Προς το περιεχόμενο

Borderlands 3


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τερματισα χτες, αρκετα καλο και διασκεδαστικο με ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβληματα στο performance ομως, δεν ειναι δυνατον το συστημα μου οτι settings και να δοκιμασα να εχει τετοια frame-drops κλπ σε 1080p.

Κατα τα αλλα θελει μερικα patches και DLC για να στρώσει, το end-game δεν ειναι τιποτα φοβερό atm αλλα το farming παραμενει fun. Οσοι εχουν την υπομονη να περιμενουν steam νομιζω θα βγουν αρκετα κερδισμένοι τελικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seithan είπε

Πάντως και το 2/2.5 είχε προβλήματα σοβαρά με τα physX ανοιχτά. 

Το 2.5 όχι τόσο σε μένα, το 2 σίγουρα και το πιο σοβαρό ήταν το delay στο co-op, τελείως unplayable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Kildeth είπε

Μόνο που το σχόλιο δεν αφορά για το ποιος τίτλος της σειράς είναι ο πιο εμπορικός, αλλά το αρχικό ποστ που υπονοούσε ότι το παιχνίδι δεν θα πούλαγε καθόλου στο EGS. Προφανώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο με βάση την δήλωση του Pitchford.

Και πάλι δεν το 'πιασες.Όλα σχετικά είναι ανεξάρτητα από το τι λέει ο Τσουγκράνας και ο κάθε Τσουγκράνας. Δεν μπορείς να μου συγκρίνεις πωλήσεις παιχνιδιών που η κυκλοφορία τους απέχει μια δεκαετία.Και εννοείται ότι κάνουν σύγκριση με τις προηγούμενες πωλήσεις ακόμα και εάν βγουν να πουν ένα σκέτο είμαστε ευχαριστημένοι από τις πωλήσεις (αν και τα ματάκια μου διάβασαν για πιο επιτυχημένο παιχνίδι στη σειρά και συνήθως βλέπουν σωστά). Σε σχέση με τι είναι ευχαριστημένοι δηλαδή αν όχι με ένα μέτρο σύγκρισης υφιστάμενο, αλλά μιας δεκαετίας πίσω; Αυτό το απλό λέμε, δεν χρειάζεται να γράφουμε σεντόνια για να αναλύουμε τα αυτονόητα. Όταν βρήκε το πρώτο borderlands, στο steam δεν υπήρχαν ούτε 1 εκατομμύριο χρήστες ταυτόχρονα συνδεδεμένοι και τώρα είναι 15 εκατομμύρια. Οποία έκληξη και εμπορική επιτυχία αν το 3 πουλήσει καλύτερα από το 1!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 7:17 ΜΜ, Bigi444444 είπε

Και πάλι δεν το 'πιασες.Όλα σχετικά είναι ανεξάρτητα από το τι λέει ο Τσουγκράνας και ο κάθε Τσουγκράνας. Δεν μπορείς να μου συγκρίνεις πωλήσεις παιχνιδιών που η κυκλοφορία τους απέχει μια δεκαετία.Και εννοείται ότι κάνουν σύγκριση με τις προηγούμενες πωλήσεις ακόμα και εάν βγουν να πουν ένα σκέτο είμαστε ευχαριστημένοι από τις πωλήσεις (αν και τα ματάκια μου διάβασαν για πιο επιτυχημένο παιχνίδι στη σειρά και συνήθως βλέπουν σωστά). Σε σχέση με τι είναι ευχαριστημένοι δηλαδή αν όχι με ένα μέτρο σύγκρισης υφιστάμενο, αλλά μιας δεκαετίας πίσω; Αυτό το απλό λέμε, δεν χρειάζεται να γράφουμε σεντόνια για να αναλύουμε τα αυτονόητα. Όταν βρήκε το πρώτο borderlands, στο steam δεν υπήρχαν ούτε 1 εκατομμύριο χρήστες ταυτόχρονα συνδεδεμένοι και τώρα είναι 15 εκατομμύρια. Οποία έκληξη και εμπορική επιτυχία αν το 3 πουλήσει καλύτερα από το 1!

