked-series-3

Season 4 απόψε με μπόλικο περιεχόμενο.

Ο νέος χαρακτήρας φαίνεται πολύ δυνατός. Το sniper ωραίο αν και είναι το έκτο κατά σειρά,δεν ξέρω αν θα υπάρξει όντως και το sidewinder rocket launcher που αναφέρεται.

Στις 2/2/2020 στις 8:37 ΜΜ, antbyron είπε

Το ping το βλέπεις μέσα από το παιχνίδι να υποθέσω; Εμένα λέει 56 για τον server του Amsterdam στον οποίο συνδέομαι. Όντως οι εξυπηρετητές έχουν πολλές απώλειες και αποσυνδέσεις. Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλα παιχνίδια όπως το fortnite αλλά είναι φυσιολογικές οι απώλειες νομίζω. Δεν νομίζω ότι φταίει το παιχνίδι.

Ναι οι χαμηλότεροι που με βάζει συνήθως είναι Frankfurt 1&2 και Amsterdam 80+ ping. Είναι και θέμα σύνδεσης. Συνήθως ο Amsterdam έχει τα συχνότερα προβλήματα και packet losses. Είναι αναλόγως τις μέρες γιατί κάποιες φορές κολλάνε όλοι.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/2/2020 στις 8:30 ΜΜ, kti23 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.d855317b966ada550e401bbc013fc8e3.png

Σε μια εβδόμαδα από τα placement bronze 2 που με έβαλε , το πρόλαβα. Από αύριο ελπίζω να είναι soft reset για να έχω τους ανάλογους συμπαίκτες και σύντομα diamond.

Diamond 4 ειναι αυτο ή πλατινουμ 4? Να ξες στο ρεσετ πεφτεις καποια ρανκ προς τα κάτω 1,5 tier...δηλαδη αν εισαι diamond 4 ξεκινας gold II.

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά εγώ που το ξεκίνησα πάλι απο την προηγούμενη εβδομάδα μου φαίνεται πολύ πιο ευχάριστο διότι έχω την εντύπωση ότι έδιωξαν τους cheaters. Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά δεν νομίζω. Πρίν έπεφτα απο το πουθενά με μία σφαίρα με lvl 3 armor και μερικούς δέν μπορούσα να τους πετύχω ούτε με peacemaker στο μισό μέτρο. Φυσικά δέν είμαι καλός γενικά αλλά τα cheats έκαναν μπάμ. Γι αυτό και το είχα σταματήσει αλλά μου φαίνεται ότι έπεσαν μπαν και έχει γίνει καλύτερο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plat 4 ειναι θα ξεκινησω απο silver 2 εχει να γινει χαμος

Cheats εχω δυο μονο κραυγαλεες περιπτωσεις, περισσοτερο παιζει boosting παρα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.reddit.com/r/apexlegends/comments/eyu1r7/season_4_assimilation_patch_notes/

Ντάξει καλό balancing στα όπλα , r99 nerf ίσως χρειαζόταν γιατί ήταν most played. Θα δούμε αν θα αλλάξει το meta και με το sniper ammo. 

Ενδιαφέρον το νεο map και ο Revenant φαίνεται αρκετά δυνατός in game. Σίγουρα έχει μεγάλη επίδραση στη ροή της ομάδας

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, kti23 είπε

2 εβδομάδες μετά, solo και με αρκετά σκαμπανεβάσματα στο plat 

Νομίζω το master είναι λίγο ζόρικο χωρίς squad αλλά θα δείξει

unknown.png

οχι απλα ζορικο...για να πας master solo θελει 5πλασιο χρονο απο οτι με premade...και παλι δεν ειναι σιγουρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι κάτω οι servers της ΕΑ. Πολύ ξενέρωμα να παίζεις και να σε πετάει και στην συνέχεια να μην συνδέεται. Τελικά όντως έχουν αρκετά θέματα οι servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...