Προς το περιεχόμενο

Hyundai i 30 or Toyota corolla sedan


zourman1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σου πω και τα 2 πολύ καλά αμάξια 

Δες τι σου δίνει ο καθένας και με πόσα χρήματα και αποφάσισε...

Εμένα δεν μου άρεσε τότε το focus γιατί με τα ίδια χρήματα είχε πολύ λιγότερο εξοπλισμό και επιδόσεις...

Το είχα πάρει σε περίοδο εκπτώσεων και μου είχε βγει 20800 με το κλειδί στο χέρι (όλα μέσα τελωνεία παραδόσεις πινακίδες και μεταλλικό χρώμα) το focus αν θυμάμαι καλά στα ίδια λεφτά είχε το 1000ρι 3κυλινδρο και και κάτι λιγότερα σε εξοπλισμό...

2 ώρες πριν, Kapws είπε

Βάλτε και καμιά πρόσφατη φώτο να χαζολογήσουμε κι εμείς! :)

Εγώ είμαι ανάμεσα στο ι30 fastback και focus st-line. Δες ξέρω που να κλείσω.. περιμένω να τελειώσει το lock-down να κάνω test drive.

Φρέσκια φωτό από πλύσιμο σε κορονο εποχές 

https://www.dropbox.com/s/0tsa7phfpu7cswy/I30.jpg?dl=0

 

😃😃

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, Kapws είπε

Βάλτε και καμιά πρόσφατη φώτο να χαζολογήσουμε κι εμείς! :)

Εγώ είμαι ανάμεσα στο ι30 fastback και focus st-line. Δες ξέρω που να κλείσω.. περιμένω να τελειώσει το lock-down να κάνω test drive.

Οτι παρεις δες να σε καλύπτει στο θέμα δυναμη/καταναλωση. To st line 100- 125 καιει οσο καιει το i30 με τα 140ps  (7-7.5L) . To hundai αν και fordakias θα ελεγα οτι εχει ποιοτικοτερο εσωτερικο και ειναι λιγο πιο ανετο. Η προσωπικη μου επιλογη  στα 23-25K ευρώ  θα ήταν το Golf 7 150ps r-line , δεν υπαρχει συγκριση με οτιδηποτε αλλο (8sec 0-100 ,καταπληκτικο φρεναρισμα,αθορυβη κυλιση -εσωτερικο αλλης κλασης -καθισματαρες και την καλυτερη καταναλωση /hp που θα βρείς για βενζινοκινητο (6.8-7.1l για αμαξι 150ps)  επισης απο το 2012 που αλλαξε η πλατφορμα  (mqb) και οι κινητηρες ειναι εξολοκληρου καινουριοι τα προβληματα που κουβαλουσαν οι προηγουμενες γενιες δεν υπαρχουν....ειναι διαμαντια τα αυτοκινητα. Στο διλημα σου θα ελεγα hundai  ειναι overal καλύτερο και φυσικα αισθητικα πανεμορφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2020 στις 5:06 ΜΜ, zourman1981 είπε

Τι να σου πω και τα 2 πολύ καλά αμάξια 

Δες τι σου δίνει ο καθένας και με πόσα χρήματα και αποφάσισε...

Εμένα δεν μου άρεσε τότε το focus γιατί με τα ίδια χρήματα είχε πολύ λιγότερο εξοπλισμό και επιδόσεις...

Το είχα πάρει σε περίοδο εκπτώσεων και μου είχε βγει 20800 με το κλειδί στο χέρι (όλα μέσα τελωνεία παραδόσεις πινακίδες και μεταλλικό χρώμα) το focus αν θυμάμαι καλά στα ίδια λεφτά είχε το 1000ρι 3κυλινδρο και και κάτι λιγότερα σε εξοπλισμό...

Φρέσκια φωτό από πλύσιμο σε κορονο εποχές 

https://www.dropbox.com/s/0tsa7phfpu7cswy/I30.jpg?dl=0

😃😃

Μεμβράνες δεν βάλαμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε από την μάνα του φιμέ κρύσταλλα στις πίσω πόρτες και το πορτ παγκαζ

Μπροστα δεν έβαλα.... στο προηγούμενο αμάξι μου που είχα βάλει με ενοχλούσε στο παρκάρισμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...