Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτρική σκούπα] Hoover TX62ALG 011 Telios Extra 133.05€ @ Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Καλή ερώτηση. Ίσως ξέρεις να μας πεις @solton57010;

Δεν το έχω ψάξει πριν 2 μέρες αγόρασα μια 4αδα από κότσο γιατί τώρα γέμισε η σακούλα που ήταν στην αρχική συσκευασία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, PrinceA5 είπε

<Offtopic>

Θα μπορούσες να μας υποδείξεις που;

</Offtopic>

Miele FJM κάπου 5 ευρώ η δεκάδα στον τσιγκούνη / ebay κλπ.  Πρόσφατα πήρα 2 πακέτα από techstores στα 9.50 και τα δύο (0.48 η σακούλα).

1 ώρα πριν, xristoslet είπε

Γιατί είναι μπελάς το άδειασμα του κάδου; Από αυτές που έχω ένα ξεκούμπωμα του κάδου, άνοιγμα το καπάκι και άδειασμα στα σκουπίδια είναι... Εγώ έχω aeg, juro pro και Rowenta και οι 3 περίπου την ίδια ευκολία έχουν...

Έτσι νόμιζα και εγώ μέχρι που πήρα μία dirt devil και είναι αδύνατον να αδειάσεις τον κάδο χωρίς να κάνεις χάλια το μέρος.  Το ίδιο και με μία karcher που έχω - που την βγάζω στον δρόμο για να την αδειάσω στους πράσινους κάδους σκουπιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, papars είπε

Miele FJM κάπου 5 ευρώ η δεκάδα στον τσιγκούνη / ebay κλπ.  Πρόσφατα πήρα 2 πακέτα από techstores στα 9.50 και τα δύο (0.48 η σακούλα).

Έτσι νόμιζα και εγώ μέχρι που πήρα μία dirt devil και είναι αδύνατον να αδειάσεις τον κάδο χωρίς να κάνεις χάλια το μέρος.  Το ίδιο και με μία karcher που έχω - που την βγάζω στον δρόμο για να την αδειάσω στους πράσινους κάδους σκουπιδιών.

Αρα μακριά από κάποια μοντέλα της dirt devil και karcher σε μοντέλα με κάδο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω αυτή που θα παραθέσω στο τέλος και όταν σκουπιζω συζητάω χαμηλοφώνως με τον συνομιλητή μου. Πραγματικά αθόρυβη. Αυτό που είδα όμως μετά από 1 χρόνο είναι πως η δύναμη της μειώθηκε κι ας έπλυνα φιλτρα/άλλαξα σακούλα πριν μου βγάλει ένδειξη ότι γεμησε. Πάλι ομως ρουφάει ικανοποιητικά. Τα 5 λίτρα απλά δεν γεμίζουν ποτέ. Μην σας αγχώνουν οι σακούλες. 5 λίτρα τον χρόνο θέλω και είμαι ψυχαναγκαστικος στην καθαριοτητα με μικροβιοφοβία. 

https://www.skroutz.gr/s/8338488/Hoover-Athos-AT70-AT75011.html

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω αγοράσει πρόσφατα μια Hoover Telios Plus 70. Σαφώς είναι μια πολύ καλή σκούπα, ελαφριά και αυτό θα το εκτιμήσουν οι γυναίκες, τραβά καλά και μπορείς να τη λετουργείς ακόμη και σε ώρες κοινής ησυχίας χωρίς να γκρινιάζουν οι γείτονες. Έχει πολλά αξεσουάρ (π.χ. τρία πέλματα) . Από ότι φαίνεται πολλοί έχουν την ίδια άποψη καθώς η σκούπα έχει αριθμό ρεκόρ 124 σχολίων.

https://www.skroutz.gr/s/8337714/Hoover-Telios-Plus-TE70-TE75011.html .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και πολλές κακές κριτικές όμως, όπως ότι σπάνε τα εξαρτήματα ή πέφτει η απόδοση. Επίσης ότι έχει πολύ κακό service. Προσωπικά παρήγγειλα αυτήν της προσφοράς αλλά βλέπω ότι γενικότερα οι Hoover στο σκρουτζ έχουν αντιφατικές κριτικές και προβληματίζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή το έψαξα πολύ πριν καταλήξω τότε σε αυτή που παρέθεσα παραπάνω, είχα δει κι εγώ τα αντιφατικά σχόλια για τις hoover (το πιο πολλά όμως θετικά) έχω να πω πως δεν χαλάει μόνο ότι δεν υπάρχει. Είναι καλές οι hoover αλλά δεν είναι και Toyota starlet (ο νοών νοειτω). Πχ η κοπέλα μου όταν σκουπιζει την τραβάει απότομα με συνέπεια εκεί που ενώνεται ο σωλήνας με την σκούπα, όταν λειτουργεί κάνει σαν αέρας που περνάει από μισόκλειστο παράθυρο. Αλλά (!!) φταίει η δικιά μου που την τραβάει σαν αντε να μη πω τι και της το'χω πει, αλλά δεν.. Ίσως η απόδοση που έχει χάσει να οφείλεται και εκεί. Αλλά κι αυτό πριν γίνει, πάλι έχασε απόδοση. Όμως η απόδοση της ξεκινάει όταν την πρωτοπαίρνεις από να το τραβάει τα πάντα όλα με τρόπο που να τη χειρίζεται δύσκολα (ή όχι άνετα) και άντρας. Τώρα που έπεσε η απόδοση της ένα 30% τη χειρίζεται καλά και η κοπέλα. Εγώ πάντως τη προτείνω, γιατί για να πάμε σε άλλες μάρκες (υποτίθεται τοπ) μετά η τιμή φεύγει από την περιοχή vfm. Εγώ ψιλο-τοπ θεωρώ και τις hoover. 2 χρόνια την έχω. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Πχ η κοπέλα μου όταν σκουπιζει την τραβάει απότομα με συνέπεια εκεί που ενώνεται ο σωλήνας με την σκούπα, όταν λειτουργεί κάνει σαν αέρας που περνάει από μισόκλειστο παράθυρο. Αλλά (!!) φταίει η δικιά μου που την τραβάει σαν αντε να μη πω τι και της το'χω πει, αλλά δεν.. Ίσως η απόδοση που έχει χάσει να οφείλεται και εκεί.

