Προς το περιεχόμενο

Συναγερμός αυτοκινήτου


Eλληνας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/9/2023 στις 9:36 ΜΜ, Kingedward είπε

Καλησπέρα.

Έχει κανείς από 'σας pandora; 

Θέλω να πάω σε service το αμάξι και θέλω να ρωτήσω κάτι για το tag.

Αν και καθυστερημένα.. έχω εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/10/2023 στις 4:49 ΜΜ, antstyl είπε

Αν και καθυστερημένα.. έχω εγω.

Κάλλιο αργά πάρα ποτέ man !

1ον είναι αγχωτικός συναγερμός ειδικά σε καράβι ! `:P 

Θέλω να σε ρωτήσω αν το πας για service αν αφήνεις το tag και είσαι εκεί γύρω .

Επίσης, αν τελειώσει η μπαταρία του και είμαι έξω και δεν προλάβω να την αλλάξω για χ ψ λόγους (έχει κάποια ώρα που σε αφήνει να δράσεις;)

και κανά δυο συμβάντα :

Έχουν συμβεί κάτι άκυρα πότε-πότε , ήμασταν σε cinema με την δικιά μου  και ανοίγω το αμάξι κανονικά και μπαίνει εκείνη ανοίγοντας την πόρτα του συνοδηγού πρώτα και κάθεται και άρχισε να χτυπάει. (αυτό συνέβη δύο φορές όταν ανοίγεις την πόρτα του συνοδηγού )

Είχε χτυπήσει στο άκυρο το καλοκαίρι και έγραφε αισθητήρας κλίσης ή κραδασμού 


Γενικά εσύ είσαι ευχαριστημένος;

Υ.Γ Έχω κάρτα-κλειδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2023 στις 10:57 ΠΜ, Donmitsos10 είπε

Έχει τοποθετήσει κάποιος Pandora elite στη Θεσσαλονίκη; Ψάχνω έναν καλό εγκαταστατη-πωλητή 

απολυτα ευχαριστημένος https://maps.app.goo.gl/Gsnnok2pKB3D3q2v5

23 λεπτά πριν, Kingedward είπε

1ον είναι αγχωτικός συναγερμός ειδικά σε καράβι !

Όχι , κρατάς πατημένο το κουμπί εντός του αυτοκινήτου για να αναβοσβήσει 3 φορές και κλειδωνεις . Αυτό απενεργοποιεί τους αισθητήρες . Θα χτυπήσει μόνο όταν κάποιος πάει να ανοίξει τη πόρτα . Μόλις ξεκλειδώσεις και ξανά κλειδώσεις λειτουργεί κανονικά . 

 

26 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Θέλω να σε ρωτήσω αν το πας για service αν αφήνεις το tag και είσαι εκεί γύρω .

Ναι το κρύβω εντός αυτοκινήτου . 

 

26 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Επίσης, αν τελειώσει η μπαταρία του και είμαι έξω και δεν προλάβω να την αλλάξω για χ ψ λόγους (έχει κάποια ώρα που σε αφήνει να δράσεις;)

Πριν τελειώσει έχεις ηχητικό μήνυμα σχεδόν 15 μέρες καθώς και μνμ στο κινητό .

 

28 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Έχουν συμβεί κάτι άκυρα πότε-πότε , ήμασταν σε cinema με την δικιά μου  και ανοίγω το αμάξι κανονικά και μπαίνει εκείνη ανοίγοντας την πόρτα του συνοδηγού πρώτα και κάθεται και άρχισε να χτυπάει. (αυτό συνέβη δύο φορές όταν ανοίγεις την πόρτα του συνοδηγού )

Πρέπει να περιμένεις να ακουστεί ο ήχος του συναγερμού κατά το άνοιγμα , να έχει προλάβει να συνδεθεί το tag πριν ανοίξεις .

 

29 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Είχε χτυπήσει στο άκυρο το καλοκαίρι και έγραφε αισθητήρας κλίσης ή κραδασμού 

Αρκετές φορές μου έχει τύχει αν περνάει κανένα μεγάλο φορτηγό από δίπλα να έρχεται notification. Επίσης σε φράχτη με μεγάλα φυτά , φυσούσε και νόμιζε ότι κάποιος πλησίαζε . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Πήγαμε και ρωτήσαμε σήμερα για συναγερμό Smart Pro V3 Pandora και μας είπαν 800€ και 430€ για το Pandora Light Pro v2. 

Απ' ό,τι καταλάβαμε οι βασικές τους διαφορές είναι το gps, η Anti-Jammer Προστασία και οι ειδοποιήσεις μέσω του κινητού.

Αξίζει να δώσουμε τα διπλάσια λεφτά; Έχει κάποιος να προτείνει στην Αθήνα πιο οικονομική εγκατάσταση;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Kagome είπε

ειδοποιήσεις μέσω του κινητού.

