Προς το περιεχόμενο

VDSL Cosmote - Ελάχιστη Εγγυημένη Ταχύτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συμβόλαιό σου αναφέρει την ελάχιστη, μέση και μέγιστη ταχύτητα που υπολογίζεται για την σύνδεσή σου. Ποιες είναι αυτές οι ταχύτητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.

Παρόμοια περίπτωση...αιτήθηκα VDSL 50, με διαβεβαίωσαν τηλεφωνικά ότι η ελάχιστη ταχύτητα θα ήταν 40Μbps κι όταν έγινε η σύνδεση συγχρόνιζα στα 17/1 (έξω από το σπίτι 21).  Οι τεχνικοί που ήρθαν έβγαλαν τελικά ανεφικτότητα και οι μόνες λύσεις που μου πρότειναν ήταν ημίμετρα: υποβάθμιση σε ADSL ή speed booster με επιπλέον πάγιο.

Έβαλα οπτική ίνα και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nightstalker είπε

Δεν γράφει πουθενά τέτοιες πληροφορίες, μόλις το κοίταξα.

Πιθανότατα αναφέρει σύνδεσμο με τα στοιχεία αυτά. Επίσης μπορείς να τα δεις στον έλεγχο διαθεσιμότητας, πατώντας τον σύνδεσμο στο κάτω μέρος του πίνακα με τα αποτελέσματα του ελέγχου, μέσω του οποίου ανοίγει αναδυόμενο παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jkoukos είπε

Πιθανότατα αναφέρει σύνδεσμο με τα στοιχεία αυτά. Επίσης μπορείς να τα δεις στον έλεγχο διαθεσιμότητας, πατώντας τον σύνδεσμο στο κάτω μέρος του πίνακα με τα αποτελέσματα του ελέγχου, μέσω του οποίου ανοίγει αναδυόμενο παράθυρο.

Δε μου βγαζει αναδυόμενο παράθυρο, μόνο αυτό:

spacer.png

Επεξ/σία από Nightstalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, nikko_ said:

Έβαλα οπτική ίνα και ησύχασα.

Αυτό.

@Nightstalker για δες μπας και σου βγάζει διαθεσιμότητα στο sfbb.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@nikko_ και @Thresh ευχαριστώ για τις πληροφορίες  αλλά εδώ είμαστε ξεχασμένοι από το θεό, τα χάλκινα καλώδια του ΟΤΕ είναι 60+ ετών και ΑΠΟ_ΚΑΙ_ΚΛΕΙ_ΕΤΑΙ να έχει οπτική ίνα, εδώ δεν έχει τπτ πάνω από 50άρα ως διαθέσιμη επιλογή (και την 50αρα κανονικά δε θα πρεπε να την πουλάνε αφού έχει τέτοια απόκλιση).... 😫

Επεξ/σία από Nightstalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 29/9/2021 στις 7:06 ΜΜ, jkoukos είπε

Σ' εμένα βγάζει το κείμενο με τον σύνδεσμο κάτω από τον πίνακα και πατώντας ανοίγει το παράθυρο.

 

Cosmote.png

Cosmote1.png

 

Η ιστοσελίδα που παραπέμπεις είναι μόνο για εταιρικές συνδέσεις.

Αν πατήσεις το κουμπί «Δες τα πακέτα» σε στέλνει σε άλλη σελίδα που έχει προσφορά μόνο για COSMΟΤΕ Business πακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας από εδώ και επιλέγεις ότι θέλεις. Σε κάθε περίπτωση ο πίνακας των ταχυτήτων, είτε σε οικιακή είτε σε επαγγελματική σύνδεση, αναφέρει τις ίδιες ακριβώς τιμές για έλεγχο στο ίδιο τηλέφωνο ή διεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φίλο μου, δεν του κάνουν upgrade σε 100ρα, επειδή θα κλειδώνει στα 85 και όχι 90+

Ο φίλος μου είναι streamer εν τω μεταξύ και θέλει το upload. Χέστηκε για το download.
Ξέρετε αν υπάρχει καμιά πουστιά ώστε να το παρακάμψει αυτό και να βάλει την 100ρα που θέλει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...