Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Russian gaming journalist claims that Horizon Zero Dawn is coming to the PC in February 2020

Άντε να βγει και κάνα God of War..

True RT performance + native 4K/60FPS + console exclusives = Πανωλεθρία στο ΜΙλάνο. Ξεκινώντας από του χρόνου με τα Ampere.

Ωρε φιλε. Μακαρι αυτο και το spiderman θελουμε. God of war/uncharted δεν παιζει με τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Russian gaming journalist claims that Horizon Zero Dawn is coming to the PC in February 2020

Άντε να βγει και κάνα God of War..

True RT performance + native 4K/60FPS + console exclusives = Πανωλεθρία στο ΜΙλάνο. Ξεκινώντας από του χρόνου με τα Ampere.

Το συγκεκριμενο αν και το εκανα πλατινα στο ps4 αυτο που μπορω να πω με σιγουρια περα οτι ακομη και το pro τραβαγε ζορια.Στο gameplay το συγκεκριμενο παιχνιδι φωναζει απο μακρια οτι θελει mouse για να παιχτει ειδικα αν θελεις να παιξεις και με αλλα στυλ παιχνιδιου.Πχ να παιξεις πολυ με παγιδες Γενικα ειναι δυσκολο με το χειριστηριο γιατι ορισμενα gamestyle στο παιχνιδι θελουν ακριβεια στο σημαδι καθως και ταχυτητα.Προσωπικα με το controller δυσκολευτηκα σε αυτα τα συσκεκριμενα gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, icenex είπε

Το συγκεκριμενο αν και το εκανα πλατινα στο ps4 αυτο που μπορω να πω με σιγουρια περα οτι ακομη και το pro τραβαγε ζορια.Στο gameplay το συγκεκριμενο παιχνιδι φωναζει απο μακρια οτι θελει mouse για να παιχτει ειδικα αν θελεις να παιξεις και με αλλα στυλ παιχνιδιου.Πχ να παιξεις πολυ με παγιδες Γενικα ειναι δυσκολο με το χειριστηριο γιατι ορισμενα gamestyle στο παιχνιδι θελουν ακριβεια στο σημαδι καθως και ταχυτητα.Προσωπικα με το controller δυσκολευτηκα σε αυτα τα συσκεκριμενα gameplay.

Χωρις aim assist το controller ειναι αναπηρο. Το controller ειναι για ραλακια/fifa και κανα platform. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Πλέον κάτοχος 2080 Super Aorus. 

Πριν είχα την Aorus σε 1080ti. 

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση ότι παίζω με λιγότερα fps σε σχέση με την 1080. 

Παίζω pubg σε medium με 140 fps !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Twoface είπε

Καλησπέρα. 

Πλέον κάτοχος 2080 Super Aorus. 

Πριν είχα την Aorus σε 1080ti. 

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση ότι παίζω με λιγότερα fps σε σχέση με την 1080. 

Παίζω pubg σε medium με 140 fps !! 

Θα υπάρχουν και κάποια games σε DX11 που θα είναι λίγο κάτω η 2080 από την 1080ti. Η ίδια κάρτα είναι μέσες άκρες με δυνατότερο DX12,vulkan, rtx και λιγότερη κατανάλωση.

P.S. Για την super δε ξέρω κατά πόσο στα games που υστερούσε η 2080 αν πήρε ξανά κεφάλι από την 1080ti.

6 ώρες πριν, icenex είπε

Το συγκεκριμενο αν και το εκανα πλατινα στο ps4 αυτο που μπορω να πω με σιγουρια περα οτι ακομη και το pro τραβαγε ζορια.Στο gameplay το συγκεκριμενο παιχνιδι φωναζει απο μακρια οτι θελει mouse για να παιχτει ειδικα αν θελεις να παιξεις και με αλλα στυλ παιχνιδιου.Πχ να παιξεις πολυ με παγιδες Γενικα ειναι δυσκολο με το χειριστηριο γιατι ορισμενα gamestyle στο παιχνιδι θελουν ακριβεια στο σημαδι καθως και ταχυτητα.Προσωπικα με το controller δυσκολευτηκα σε αυτα τα συσκεκριμενα gameplay.

Και αυτός είναι ο λόγος που δε πήρα αυτό και το rdr2 στο ps4. Το μόνο "shooter" που έχω βγάλει σε ps3/4 είναι το tlou και αυτό μου έβγαλε την πίστη μέχρι να ξεκλειδώσω το skill που χρησιμοποιείς το knife στους clickers.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Twoface είπε

Καλησπέρα. 

Πλέον κάτοχος 2080 Super Aorus. 

Πριν είχα την Aorus σε 1080ti. 

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση ότι παίζω με λιγότερα fps σε σχέση με την 1080. 

Παίζω pubg σε medium με 140 fps !! 

Περιεργο... ειχα κι εγω την 1080 Ti, τωρα δοκιμαζω την 2080 Super σε υλοποιηση Gigabyte και στo supersposition βγαζει αρκετα μεγαλυτερο σκορ σε 1080 extreme απο 1080 Ti.

Δεν ειχα χρονο να τη δοκιμασω σε games, θα ποσταρω οταν εχω νεοτερα!

Επεξ/σία από tommy^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πήρες εσύ NVIDIA ; Λολ.

Αν εννοεις εμενα φιλε μου, παντα nvidia ειχα με ενα μικρο διαλειμμα με μια Vega 64.

Aπο 1080 Τi πηγα σε 2080 Ti και βρηκα black friday την Gigabyte 2080 Super Windforce OC σε καλη τιμη!

Ας ειναι καλα το G Sync monitor που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Περιεργο... ειχα κι εγω την 1080 Ti, τωρα δοκιμαζω την 2080 Super σε υλοποιηση Gigabyte και στo supersposition βγαζει αρκετα μεγαλυτερο σκορ σε 1080 extreme απο 1080 Ti.

Δεν ειχα χρονο να τη δοκιμασω σε games, θα ποσταρω οταν εχω νεοτερα!

Έχω βάλει φαντάσου στο pubg τα περισσότερα medium και 2 ultra και παίζω με 120fps στα 2Κ . 

Και με την 1080ti στις ίδιες ρυθμίσεις έπαιζα 140+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

2K = 1080p

2.5K = 1440p

Just saying..

Xωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω, οτι δεν ισχυει αυτο που λες.

FHD = καθετη αναλυση 1080 pixels

2k = καθετη αναλυση 1440 pixels

4k = καθετη αναλυση 2160 pixels

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα τα παραπανω περιεχουν δοση λαθους ( ουτε 4κ που λεμε στις οθονες/tv ειναι πραγματικο 4κ μιας και το πραγματικο ειναι 4096 × 2160)

To ιδανικο ειναι να λεει ο καθενας σε μορφη :720p,1080p, 1440p, 2160p για να καταλαβαινουν τι εννοει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Oλα τα παραπανω περιεχουν δοση λαθους ( ουτε 4κ που λεμε στις οθονες/tv ειναι πραγματικο 4κ μιας και το πραγματικο ειναι 4096 × 2160)

To ιδανικο ειναι να λεει ο καθενας σε μορφη :720p,1080p, 1440p, 2160p για να καταλαβαινουν τι εννοει. 

Γι αυτο μιλησα για καθετη αναλυση (και οχι για οριζοντια) 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...