Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Fold αποκαλύπτεται σε νέο βίντεο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ πανάκριβο, αλλά η συσκευή είναι κοσμημα. Ασφαλως και επιδεχεται βελτιώσεων η υλοποίηση (κυρίως σε θέματα όγκου), αλλά το να το συγκρίνουμε με το τούβλο της Huawei μόνο γέλιο προκαλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά δεν κάνω σχόλια σε ειδήσεις, αλλά σε αυτό δεν άντεξα .στι 3.26 όταν κάνει βίντεο κλήση τα. Χέρια του κουνιούνται ενω στην βίντεο κλήση είναι σαν να έχει τρίποδα χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, thiva7 said:

Γενικά δεν κάνω σχόλια σε ειδήσεις, αλλά σε αυτό δεν άντεξα .στι 3.26 όταν κάνει βίντεο κλήση τα. Χέρια του κουνιούνται ενω στην βίντεο κλήση είναι σαν να έχει τρίποδα χαχαχα

Θα έχει καλό stabilizer... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, coffeex said:

🤔  Έπρεπε να μας δείξει κάποια βασικά πράγματα για το πως συμπεριφέρεται το UI του Android .... 🤔

Φαντάζομαι όπως στα tablets? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mants118 είπε

διαφωνώ κάθετα με τη χρήση για επαγγελματίες (έχει ξανακουβεντιαστεί άλλωστε εδώ στο site), θα το αγοράσουν οι early adopters κλασικά για "παιχνίδι". 

Το Nokia Communicator οκ πολύ καλή σειρά ήταν αλλά άλλης εποχής και δεν πέτυχε κατά τη γνώμη μου αφού δεν βλέπεις αυτό το στυλ σήμερα σε κινητό. ;)

Προσωπικά αν είχα τα χρήματα δεν θα επέλεγα αυτό αλλά της Huawei μιας και είναι πιο εντυπωσιακό.

Επίσης να προσθέσω ότι εδώ και μερικά χρόνια που έχουμε tablets και κινητά σε μεγάλο μέγεθος έχουμε πλέον όλοι μας "εκπαιδευτεί" να κρατάμε τσάντες, τσαντάκια, backpacks, κτλ για να χωράνε όλα αυτά, οπότε τώρα δεν είναι και τόσο τρομερή λύση κάτι που σου γλυτώνει και καλά χώρο και χωράει σε τσέπη μπουφάν ή παντελονιού.

To μοντέλο της Huawei είναι σαφώς ακριβότερο, δεν έχει εγκοπή αλλά μια 

αντιαισθητική λαβή που κατ' εμέ είναι χειρότερη, έχει χειρότερο UI και διπλώνει εξωτερικά δηλαδή είναι σαφώς επιρρεπέστερο στις γρατζουνιές.

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Samsung και το mate X είναι νέες συσκευές θέλουν το χρόνο τους για να φανούν τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της κάθε υλοποίηση.Λογικα σε 3-4 χρόνια θα δούμε μια αξιόλογη συσκευή που θα έχει ωριμάσει η τεχνολογία και θα έχουν διορθωθεί τα προβλήματα που θα προκύψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής μου φαίνεται η καλύτερη χρηστική υλοποίηση foldable, η μεγάλη οθόνη είναι εσωτερική και η εξωτερική σαν κινητό μόνο, οι άλλοι ακολουθούν το ανάποδο σχεδιασμό. Παχύ μεν αλλά στην πορεία θα δείξει πόσο θα λεπτύνουν ανάλογες συσκευές. Η ένστασή μου είναι στο εντελώς άχρηστο - για μένα - Notch, αφού θα έχεις του κόσμου τους αισθητήρες μπροστά συν τη σελφοκάμερα γιατί να επιβαρυνθεί η μεγάλη οθόνη; Σε αναμονή λοιπόν να δούμε και την υλοποίηση της Xiaomi.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Samsung έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο θέμα του σχεδιασμού είναι πολύ χρηστική σαν tablet και σαν τηλέφωνο.Εχει πολύ καλή ποιότητα και τεχνολογία μιας και διπλώνει με πολύ μικρό κενό και είναι περισσότερο προστατευμένη η οθόνη.Το πάχος πιστεύω θα βελτιωθεί στην δεύτερη γενιά.Επισης αναμένουμε μεγαλύτερη εξωτερική οθόνη στα πρότυπα του S10 και ομοίως μεγαλύτερη εσωτερική χωρίς notch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έβλεπα εκεί στο κανάλι JerryRigEverything όπου είναι ένας τύπος που κάνει βίδες τα κινητά και υποσχέθηκε στο φιλοθεάμον κοινό ότι θα δούμε σύντομα τον μηχανισμό και την συγκεκριμένη συσκευή εκ του έσωθεν! Αυτός κάνει και τεστ αντοχής εκεί οπότε το αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε να μας πασαρουνε κινητο + tablet = 1. Για τα λεφτα του δεν αξιζει. Αν εκανε γυρω στο 1000αρικο σιγουρα πολλοι θα το περνανε. Προσωπικη αποψη. Παντως εμενα προσωπικα δεν μου κανει το κλικ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tetsu0 είπε

Πανε να μας πασαρουνε κινητο + tablet = 1. Για τα λεφτα του δεν αξιζει. Αν εκανε γυρω στο 1000αρικο σιγουρα πολλοι θα το περνανε. Προσωπικη αποψη. Παντως εμενα προσωπικα δεν μου κανει το κλικ. 

εγω που ζω εδω και 5 χρονια με κινητο και ταμπλετ μου αρεσει πολυ ιδεα του ενος μηχανηματος αρκει να ειναι λειτουργικα και στα δυο ,απο ραμ και χωρο βλεπω παει πολυ καλα ,αν το μεγεθος βολεψει και για τις 2 εργασιες θα ειναι η τελια συσκευη για μενα οσο για τα χρηματα οκ κινητοs9plus +samsung s4 εκει κοντα ειμαστε παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...