αυτο μου φαινεται αρκετα σημαντικο. Μονο τοτε εχει νοημα για μενα. Κατι να με ειδοποιει πραγματικα οτι κατι γινεται στο αμαξι για να μπορω να το ελεγξω.

Μες στο βραδυ αν ακουσεις εναν συναγερμο το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα σηκωθεις να ελεγξεις. Αμα τον ακουσεις ομως και σου ερθει και ειδοποιηση στο κιν. τοτε μαλλον θα τρεξεις. Αρκει να ρυθμιστει καλα και να μην σε ξυπναει σε καθε αερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/10/2023 at 19:10, Kagome said:

Καλησπέρα.

Πήγαμε και ρωτήσαμε σήμερα για συναγερμό Smart Pro V3 Pandora και μας είπαν 800€ και 430€ για το Pandora Light Pro v2. 

Απ' ό,τι καταλάβαμε οι βασικές τους διαφορές είναι το gps, η Anti-Jammer Προστασία και οι ειδοποιήσεις μέσω του κινητού.

Αξίζει να δώσουμε τα διπλάσια λεφτά; Έχει κάποιος να προτείνει στην Αθήνα πιο οικονομική εγκατάσταση;

Ευχαριστώ πολύ.

O v3 είχε 600 ευρώ πριν 2 χρόνια... 

εγκατάσταση κάνουν και αυτοί που τους εισάγουν, στο Χαϊδάρι είναι. 

Στο site της invetec έχει τους πιστοποιημενους εγκαταστατες. Προσωπικά θα διάλεγα κάποιο μικρό κατάστημα, που θα έκανε την εγκατάσταση ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης. 

Δεν νομίζω να βρεις κάτω από 150 ευρώ πάντως. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/10/2023 στις 7:04 ΜΜ, etheo είπε

Ναι το κρύβω εντός αυτοκινήτου

Γιατί δεν ενεργοποιείς το valet mode από την εφαρμογή ή το tag??

Στις 20/10/2023 στις 12:17 ΜΜ, razkal είπε

O v3 είχε 600 ευρώ πριν 2 χρόνια..

700€ είχα δώσει μαζί με την εγκατάσταση και την planet sim σε έναν στο Αιγάλεω.

 

 

Επίσης προτείνω να κάνετε και την χρήση PIN to Drive αν το επιτρέπει το can bus του οχήματος, είναι μια επιπλέον ασφάλεια 

Επεξ/σία από ss42ss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει θέμα με την εγγύηση του αυτοκινήτου μιας και ρώτησα για την εγκατάσταση του σε καινούριο και μου τα μάσησαν απτην αντιπροσωπεία. Επίσης επειδή πέφτει πολύ ξήλωμα στο αυτοκίνητο υπάρχει κάποιο χαρτί συμφωνητικό εγγύηση καλής εγκατάστασης; Θα έρθει το αυτοκίνητο απτό εργοστάσιο και δεν θελω να αρχίσω να ακούω τριξίματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Donmitsos10 είπε

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει θέμα με την εγγύηση του αυτοκινήτου μιας και ρώτησα για την εγκατάσταση του σε καινούριο και μου τα μάσησαν απτην αντιπροσωπεία. Επίσης επειδή πέφτει πολύ ξήλωμα στο αυτοκίνητο υπάρχει κάποιο χαρτί συμφωνητικό εγγύηση καλής εγκατάστασης; Θα έρθει το αυτοκίνητο απτό εργοστάσιο και δεν θελω να αρχίσω να ακούω τριξίματα 

Προσωπικά επέλεξα πιστοποιημένη εταιρεία για την εγκατάσταση συναγερμού σε νεο αυτοκίνητο και δεν έχω κανένα πρόβλημα . Ίσα ίσα που τα συνεργεία των αντιπροσωπειών κατά την άποψη μου δεν ειναι και τόσο καλοί σε εγκαταστάσεις. Είχαν προτείνει να μου δώσουν δώρο συναγερμό αλλά το απέφυγα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα insomniacs,

Μόλις μου έβγαλε το μήνυμα "replace battery in tag" .

1ον Ευτυχώς έχει εφεδρική μέσα στο κουτί συσκευασίας.

2ον Οπότε έχω κάποιες μέρες απ' όσο λέτε πριν αντικαταστήσω την μπαταρία και μπορώ να την αφήσω ως έχει, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερά σας,

Μου πρότειναν να τοποθετήσω στο αυτοκινητό μου συναγερμό Starline S9 2 GPS.

Είναι καλή επιλογή ή να προτιμήσω κάτι άλλο. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή να ζητήσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωσικοι είναι και οι starline, λίγο πιο κάτω από pandora νομίζω (χωρίς να είμαι ειδικός). Με 100 ευρώ παραπάνω κοιτάς και τον pandora smart pro, που έχει μπει αρκετά Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...