Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτρική σκούπα] Hoover TX62ALG 011 Telios Extra 133.05€ @ Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά από τότε που πήρα κυκλωνική Rowenta χωρίς σακούλα (την entry level μάλιστα η οποία κόστισε κάτω από 100αρικο), δεν επιστρέφω σε αυτές με σακούλα. Εξαιρετική απόδοση και πανεύκολο άδειασμα του κάδου. Το φίλτρο το καθαρίζω κάθε φορά που σκουπίζω και είναι 3 λεπτά υπόθεση. Τα μόνα αρνητικά που βρίσκω σε τέτοιου είδους σκούπες είναι ο μικρός κάδος (το άδειασμά του διαρκεί 15 δευτερόλεπτα) και ότι πρέπει να περιμένεις 24 ώρες να στεγνώσουν τα φίλτρα (όπως και να χει δεν παίζει να σκουπίσω 2 φορές σε μία μέρα).

ΥΓ Επίσης η εταιρεία εγγυάται ότι η σκούπα θα είναι repairable  για τουλάχιστον 10 έτη

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/3/2019 στις 12:30 ΠΜ, xristoslet είπε

Αρα μακριά από κάποια μοντέλα της dirt devil και karcher σε μοντέλα με κάδο... 

επειδή έχω dirt devil, χρειάζεται μια σχετική προσοχή όταν αδειάζεις τον κάδο. το να βάζεις τον κάδο μέσα σε μια σακούλα να τον αδειάζεις είναι πιστεύω στοιχειώδες. καθότι ο κάδος θα είναι γεμάτος σκόνη, δε νομίζω να περιμένει κανείς να αδειάσει τον κάδο της σκούπας πάνω από τον κάδο των σκουπιδιών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james01gr είπε

επειδή έχω dirt devil, χρειάζεται μια σχετική προσοχή όταν αδειάζεις τον κάδο. το να βάζεις τον κάδο μέσα σε μια σακούλα να τον αδειάζεις είναι πιστεύω στοιχειώδες. καθότι ο κάδος θα είναι γεμάτος σκόνη, δε νομίζω να περιμένει κανείς να αδειάσει τον κάδο της σκούπας πάνω από τον κάδο των σκουπιδιών...

είναι ανάλογα την διαδικασία που χρειάζεται να ανοίξεις το κάδο της σκούπας. Εγώ στις 3 άλλες μάρκες που έχω σε σκούπες είναι απλά τα πράγματα. Από την άλλη δεν έκανα εγώ το παράπονο για τις dirt devil αλλά ο papars, οπότε δεν έχω άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και έκανα χθες ένα πρώτο σκούπισμα. Ερχόμενος απο μια φτηνή Juro Pro περίμενα ότι με τόσα Α που έχει θα ρουφήξει κι εμένα μαζί, παρόλα αυτά είναι τόσο διακριτική που σου δίνει την εντύπωση ότι δεν κάνει δουλειά, αφού μόλις την έβαλα μπροστά νόμισα ότι κάτι έκανα λάθος και πήρα να διαβάσω τις οδηγίες. Σε καμιά περίπτωση δε βεντουζάρει σε σκληρό πάτωμα όπως κάνουν πολλές, παρόλα αυτά φαίνεται ότι σκουπίζει αρκετά καλά. Το χαλί πρέπει να είναι το δυνατό της σημείο, σίγουρα σκουπίζει καλύτερα από την προηγούμενη και εκεί ανάλογα το πέλμα που θα χρησιμοποιήσεις και τη ρύθμιση που θα του κάνεις μπορεί να βεντουζάρει και να κινείται δυσκολότερα. Είναι τόσο αθόρυβη που στο max άνετα μιλάς με τον διπλανό σου, οπότε δεν υπάρχει λόγος να χαμηλώσεις την ένταση (και δεν ξέρω πόσο καλά θα σκουπίζει αν τη χαμηλώσεις). Το καλώδιο και το σπιράλ είναι τόσο μακριά που σκούπισα άνετα όλο το σπίτι από την ίδια πρίζα, ενώ με την προηγούμενη έπρεπε να αλλάζω. Τα μέρη της φαίνονται ποιοτικά και κουμπώνουν σταθερά, αντί να σφηνώνουν μεταξύ τους όπως γίνεται σε άλλες. Το βασικό πέλμα είναι λίγο χοντροκομμένο και δε χωράει σε μερικά στενά σημεία που χωρούσε το προηγούμενο, αλλά έχει τόσα εξαρτήματα που όλο και κάποιο θα κάνει αν δε βαριέσαι να αλλάξεις. Τα κουμπιά στο κοντάρι βολεύουν πολύ. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι συμβολίζουν τα led που ανάβουν όταν αυξομειώνεις την ένταση, αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει. Overall ικανοποιημένος θα έλεγα, αν και θέλω να σκουπίσω μερικές φορές ακόμα για να κατασταλάξω. Μάλλον είναι το σοκ της μετάβασης από την παλιά θορυβώδη σκούπα των 2200 W στην καινούρια αθόρυβη Α+++ που με κάνει λίγο επιφυλακτικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lazorik είπε

