Προς το περιεχόμενο

Sony KD-65XF8505 999,00€ - Κωτσόβολος


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Κανενα προιον κλεισμενο στην αποθηκη καταστηματος δεν χαρακτηριζεται ως εκθεσιακο.
Μονο οσα ειναι στα ραφια Ανοιχτα.

 

Προσωπικά έχω κάνει αγορές και πέρυσι και φέτος στις αντίστοιχες προσφορές των Κώτσου και Media Markt που ήταν στο πλαίσιο του Stock Clearance με διαθεσιμότητα μόνο σε κατάστημα. 

Διαθεσιμότητα στο κατάστημα 3 κομματιών, 2 σφραγισμένα+1 στο ράφι ανοιχτό, όλα ίδια τιμή (του εκθεσιακού).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chocorello είπε

Είμαστε 100% σίγουροι ότι είναι εκθεσιακές; Το γράφουν κάπου;

Οι πρωτες που δωθηκαν online ειναι απο αποθηκη, οι τελευταιες ειναι εκθεσιακες και εχει μια καθε καταστημα.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

 οι τελευταιες ειναι εκθεσιακες και εχει μια καθε καταστημα.

Πηρες δηλαδη μια; Η εστω πηγες και ειδες οτι ηταν εκθεσιακη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tonypapadovic είπε

Προσωπικά έχω κάνει αγορές και πέρυσι και φέτος στις αντίστοιχες προσφορές των Κώτσου και Media Markt που ήταν στο πλαίσιο του Stock Clearance με διαθεσιμότητα μόνο σε κατάστημα. 

Διαθεσιμότητα στο κατάστημα 3 κομματιών, 2 σφραγισμένα+1 στο ράφι ανοιχτό, όλα ίδια τιμή (του εκθεσιακού).

Τοτε η δεν ηταν προσφορα μονο για εκθεσιακα η το καταστημα για να μεγαλωσει τον μηνιαιο τζιρο προκειμενου για να χτυπησει τον στοχο του τα εδινε ολα σαν εκθεσιακα.
Ο ορισμος εκθεσιακα ειναι ξεκαθαρος, προιοντα που ειναι στην εκθεση ενος καταστηματος (καποτε δουλευα σαν υπευθυνος σε καταστημα ηλεκτρονικων δεν το λεω απλα σαν πελατης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Πηρες δηλαδη μια; Η εστω πηγες και ειδες οτι ηταν εκθεσιακη;

Πηγα σε ενα καταστημα και η εκθεσιακη ελειπε, ειχε μεινει το ταμπελακι μονο. Πριν 15 μερες ηταν εκει. Ρωτησα και μου ειπαν οτι οι υπολοιπες ιδιες 70’’ sony ηταν κλειστες απο την αποθηκη τους. Μιλαω για τα 899€ που εβαλε ο chocorello.

Στις 2/4/2019 στις 2:55 ΜΜ, chocorello είπε

Παίζει και αυτή που δεν είναι κυρτή, είναι VA και 100hz, η οποία πριν ~5μιση περίπου μήνες είχε παίξει στα 1000.
Και το Android μια χαρά.

(Ίσως πρέπει να ανοιχτεί νέο θέμα...)

 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αχα!

Οταν πηγαινετε αλλου την κουβεντα καλο ειναι σε καθε ασχετο με τον τιτλο του θεματος σχολιο, να γραφετε συνεχως για ποιο προιον μιλατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Τοτε η δεν ηταν προσφορα μονο για εκθεσιακα η το καταστημα για να μεγαλωσει τον μηνιαιο τζιρο προκειμενου για να χτυπησει τον στοχο του τα εδινε ολα σαν εκθεσιακα.
Ο ορισμος εκθεσιακα ειναι ξεκαθαρος, προιοντα που ειναι στην εκθεση ενος καταστηματος (καποτε δουλευα σαν υπευθυνος σε καταστημα ηλεκτρονικων δεν το λεω απλα σαν πελατης).

 

Αν καταλαβαίνω καλά το ίδιο λέει και ο Zerg13 παραπάνω - και μάλιστα συγκεκριμένα για αυτή την TV που αναφέρει ο φίλος, μου είπαν ότι ήταν κλειστή και στο κατάστημα Κηφισίας την Δευτέρα - τελικά πήρα άλλη εγώ.

