Προς το περιεχόμενο

Hyundai i 30 or Toyota corolla sedan


zourman1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Fastback είναι απολαυση στον δρόμο, ειδικα με τα 140 άλογα. Το αυτόματο το εχω οδηγήσει και μου φανηκε ισάξιο αν οχι καλύτερο απο BMW 116 ή και X1αυτόματο. Ιδιως στο θεμα αισθησης κιβωτιου κινητήρα. Αφηνω τα πλαστικά και λοιπες "απτες ποιοτητες" (που κι εκει μαλακά ειναι τα περισσότερα) και την πριμιουμίλα κα το πρεστιζ και δινω βαση στην "πατητή ποιότητα".

Υπεραρκετη δυναμη και πολυ γρηγορες αλλαγες, ουτε που καταλαβαινεις για ποτε αλλάζει "αρπάζει"και με καλη ηχομόνωση. Τα δυο BMW  που ειναι κι ακριβότερα οχηματα δινανε μια μικρή αισθηση κομπιασματος στις αλλαγες και αυξομειωσης σε στροφες θορυβο κινητήρα. Βεβαια δεν ειχαν τοσα αλογα και το Χ1 ηταν diesel αλλά διαολε εδω συγκρινουμε ποσο smooth ειναι ξ διαδικασία επιταχυνσης, kickdown.

Επισης η καμερα οπισθοπορειας από το οχημα που οδήγησα, το συστημα ηχητικής προειδοποίησης που ενεργοποιείται οταν πλησιαζεις αρκετά το μπροστινό οχημα στα συν σε σχεση με τα απλά παρκτρονικ.

Τέλος δεν είναι ιδιαίτερα μακρύ, για αυτο που ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχθές το παρήγγειλα παιδιά(  hyundai i 30 )

Μου έκανε και λίγο καλύτερη τιμή (20370 με μεταλλικό χρώμα και κλειδί στο χερι) 

Σε κάνα 10 15 μέρες παραλαμβάνω 

Η corolla τελικά ανέβαινε αρκετά στο budget μιας και της έλειπαν κάποια βασικά (συναγερμός πχ) και η toyota τα χρέωνε φαρμακείο 

Οπότε λογω τιμής προτίμησα τον Κορεάτη 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοταξιδο!Οτι χρειαστεις ρωτα με σε pm.
P.S το πορτμπαγκαζ εαν δεν σου φτανει να ξερεις οτι τα πλαστικα που εχει απο κατω βγαινουν.Ειναι 9-10 βιδες σταυρο.Εγω τα εχω βγαλει απο day 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, XronisR είπε

Καλοταξιδο!Οτι χρειαστεις ρωτα με σε pm.
P.S το πορτμπαγκαζ εαν δεν σου φτανει να ξερεις οτι τα πλαστικα που εχει απο κατω βγαινουν.Ειναι 9-10 βιδες σταυρο.Εγω τα εχω βγαλει απο day 1.

Βάλε και εσύ καμιά φωτό αν έχεις να το δούμε γιατί δεν κυκλοφορεί ακόμα στους δρόμους τουλάχιστον εγώ δεν το έχω πετύχει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι κάνα 3μηνο που το έχω βάλει στο μάτι μόνο μια φορά το είδα στο δρόμο.

Με το Πορτ παγκαζ έχει κατέβει και ο πάτος με αυτόν τον τρόπο ?

Ρεζέρβα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Η αλήθεια είναι ότι κάνα 3μηνο που το έχω βάλει στο μάτι μόνο μια φορά το είδα στο δρόμο.

Με το Πορτ παγκαζ έχει κατέβει και ο πάτος με αυτόν τον τρόπο ?

Ρεζέρβα ?

Τον XronisR θα είδες! :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2019 στις 7:54 ΜΜ, Nickokin είπε

Βάλε και εσύ καμιά φωτό αν έχεις να το δούμε γιατί δεν κυκλοφορεί ακόμα στους δρόμους τουλάχιστον εγώ δεν το έχω πετύχει ακόμα.

Επιτρέπεται να βάλω φωτο εδω;

23 ώρες πριν, zio10 είπε

Τον XronisR θα είδες! 

Χθες κατέβηκα Αθήνα για κάτι δουλειές,όποιος με είδε εγώ ήμουν παιδιά!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...