Προς το περιεχόμενο

Τι παιζει με την Wolt?


flienky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 hours ago, basilis_k6 said:

γνωρίζει κανεις αν μπορεί υπάλληλος άλλης επιχείρησης να εργαστεί νόμιμα στην wolt περιστασιακά? Υπάρχει καποιο πρόβλημα?

Τηλ τον λογιστη για τετοιες ερωτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να ρωτήσω κι εγώ κάποια πράγματα:

  1. Όταν λέμε ευέλικτο ωράριο, αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις φιξάρει από πριν ποιες μέρες/ώρες θέλεις να δουλεύεις ή μπορείς την κάθε ημέρα να δουλεύεις όποιες ώρες θέλεις;
  2. Αν κάποια μέρα δεν μπορείς τις συμφωνημένες ώρες ή καθόλου, υπάρχει κάποιο penalty;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εταιρίες όπως πιτσαρίες που είχαν και έχουν δικούς τους ντελιβεράδες καταφεύγουν και σε wolt. Απο γνωστή πιτσαρία του Παγκρατίου έφτανε η παραγγελία μου σε 20-30 λεπτά. Είχα και κάποια εξοικείωση με τους υπαλλήλους και έδινα και καλά tips.

Η δια πιτσαρία εχει αρχίσει να συνεργάζεται και με εξωτερικούς και έφερε την παραγγελία μου μέσω wolt και έκανε 1 ώρα.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει διαφορά αν παραγγέλνει κανείς κατευθείαν στο κατάστημα ή μέσω efood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Born sleepy είπε

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εταιρίες όπως πιτσαρίες που είχαν και έχουν δικούς τους ντελιβεράδες καταφεύγουν και σε wolt. Απο γνωστή πιτσαρία του Παγκρατίου έφτανε η παραγγελία μου σε 20-30 λεπτά. Είχα και κάποια εξοικείωση με τους υπαλλήλους και έδινα και καλά tips.

Η δια πιτσαρία εχει αρχίσει να συνεργάζεται και με εξωτερικούς και έφερε την παραγγελία μου μέσω wolt και έκανε 1 ώρα.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει διαφορά αν παραγγέλνει κανείς κατευθείαν στο κατάστημα ή μέσω efood.

Κάτι δεν Στέκει σε αυτό που λες.. Δεν παίζει να παράγγειλες από την πιτσαρία εκτός Wolt και να σου ήρθε η παραγγελία μέσω Wolt.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι όμως ήρθε παλικάρι με μηχανάκι wolt, με ρουχα wolt και όταν τον ρώτησα αν ειναι μονιμος του καταστηματος μου είπε δουλεύει και με το κατάστημα, δουλεύει και με το efood, δουλεύει και με wolt. Η παραγγελία έγινε σε πιτσαρία που απασχολεί μισθωτούς ντελιβεράδες.

Με άλλα λόγια γίνεται μάλλον αυτό κάποιος ανέφερε ότι τους έχουν όλους εξωτερικούς (η προσπαθούν) για να μην τους έχουν μισθωτούς.

Επεξ/σία από Born sleepy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας. Το μεσημέρι προσπάθεια έκανα να παραγγείλω και δεν τα κατάφερα. Αναγκαστικά μέσω efood παρειγγειλα και από εκεί όλα οκ. Το πρόβλημα ήταν ότι έβαλα επιλογή με google pay και κάτι έλεγε για αδυναμία ρύθμισης κάρτας, η πρόβλημα με κάρτα δεν θυμάμαι ακριβώς. Εκανα κάτι λάθος; Και με κάρτα προσπάθησα αλλά πάλι τα ιδια   h δε απαντηση της εκπροσωπου στο τσατ ηταν η εξης.Δυστυχώς, δεν μπορεί να γίνει άρση της φραγής για να ολοκληρώσεις την παραγγελία σου. Ο λόγος είναι πως το σύστημά μας υποπτεύεται ότι διατηρείς πολλαπλούς λογαριασμούς με την ίδια κάρτα/ ίδια συσκευή/ ίδια διεύθυνση ή συνδυασμό αυτών, κάτι που αντιτίθεται στους όρους χρήσης της εφαρμογής μας, τους οποίους έχεις αποδεχθεί χρησιμοποιώντας τις υπηρεσίες μας (https://wolt.com/terms) και μπορείς να τους βρεις παρακάτω:

4.2. Για να χρησιμοποιήσει την Yπηρεσία Wolt, ο Χρήστης πρέπει να δημιουργήσει έναν λογαριασμό χρήστη ακολουθώντας τις οδηγίες εγγραφής στην Υπηρεσία Wolt. Τα διαπιστευτήρια της Υπηρεσίας Wolt είναι προσωπικά (εκτός εάν συμφωνηθεί διαφορετικά μεταξύ της Wolt και του Εταιρικού Πελάτη). Ο Χρήστης διασφαλίζει ότι τα διαπιστευτήρια λογαριασμού χρήστη και οι σχετικές πληροφορίες που απαιτούνται για την πρόσβαση στον λογαριασμό του Χρήστη ή του Εταιρικού Πελάτη διατηρούνται εμπιστευτικά και χρησιμοποιούνται με ασφαλή τρόπο που δεν είναι προσβάσιμα από τρίτους. Ένας χρήστης μπορεί να έχει μόνο έναν προσωπικό λογαριασμό χρήστη.

6.5. Οι πόντοι και κουπόνια Wolt θα ακυρώνονται αν η Wolt εντοπίσει κάποια κατάχρηση των πόντων και κουπονιών Wolt ή αν υποψιάζεται ή εντοπίσει ότι οι πόντοι και κουπόνια Wolt έχουν χορηγηθεί σε εσφαλμένη βάση. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η Wolt τιμολογεί το ποσό που καταβλήθηκε χρησιμοποιώντας αυτούς τους πόντους και κουπόνια Wolt.


Αυτή η παραβίαση, λοιπόν, αποτρέπει την παραγγελία σου! 💥 Δυστυχώς, δεν θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες μας. 🙏 τι θελει ρε παιδια να πει ο ποιητης εδ;οτι την καρτα αυτη δεν μπορω να την χρησιμοποιησω αλλου;αν ειναι ετσι θα απεγκατατσησω την εφαρμογη και γεια σας.αν το νημα ειναι σε λαθος θεση ας μεταφερθει αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
2 ώρες πριν, skiabox είπε

Παιδιά η wolt δεν έχει πεδίο να δίνεις φιλοδώρημα στο παλικάρι του delivery;

Δεν υποστηρίζεται σε όλα τα καταστήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Mrs. Hyde said:

Δεν υποστηρίζεται σε όλα τα καταστήματα. 

Πολύ περίεργο αυτό.
Τι να πω.
Πάντα δίνω φιλοδώρημα στις πλατφόρμες αυτές και μου έκανε εντύπωση που δεν μπόρεσα όσο και αν έψαξα για το ανάλογο field.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, skiabox said:

Πολύ περίεργο αυτό.
Τι να πω.
Πάντα δίνω φιλοδώρημα στις πλατφόρμες αυτές και μου έκανε εντύπωση που δεν μπόρεσα όσο και αν έψαξα για το ανάλογο field.

Θα πρέπει να είναι κατάστημα όπου την διανομή την αναλαμβάνει διανομέας της wolt, και όχι του μαγαζιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, l3ft3r1s said:

Θα πρέπει να είναι κατάστημα όπου την διανομή την αναλαμβάνει διανομέας της wolt, και όχι του μαγαζιού.

Α μάλιστα.

Οπότε δεν υπολόγισαν οι managers της εταιρίας wolt την περίπτωση να μην έχει πάνω του ψιλά ο πελάτης να δώσει φιλοδώρημα.

Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν η χειρότερη η wolt ,προσπαθώ να παραγγείλω και ότι κάρτες και αν βάλω ,μου βγάζει αδυναμία ενεργοποίησης κάρτας,και με google pay προσπάθησα δεν γίνεται τίποτα.Δυστηχως δεν δουλεύει μούφα είναι η εφαρμογή τους.Στο live chat μου είπαν κάτι περίεργα,ότι δεν πρέπει λέει οι κάρτες να έχουν χρησιμοποιηθεί άλλου και κάτι τέτοια κουφά.μου έστειλαν μάλιστα και ένα κατεβατο με κάποιους όρους χρήσης,τους οποίους δεν κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εγώ ξέρω ότι η volt και e-food  καλώς ή κακως άλλαξαν την αγορά. Είσαι πλέον ελεύθερος επαγγελματίας και βγάζεις χοντρικά θα το πω, ανάλογα με το πόσες διανομές κάνεις. Γιατί να πάει ο άλλος σε μία εταιρεία να έχει τον κάθε παπάρα από πάνω του. Και με λιγότερα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mhdenistis είπε

όλοι οι δρόμοι τίγκα με τα μηχανάκια της.

Που είναι οι πιο επικίνδυνοι οδηγοί. Γι' αυτό και σταμάτησα να παραγγέλνω από wolt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...