Αυτό που λες φαντάζομαι ισχύει γενικά, αλλά τουλάχιστον τα τελευταία δύο χρόνια, οι προσφορές των Κώτσου και Media Markt περιλαμβάνουν σφραγισμένα προϊόντα (έχουμε πάρει σκληρούς, ηχόμπαρες, τηλεοράσεις κ.ο.κ.).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tonypapadovic είπε

Αν καταλαβαίνω καλά το ίδιο λέει και ο Zerg13 παραπάνω - και μάλιστα συγκεκριμένα για αυτή την TV που αναφέρει ο φίλος, μου είπαν ότι ήταν κλειστή και στο κατάστημα Κηφισίας την Δευτέρα - τελικά πήρα άλλη εγώ.

Αυτό που λες φαντάζομαι ισχύει γενικά, αλλά τουλάχιστον τα τελευταία δύο χρόνια, οι προσφορές των Κώτσου και Media Markt περιλαμβάνουν σφραγισμένα προϊόντα (έχουμε πάρει σκληρούς, ηχόμπαρες, τηλεοράσεις κ.ο.κ.).

Καλα το κλεισμενα προιοντα ειναι πολυ σχετικο, και εμεις πχ περναμε εκθεσιακα πραγματα, τα καθαριζαμε, τα βαζαμε πισω στο κουτι τους και τα διναμε σαν καινουργια πχ.

Αλλες αλυσιδες κανουν το ιδιο πραγμα και τα στελνουν με εσωτερικη διακινηση στα κεντρικα οπου και τα πουλανε σαν καινουργια και εκεινοι.

Ειναι μεγαλη κουβεντα το "εκθεσιακο" που αν καποιος δεν ειναι εκ των εσωθεν δεν μπορει να γνωριζει.

Εξαλλου επειδη ακολουθω τα θεματα πχ με τις ηχομπαρες καποιες δεν ειχαν χειριστηρια μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το μοντέλο 8305 και οχι του νηματος που ειναι το 8505 το βαζω εδω και δεν ανοιγω νενο νημα.

Νεα τιμή στα 899 ευρω.

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/186087-sony-kd70xf8305-70

 

ενω στο σκρουτζ χαμηλοτερη τιμη τα 1399

https://www.skroutz.gr/s/16186019/Sony-KD-70XF8305.html

Υ.Γ. Εγω εβαλα μια παραγγελια μαζι με μια επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια για παν ενδεχομενο.

 

Επεξ/σία από dmyl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dmyl είπε

Για το μοντέλο 8305 και οχι του νηματος που ειναι το 8505 το βαζω εδω και δεν ανοιγω νενο νημα.

Νεα τιμή στα 899 ευρω.

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/186087-sony-kd70xf8305-70

ενω στο σκρουτζ χαμηλοτερη τιμη τα 1399

https://www.skroutz.gr/s/16186019/Sony-KD-70XF8305.html

Υ.Γ. Εγω εβαλα μια παραγγελια μαζι με μια επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια για παν ενδεχομενο.

Πριν 5 λεπτά διαθέσιμη αλλά τώρα πλέον εξαντλημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ηταν και 70αρα, κατι που φαινεται μονο στο λινκ, πριν δεν το ειδα, αλλα μονο τωρα με την απαντηση. Αλλη διασταση αλλη τιμη, καλα που τελειωσε γιατι θα γινοταν μπαχαλο το τοπικ. ;)😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τη βλεπω διαθεσιμη για αποστολη την 70αρα...

ειναι 100hz το panel της?

Καλα ετσι και ειχε καμια επιστροφη με καρτα ο κοτσοβολος θα μετραγε ασχημα, οχι οτι τωρα ειναι κακη, αλλα ας μιλησουν οσοι ξερουν το μοντελο. Το μονο που ξερω ειναι οτι (ευτυχως) στις 70" δεν εχει IPS αρα πρεπει να ειναι VA και το επιβεβαιωνει καπως και καποιος που εχει κανει review στη σελιδα του κοτσου και λεει για κακες γωνιες θεασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...