Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Fold αποκαλύπτεται σε νέο βίντεο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung έδωσε στη δημοσιότητα ένα νέο βίντεο που αποκαλύπτει μερικά από τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του επερχόμενου Galaxy Fold.

Aν και "βουβό" χωρίς καμία επεξήγηση, το τετράλεπτο βίντεο δίνει την ευκαιρία στο κοινό να δει και να ακούσει τα "κλικ" και τους λοιπούς φυσικούς ήχους, που "δημιουργεί" η συσκευή κατά την χρήση της. Μέσα από μία επιλογή κοντινών πλάνων, γίνεται επίδειξη της λειτουργίας κινητού και tablet, όπως και του μικρού κενού που υπάρχει ανάμεσα στις δύο οθόνες όταν η συσκευή κλείνει. Βλέπουμε ακόμα την εκτέλεση δημοφιλών εφαρμογών όπως Instagram, Google Maps, τη λειτουργία της κάμερας και στα δύο modes της συσκευής, αναπαραγωή Netflix, αλλά και παιχνιδιών.

Το λογισμικό DeX της Samsung επιτρέπει στο Galaxy Fold να συνδέεται σε monitor μέσω USB-C, παρέχοντας στον χρήστη εμπειρία επιπέδου desktop. H Samsung χρησιμοποιεί "Infinity Flex Display" 7.3 ιντσών, η οποία επιτρέπει στην συσκευή να έχει οθόνη μεγέθους tablet όταν είναι ανοιχτή, αλλά ταυτόχρονα να "συρρικνώνεται" σε μέγεθος κινητού κατά την αναδίπλωση της. Η κύρια οθόνη ανάλυσης QXGA+, μετατρέπεται σε μια μικρότερη 4.6" ιντσών ΗD+ κατά την λειτουργία κινητού.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρω πως ειναι κατι αντιστοιχο με τα καποτε nokia communicator. Ειναι αρκετα χρησιμο σε επαγγελματιες που δεν θελουν να κουβαλανε ταμπλετ μαζι τους. Ειναι πολυ νωρις για να θεωρησουμε τα πρωτα μοντελα χρησιμα.

Θεωρω πως ανοιγει ο δρομος για μια νεα κατηγορια προιοντων που αλλαζει πολλα στον τροπο που δουλευουμε τις συσκευες και πως εαν το χειριστουν σωστα (ολες οι εταιρειες)  και κανουν καλη δουλεια οταν τα εξελιξουν (σε σχεση με σχημα και μεγεθος παντα) θα εχουν μελλον και θα εχουν και κοινο.

Προφανως δεν απευθυνεται στον μεσο χρηστη smartphone αλλα σε συγκεκριμενους, οι οποιοι υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα. Φυσικα ειναι κατι καινουριο και ακριβο, οι τιμες σιγουρα θα φτασουν σε λογικα επιπεδα καποια στιγμη οταν θα υπαρξει και ανταγωνισμος. 

 

Αυτα απο μενα.

Επεξ/σία από sikla
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διαφωνώ κάθετα με τη χρήση για επαγγελματίες (έχει ξανακουβεντιαστεί άλλωστε εδώ στο site), θα το αγοράσουν οι early adopters κλασικά για "παιχνίδι". 

Το Nokia Communicator οκ πολύ καλή σειρά ήταν αλλά άλλης εποχής και δεν πέτυχε κατά τη γνώμη μου αφού δεν βλέπεις αυτό το στυλ σήμερα σε κινητό. ;)

Προσωπικά αν είχα τα χρήματα δεν θα επέλεγα αυτό αλλά της Huawei μιας και είναι πιο εντυπωσιακό.

Επίσης να προσθέσω ότι εδώ και μερικά χρόνια που έχουμε tablets και κινητά σε μεγάλο μέγεθος έχουμε πλέον όλοι μας "εκπαιδευτεί" να κρατάμε τσάντες, τσαντάκια, backpacks, κτλ για να χωράνε όλα αυτά, οπότε τώρα δεν είναι και τόσο τρομερή λύση κάτι που σου γλυτώνει και καλά χώρο και χωράει σε τσέπη μπουφάν ή παντελονιού.

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mants118 είπε

διαφωνώ κάθετα με τη χρήση για επαγγελματίες (έχει ξανακουβεντιαστεί άλλωστε εδώ στο site), θα το αγοράσουν οι early adopters κλασικά για "παιχνίδι". 

Το Nokia Communicator οκ πολύ καλή σειρά ήταν αλλά άλλης εποχής και δεν πέτυχε κατά τη γνώμη μου αφού δεν βλέπεις αυτό το στυλ σήμερα σε κινητό. ;)

Προσωπικά αν είχα τα χρήματα δεν θα επέλεγα αυτό αλλά της Huawei μιας και είναι πιο εντυπωσιακό.

Συμφωνω απολυτα με την επιλογη του Huawei, ειναι εξαιρετικο μπορω να πω και ειμαι χρηστης iphone. Εγω πχ λογω της δουλειας μου μολις ειδα την παρουσιαση του Huawei ειπα πως αυτο θα μπορουσε ανετα να ειναι το επομενο μου τηλεφωνο. Γιατι πραγματικα χρειαζομαι πολυ συχνα να ανοιξω το λαπτοπ για καποιες δουλειες που μπορω να κανω με ενα ταμπλετ. Αν ειχα αυτην την δυνατοτητα θα την επελεγα και ας κοστιζει οσο 2 iphone X γιατι θα γλιτωσω πολυ χρονο στην δουλεια μου και θεωρω πως θα κανει αποσβεση. 

Υποψιν, δεν μου αρεσει να κουβαλαω δευτερες συσκευες κτλ αυτος ειναι κυριως ο λογος. Ουτε να εχω να φορτιζω καθε βραδυ πχ κινητο, ταμπλετ, bluetooth, smartwatch κτλ. Οσο μπορω να τις μειωσω τις συσκευες τοσο το καλυτερο.

 

Παντως θεωρω οτι υπαρχει πολυ μελλον σε αυτο το κομματι.

Επεξ/σία από sikla
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 με θηκη τι γινεται παιδια?

5 λεπτά πριν, sikla είπε

Συμφωνω απολυτα με την επιλογη του Huawei, ειναι εξαιρετικο

τεραστιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...