αυτά που γράφεις δεν έχουν καμιά σχέση με το αρχικό ποστ και την δήλωση του Pitchford. η συζήτηση δεν γίνεται για αν το 3 θα είναι το πιο εμπορικό παιχνίδι της σειράς, αλλά για το αν πουλάει στο EGS. προφανώς πουλάει. το πως και το γιατί δεν μας αφορά, η ουσία είναι ότι πουλάει.αυτό μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση παντως το χαμηλο score στο metacritic απο πλευρας χρηστων(user score).

Και αντε πες στο pc μπορει να μπηκαν να το εθαψαν λογω EGS. Στις κονσολες γιατι τοσο χαμηλα?

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/borderlands-3

Και το Borderlands 2 ειχε τεχνικα θεματα στις προηγουμενες κονσολες πχ αλλα ηταν πολυ καλυτερη η υποδοχη απο το κοινο παντα,για να πει καποιος οτι φταινε αυτα.

https://www.metacritic.com/game/playstation-3/borderlands-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι το θαβουν για το ηλιθιο χιουμορ του (δικαιολογημενα ). Μακραν το χειροτερο γραψιμο απο την σειρα εχει το 3 . Επισης οι μισοι χαρακτηρες ειναι sjw καρικατούρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Πολλοι το θαβουν για το ηλιθιο χιουμορ του (δικαιολογημενα ). Μακραν το χειροτερο γραψιμο απο την σειρα εχει το 3 . Επισης οι μισοι χαρακτηρες ειναι sjw καρικατούρες. 

Δεν εχει τρομερη διαφορα το humor με τα αλλα borderlands, οσο για τα sjw καρικατουρες επαιξα ολο το game με fl4k και προσωπικα δεν ειδα κατι, γενικα το παιχνιδι εχει απειρα references για τα παντα, αυτοι δεν ειναι λογοι να βαλει καποιος χαμηλη βαθμολογια.

Προσωπικα σε αυτα που μετρανε για ενα borderlands game δηλαδη loot, level design, shooting θα ελεγα οτι ειναι ευκολα το δευτερο καλυτερο της σειρας ισως και πρωτο αν εξαιρεσεις καποια πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με boderlands ουτε καν ηξερα τι ειναι, μπαινω τυχαια σε ενα live στο twitch βλεπω κατι περιεργα last gen γραφικα αλλα ειχε παρα πολυ διασκεδαστικο gameplay με ακαταπαυστη δραση, ωραια σκεφτηκα με τετοια ξεπερασμενα και καρτουνιστικα γραφικα ακομη και ενας intel I5 με 970 gpu πρεπει να το τρεχει 4k ultra 120+ fps.

120 fps & 4k ειναι σκετη απολαυση σε fps τιτλο (σκεφτηκα). Επειτα ειδα καποια benchmark στο youtube για το πως τρεχουν αραγε αυτα τα γραφικα, στη συνεχεια πηρα μια βαθεια ανασα και σκεφτηκα ποσο τυχερος ειμαι που δεν το αγορασα και που φυσικα δεν θα το αγορασω ποτε. Μια φραση, επιεικως απαραδεκτο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/9/2019 στις 12:19 ΜΜ, noFEARgr είπε

Πολλοι το θαβουν για το ηλιθιο χιουμορ του (δικαιολογημενα ). Μακραν το χειροτερο γραψιμο απο την σειρα εχει το 3 . Επισης οι μισοι χαρακτηρες ειναι sjw καρικατούρες. 

Έχοντας παίξει κάμποσο θα σου πω ότι έχει σημασία ποσο σημασία δίνεις και ποσο ενημερωμένος είσαι. Εγώ για παράδειγμα και ο κολλητός που γενικά αδιαφορούμε περί political crap μια χαρά γελάσαμε σε φάσεις. Από εκεί και πέρα ότι είπε ο ADHD, το game είναι καλύτερο σε ότι αφορά gameplay και αυτό έχει σημασία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...