Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία διαφορά 12 βαθμών μεταξύ GPU temp και GPU hotspot ακόμη και σε idle με fans στο 30% είναι φυσιολογική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Μία διαφορά 12 βαθμών μεταξύ GPU temp και GPU hotspot ακόμη και σε idle με fans στο 30% είναι φυσιολογική;

Μην κοιτάς το idle, σε full load αν είσαι μεταξύ 10-15 είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chrisde "Ωραίος. Δεν έχει ακουστεί ιδιαίτερα αυτό (νομίζω, εγώ τουλ. δεν είχα πάρει χαμπάρι) και θεωρώ πως είναι ταμαμ για 1080p gaming."

ναι μετράει πολύ, ειδικά που τώρα παίρνουν DLSS και παιχνίδια που είναι πιο ελαφριά και όχι μόνο τα ΑΑΑ που έχουν και RT όπως γινόταν στην αρχή. Ακόμη και χωρίς DLSS σε παλιά παιχνίδια αν η κάρτα μπορεί να κάνει native 4Κ αξίζει. Για παράδειγμα τώρα έχω πιάσει το Far Cry 3 και με DSR 4K είναι τούμπανο. Ακόμη και έτσι, σε 1080p monitor, καταλαβαίνεις το appeal του 4Κ. Πραγματικά δεν υπάρχει aliasing ούτε για δείχνει, ακόμη και με κλειστό το ΑΑ στα settings. Όλα είναι κρύσταλλο, οπότε σκέψου σε πραγματικό 4Κ monitor..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί έχω υψηλότερα 1% Low με g-sync on/cap -3 απ' το refresh rate/v-sync on στο control panel vs un-capped fps/v-sync off; Λόγω καλύτερου frame pacing απ' το g-sync;

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ποιος είχε τη φαεινή ιδέα να "ενώσει" το NIS με το sharpening? Τώρα για να βάλω μόνο sharpening σε ένα μόνο συγκεκριμένο game πρέπει με το geforce experience; Δεν γίνεται από το control panel πλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2021 στις 11:57 ΠΜ, ioannis__ είπε

Ποιος είχε τη φαεινή ιδέα να "ενώσει" το NIS με το sharpening? Τώρα για να βάλω μόνο sharpening σε ένα μόνο συγκεκριμένο game πρέπει με το geforce experience; Δεν γίνεται από το control panel πλέον;

Ναι και όχι μόνο αυτό, αλλά αν το βάλεις από το Control Panel αλλοιώνονται κάπως τα γραφικά, δεν υλοποιείται καλά δηλαδή. Ενώ παλιά ήταν μια χαρά. Μεγάλη μπούρδα αυτή που έκαναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVIDIA launches GeForce RTX 2060 12GB, a perfect card for crypto miners - VideoCardz.com

Ωραία πάει κι αυτό, τώρα περιμένουμε 3050 ...

Μουν..πανα πάνω από 350 δε θα σκάσω για κάρτα γραφικών, συνεχίστε το άρμεγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Aristomaxos είπε

NVIDIA launches GeForce RTX 2060 12GB, a perfect card for crypto miners - VideoCardz.com

Ωραία πάει κι αυτό, τώρα περιμένουμε 3050 ...

Μουν..πανα πάνω από 350 δε θα σκάσω για κάρτα γραφικών, συνεχίστε το άρμεγμα.

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Με αυτές τις τιμές δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτα. Άσε τους να τις ανεβάζουν σε δυσθεώρητα ύψη...

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...