Μάλλον είναι το σοκ της μετάβασης από την παλιά θορυβώδη σκούπα των 2200 W στην καινούρια αθόρυβη Α+++ που με κάνει λίγο επιφυλακτικό.

Το φοβάμαι πολύ αυτό το σοκ ειδικά για την γυναίκα του σπιτιού.  Σίγουρα θα ακούσω ότι η παλαιά τράβαγε καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα μια lg 1700w και η χουβερ των 350w μου φαίνεται ότι τραβάει πιο πολύ. 

Δυστυχώς την πήρα πριν τη προσφορά στα 170€ - 30€ με bonus στα 140€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lazorik είπε

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι συμβολίζουν τα led που ανάβουν όταν αυξομειώνεις την ένταση, αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει.

Αν λες το led που ανάβει στο σημείο της παρακάτω εικόνας, το χειριστήριο εκεί δουλεύει με μπαταρία, οπότε σου δείχνει τα επίπεδά της για να ξέρεις πότε πρέπει να την αλλάξεις.

41_5111.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Lazorik είπε

Παρέλαβα και έκανα χθες ένα πρώτο σκούπισμα. Ερχόμενος απο μια φτηνή Juro Pro περίμενα ότι με τόσα Α που έχει θα ρουφήξει κι εμένα μαζί, παρόλα αυτά είναι τόσο διακριτική που σου δίνει την εντύπωση ότι δεν κάνει δουλειά, αφού μόλις την έβαλα μπροστά νόμισα ότι κάτι έκανα λάθος και πήρα να διαβάσω τις οδηγίες. Σε καμιά περίπτωση δε βεντουζάρει σε σκληρό πάτωμα όπως κάνουν πολλές, παρόλα αυτά φαίνεται ότι σκουπίζει αρκετά καλά. Το χαλί πρέπει να είναι το δυνατό της σημείο, σίγουρα σκουπίζει καλύτερα από την προηγούμενη και εκεί ανάλογα το πέλμα που θα χρησιμοποιήσεις και τη ρύθμιση που θα του κάνεις μπορεί να βεντουζάρει και να κινείται δυσκολότερα. Είναι τόσο αθόρυβη που στο max άνετα μιλάς με τον διπλανό σου, οπότε δεν υπάρχει λόγος να χαμηλώσεις την ένταση (και δεν ξέρω πόσο καλά θα σκουπίζει αν τη χαμηλώσεις). Το καλώδιο και το σπιράλ είναι τόσο μακριά που σκούπισα άνετα όλο το σπίτι από την ίδια πρίζα, ενώ με την προηγούμενη έπρεπε να αλλάζω. Τα μέρη της φαίνονται ποιοτικά και κουμπώνουν σταθερά, αντί να σφηνώνουν μεταξύ τους όπως γίνεται σε άλλες. Το βασικό πέλμα είναι λίγο χοντροκομμένο και δε χωράει σε μερικά στενά σημεία που χωρούσε το προηγούμενο, αλλά έχει τόσα εξαρτήματα που όλο και κάποιο θα κάνει αν δε βαριέσαι να αλλάξεις. Τα κουμπιά στο κοντάρι βολεύουν πολύ. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι συμβολίζουν τα led που ανάβουν όταν αυξομειώνεις την ένταση, αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει. Overall ικανοποιημένος θα έλεγα, αν και θέλω να σκουπίσω μερικές φορές ακόμα για να κατασταλάξω. Μάλλον είναι το σοκ της μετάβασης από την παλιά θορυβώδη σκούπα των 2200 W στην καινούρια αθόρυβη Α+++ που με κάνει λίγο επιφυλακτικό.

