Προς το περιεχόμενο

Το ποντίκι MX518 της Logitech επιστρέφει ανανεωμένο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, evkar είπε

Και τα δύο που έχω, δουλεύουν ακόμη μια χαρά. Θα τα τιμήσω τα καινούργια, αν και αμφιβάλλω αν θα φτάσουν σε διάρκεια τα παλιά.Δεν συμφέρει στις εταιρείες να κρατούν τα προϊόντα τους τόσο πολύ.

Έχω αγοράσει εδώ κ 20 χρόνια my fair share απο ποντίκια. Αρχικά κινέζικα από ebay ή κανα eshop, χαλαγανε. Μετά microsoft (κ οικονομικα κ ακριβούτσικα), επίσης χαλαγανε. Τελικά Logitech, 5 όλα κ όλα, κ δουλεύουν ακόμα κ τα 5. 

Το mx anywhere 1 το ειχα πάρει refurbished (εχει κλείσει σιγουρα 10ετια) ~40ε, κ με επαναφορτιζομενες έκανε κάτι νερά (με αλκαλικές λειτουργεί κανονικά, το συνειδητοποίησα αργότερα). Με ένα email, μου έστειλαν καινούριο, κ το παλιό στον αδερφό. Παίρνω το v2 με επαναφορτιζομενη μπαταρία, δίνω κ το άλλο στην αδερφή. Αλλά 2 στο γραφείο, τα ίδια. 

Δηλαδή, δεν το σκέφτομαι καν πια, RESPECT. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μια αγορά που ποτέ δεν τη μετάνιωσε κάνεις.. όσο αφορά το παλιό design που αναφέρουν καποιοι, το θεωρώ πολύ εργονομικό και βολικό στο κράτημα και όχι τόσο παλαιομοδιτικο.. ούτως ή άλλως αυτό είναι που μετράει σε ένα ποντίκι.

ΥΓ. Θα δοκιμάσω να το καθαρίσω όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω γιατί κι εμένα έγιναν έτσι τα πλαστικά του σαν κολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ocelotgr είπε

Έχω αγοράσει εδώ κ 20 χρόνια my fair share απο ποντίκια. Αρχικά κινέζικα από ebay ή κανα eshop, χαλαγανε. Μετά microsoft (κ οικονομικα κ ακριβούτσικα), επίσης χαλαγανε. Τελικά Logitech, 5 όλα κ όλα, κ δουλεύουν ακόμα κ τα 5. 

Το mx anywhere 1 το ειχα πάρει refurbished (εχει κλείσει σιγουρα 10ετια) ~40ε, κ με επαναφορτιζομενες έκανε κάτι νερά (με αλκαλικές λειτουργεί κανονικά, το συνειδητοποίησα αργότερα). Με ένα email, μου έστειλαν καινούριο, κ το παλιό στον αδερφό. Παίρνω το v2 με επαναφορτιζομενη μπαταρία, δίνω κ το άλλο στην αδερφή. Αλλά 2 στο γραφείο, τα ίδια. 

Δηλαδή, δεν το σκέφτομαι καν πια, RESPECT. 

Εμένα ΟΛΑ τα Logitech ποντίκια μου έχουν χαλάσει, όλα όμως 

 

Παρόλα αυτά συνεχίζω και παίρνω τη συγκεκριμένη εταιρεία, μάλλον λόγω μαζοχισμού αλλά μου αρέσουν και στη χρήση 

 

Πρέπει να έχω αλλάξει γύρω στα 7, τώρα είμαι με ένα g502 που είναι οκ..

 

Το μόνο πράγμα από τη συγκεκριμένη εταιρεία που έχει αντέξει τα πάνδεινα είναι το k400 από τις πτώσεις κουδουνίζουν σπασμενα πλαστικά μέσα αλλά δουλεύει τέλεια

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει να το αλλάξω με  3 ποντίκια, και πάλι γυρίζω στο καλό μου εδώ και 10 χρόνια , μπορεί και παραπάνω... Με ένα πολύ καλό καθάρισμα ζει και βασιλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι θα προσπαθήσει να κάνει μια αρπαχτή από τι δόξα του παλιού αλλα δεν θα είναι το ίδιο ανθεκτικό όσο το προηγούμενο , παλιά ήτανε πιο αθώες η εταιρίες ως προς τι ποιότητα τώρα έχουνε πονηρέψει όλες ,τα υλικά θα είναι σίγουρα υποδυεστερα καμια εταιρία δεν θέλει να βγάλει ένα mouse για 10 χρονια , πάει το κλείσανε το μαγαζί , είχα στο net 40 κομμάτια από το 2008 και μπορώ να πω ότι τα μισά είναι ακόμα full λειτουργικά εκτος βεβαια από την εμφάνιση που έχει φθαρεί το χρώμα τους , και αν και τους έχω αγοράσει g402 πολλοί ακόμα προτιμάνε αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το G502 και το MX Master είναι από τα καλύτερα ποντίκια που έχει βγάλει η Logitech. Γενικά στα ποντίκια είναι και ότι βολεύει τον καθένα στο χέρι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...