Όχι ίσως. Σίγουρα οφείλεται -αν όχι μόνο- και εκεί φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν αρχίσει να τη λειτουργεί εκείνη και να κάνει τα δικά της, ήδη είχα δει να μη τρελενεται στο ρουφηγμα όπως στις αρχές που δεν την έκανες καλά (η απόδοση έπεφτε σταδιακά και όχι απότομα, αλλά όχι κάτι το πολύ τρομερό: ένα 15 με 20% και μετά μένει εκει). Παρόλα αυτά (συν την ταλαιπωρία από την κοπελιά που θεωρώ εκεί έπεσε άλλο ένα 10 με 15%) , πάλι σκουπιζει ικανοποιητικά όπως είπα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, xristoslet είπε

Αρα μακριά από κάποια μοντέλα της dirt devil και karcher σε μοντέλα με κάδο... 

Dirt devil bugless Α+ εχω αυτες τις τελευταιες του lidl. Μια χαρα ειναι δεν πιανει και χωρο. Πολυ ικανοποιημενος και μετα μισα χρηματα απο εσας εδω

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Dirt devil bugless Α+ εχω αυτες τις τελευταιες του lidl. Μια χαρα ειναι δεν πιανει και χωρο. Πολυ ικανοποιημενος και μετα μισα χρηματα απο εσας εδω

αρα υπάρχουν μοντέλα που ειναι βολικά στο άδειασμα. Εγώ εχω αυτήν https://www.skroutz.gr/s/9792401/Rowenta-Compact-Power-Cyclonic-RO3731.html είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2019 στις 12:12 ΜΜ, DownUNDERground είπε

Σήμερα την έριξα με παζάρι στα 133.05€.😀

Σήμερα είναι στα 134,31.

Την παρέλαβε κάποιος;

Στις 5/3/2019 στις 2:31 ΜΜ, Zerg13 είπε

Dirt devil bugless Α+ εχω αυτες τις τελευταιες του lidl. Μια χαρα ειναι δεν πιανει και χωρο. Πολυ ικανοποιημενος και μετα μισα χρηματα απο εσας εδω

Αυτή έχω και εγώ και δεν μπορώ να πω τα καλύτερα λόγια.  Το εξάρτημα για τα πατώματα χάλασε (ξεκόλησαν τα τσοχάκια) με ελάχιστη χρήση.  Η μάνα μου με δυσκολία μπορεί και αδειάζει τον κάδο - και πολλές φορές έχει θέμα και με την αφαίρεση και τοποθέτησή του πίσω στο σώμα της σκούπας. Και μία φορά την βρήκα βουλωμένη.  Και δεν την λέω και αθόρυβη.  Για τα χρήματά της είναι μια χαρά.  Σε σχέση με την miele που είναι 2000W τραβάει λιγότερο.  Την έχω σε εξοχικό που είναι μακριά από αγορά οπότε ο κάδος (και όχι σακούλες) βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, papars είπε

Σήμερα είναι στα 134,31.

Την παρέλαβε κάποιος;

Αυτή έχω και εγώ και δεν μπορώ να πω τα καλύτερα λόγια. Το εξάρτημα για τα πατώματα χάλασε (ξεκόλησαν τα τσοχάκια) με ελάχιστη χρήση. Η μάνα μου με δυσκολία μπορεί και αδειάζει τον κάδο - και πολλές φορές έχει θέμα και με την αφαίρεση και τοποθέτησή του πίσω στο σώμα της σκούπας. Και μία φορά την βρήκα βουλωμένη. Και δεν την λέω και αθόρυβη. Για τα χρήματά της είναι μια χαρά. Σε σχέση με την miele που είναι 2000W τραβάει λιγότερο. Την έχω σε εξοχικό που είναι μακριά από αγορά οπότε ο κάδος (και όχι σακούλες) βολεύει.

Σωστά σήμερα τσίμπησε λίγο.

Για τις σκούπες χωρίς σακούλα, αυτό είδα κι εγώ. Οι "οικονομικές" είναι όλες υψηλού θορύβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2019 στις 6:26 ΜΜ, Mhlogiatros είπε

Τελευταία όλο "οικολογικές" τις κάνουν και δεν ρουφάει τίποτα . To τηλεχειριστήριο έντασης στο χέρι είναι για να την παίρνεις στο κρεβάτι ; :P

Το τηλεχειριστήριο έντασης είναι για όλους εμάς που μας την σπάει εκείνη την ώρα που η γυναίκα/μάνα βάζει σκούπα και φωνάζουμε κλείσε την κωλοσκούπα, αλλά ούτε μπορεί να μας ακούσει..χαχαχα!! 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...