Μια από τα ίδια.Καλη δείχνει καλά σκουπίζει όλα καλά.Οσο για τα led είναι οι ταχύτητες...min med high...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Αν λες το led που ανάβει στο σημείο της παρακάτω εικόνας, το χειριστήριο εκεί δουλεύει με μπαταρία, οπότε σου δείχνει τα επίπεδά της για να ξέρεις πότε πρέπει να την αλλάξεις.

41_5111.jpg

Όχι, εννοώ αυτά πάνω στη σκούπα, ανάμεσα στο - και το +. Το αριστερό είναι η ήσυχη λειτουργία, τα υπόλοιπα δεν τα καταλαβαίνω.

7 λεπτά πριν, hunter01234 είπε

Μια από τα ίδια.Καλη δείχνει καλά σκουπίζει όλα καλά.Οσο για τα led είναι οι ταχύτητες...min med high...

Α οκ, λογικό αυτό που λες, σκέφτηκα μήπως συμβολίζουν πάτωμα, χαλί κλπ. Κάπου στις οδηγίες εν τω μεταξύ λέει ότι αν γεμίσει η σακούλα ανάβει κόκκινο led σε εκείνο το σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lazorik είπε

Όχι, εννοώ αυτά πάνω στη σκούπα, ανάμεσα στο - και το +. Το αριστερό είναι η ήσυχη λειτουργία, τα υπόλοιπα δεν τα καταλαβαίνω.

Α οκ, λογικό αυτό που λες, σκέφτηκα μήπως συμβολίζουν πάτωμα, χαλί κλπ. Κάπου στις οδηγίες εν τω μεταξύ λέει ότι αν γεμίσει η σακούλα ανάβει κόκκινο led σε εκείνο το σημείο.

Χαλί, πάτωμα και μάλλον κουρτίνες δείχνει το δεύτερο από τα αριστερά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Την πήρα τις μέρες της προσφοράς και επειδή στο πακέτο δεν είχε καμία σακούλα την έχω ακόμα πακεταρισμένη.

Κάποιο κατάστημα με λογική τιμή στις σακούλες υπάρχει;  Ο κώτσος ζητάει €12 για τις 4. 

50 λεπτά η μία έκανε για την παλιά μου Miele ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσα έχει μία πάντως... Τοποθετημένη. Την άνοιξες να ελέγξεις δηλαδή και τίποτα;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Μέσα έχει μία πάντως... Τοποθετημένη. Την άνοιξες να ελέγξεις δηλαδή και τίποτα;

Κενό, καμία σακούλα. Και το χαρτόκουτο ήταν σφραγισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papars είπε

Κενό, καμία σακούλα. Και το χαρτόκουτο ήταν σφραγισμένο.

Μέσα στην σκούπα είναι η σακούλα. Σίγουρα δεν υπάρχει? 

 

Εδώ έχω βρει τις πιο φθηνές 

https://www.electroshop.gr/p13798/c243/μικροσυσκευές/ηλεκτρικές-σκούπες-σκουπάκια-και-αξεσουάρ/σακούλες-σκούπας-και-ανταλλακτικά/hoover-h81-σακούλες-ηλεκτρικής-σκούπας-γνήσιες--original-4τεμ

Επεξ/σία από bfc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...