Προς το περιεχόμενο

Τι παιζει με την Wolt?


flienky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με όλο το σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη και σχόλια τους σε αυτό το θέμα θέλω να πω και εγώ κατι με την σειρά μου. Είμαι ξενοδοχουπαλληλος 22 χρόνια σε ένα ξενοδοχείο το οποίο μας έχει βάλει σε αναστολή μέχρι και τον Οκτώβριο. Κάθομαι από τον Μάρτιο και περιμένω τα επιδόματα του κράτους καθε 1μιση με 2 μήνες για να πληρώσω λογαριασμούς και να έχω μια καβατζα για σουπερμαρκετ. Μας έχουν λέει καλύψει για ένσημα και ασφάλιση ΙΚΑ αλλά δεν βγαίνω και λογικά θα πάω στην wolt με το μηχανάκι μου να ξεκινήσω διανομεας όπως ο κουμπάρος μου αλλά δεν μπορώ να ασφαλίστω αλλού γιατί με έχει ασφαλισμένο το ξενοδοχείο.  Οπότε μαύρα και όσα βγουν για να μπορώ να πάρω και κάτι άλλο από σουπερμάρκετ χωρίς να βλέπω το μπλοκάκι μου. Οπότε καλώς έχει έρθει η Wolt στην Ελλάδα και χίλια συγνώμη αν έχω θίξει κάποιον με τιό σκέψεις μου αυτές. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Στις 28/8/2020 στις 4:24 ΜΜ, TIGER7 είπε

Με όλο το σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη και σχόλια τους σε αυτό το θέμα θέλω να πω και εγώ κατι με την σειρά μου. Είμαι ξενοδοχουπαλληλος 22 χρόνια σε ένα ξενοδοχείο το οποίο μας έχει βάλει σε αναστολή μέχρι και τον Οκτώβριο. Κάθομαι από τον Μάρτιο και περιμένω τα επιδόματα του κράτους καθε 1μιση με 2 μήνες για να πληρώσω λογαριασμούς και να έχω μια καβατζα για σουπερμαρκετ. Μας έχουν λέει καλύψει για ένσημα και ασφάλιση ΙΚΑ αλλά δεν βγαίνω και λογικά θα πάω στην wolt με το μηχανάκι μου να ξεκινήσω διανομεας όπως ο κουμπάρος μου αλλά δεν μπορώ να ασφαλίστω αλλού γιατί με έχει ασφαλισμένο το ξενοδοχείο.  Οπότε μαύρα και όσα βγουν για να μπορώ να πάρω και κάτι άλλο από σουπερμάρκετ χωρίς να βλέπω το μπλοκάκι μου. Οπότε καλώς έχει έρθει η Wolt στην Ελλάδα και χίλια συγνώμη αν έχω θίξει κάποιον με τιό σκέψεις μου αυτές. .

Φίλε καλησπέρα,

επειδή είμαι στη ίδια φάση, μπορείς να δώσεις πληροφορίες σχετικά με τα έσοδα?

Πόσες ώρες δλδ εργάζεσαι εσύ και τι βγάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γεμίσει η Αθήνα με διανομείς Wolt. Δεν υπάρχει μέρα και ώρα που να μην πέσω πάνω σε κάμποσους, κάποιες φορές τυχαίνει να είναι και 2 και 3 μαζί δίπλα δίπλα. Ξεφυτρώνουν από παντού

Αρχίζω και πιστεύω ότι μάλλον χρησιμοποιεί τους ντελιβεράδες όχι για διανομή φαγητού αλλά για τζάμπα κινητή διαφήμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Έχει γεμίσει η Αθήνα με διανομείς Wolt. Δεν υπάρχει μέρα και ώρα που να μην πέσω πάνω σε κάμποσους, κάποιες φορές τυχαίνει να είναι και 2 και 3 μαζί δίπλα δίπλα. Ξεφυτρώνουν από παντού

Αρχίζω και πιστεύω ότι μάλλον χρησιμοποιεί τους ντελιβεράδες όχι για διανομή φαγητού αλλά για τζάμπα κινητή διαφήμιση

μια απο τα ιδια θεσσαλονικη, λες να εχει να κανει με τους γαλαζιος σακους? να πεφτει πανω το ματι μας? γιατι οι πακεταδες του efood με τους κοκκινους σακους ειναι πολλοι περισσότεροι αλλα πιο αφαντοι. 

Επεξ/σία από DimosthenisG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DimosthenisG είπε

γιατι οι πακεταδες του efood με τους κοκκινους σακους ειναι πολλοι περισσότεροι.

Δεν ξέρω αν είναι πιο πολλοί αλλά εγώ δεν τους πετυχαίνω συχνά. Ίσως δουλεύουν πιο οργανωμένα και στοχευμένα. Οι Woltαδες μου φαίνονται σαν να κινούνται από δω κι από κει σαν τις άδικες κατάρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα ήθελα όλες αυτές οι εταιρίες να αρχίσουν delivery και σε αλλά πράγματα. 
Κούρασε το φαγητό.

Παράδειγμα εντός πόλης να στείλεις μικροδέμα/ αντικείμενο σε άλλον μέσα από την εφαρμογή (πληρωμή/χρόνος αποστολής κοκ). Ή να αγοράσεις προϊόντα από κατάστημα και να σου το φέρει ο διανομέας σήμερα κοκ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Προσωπικά θα ήθελα όλες αυτές οι εταιρίες να αρχίσουν delivery και σε αλλά πράγματα. 
Κούρασε το φαγητό.

Παράδειγμα εντός πόλης να στείλεις μικροδέμα/ αντικείμενο σε άλλον μέσα από την εφαρμογή (πληρωμή/χρόνος αποστολής κοκ). Ή να αγοράσεις προϊόντα από κατάστημα και να σου το φέρει ο διανομέας σήμερα κοκ. 

Έχει μπει ήδη πολύ δυναμικά στον χώρο της λιανικής με συνεργασίες με μεγάλα μαγαζιά όπως MED, Lego store,Μουστάκας ΙΑΝΟΣ κτλπ καθώς και έχει δημιουργήσει στην Αθήνα το δικό της ιδιόκτητο Super Market όπου παραγγελνείς τα πάντα για το σπίτι και σε 20 λεπτά στα φέρνουν στην πόρτα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Προσωπικά θα ήθελα όλες αυτές οι εταιρίες να αρχίσουν delivery και σε αλλά πράγματα. 
Κούρασε το φαγητό.

Παράδειγμα εντός πόλης να στείλεις μικροδέμα/ αντικείμενο σε άλλον μέσα από την εφαρμογή (πληρωμή/χρόνος αποστολής κοκ). Ή να αγοράσεις προϊόντα από κατάστημα και να σου το φέρει ο διανομέας σήμερα κοκ. 

Πραγματικά αυτό γιατί δεν το έχουν κάνει ακόμα... Θα πλήρωνα με χίλια μια τέτοια υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα θα γίνουν, πλέον μέχρι και οι γονείς μου αγοράζουν τα πάντα από το application του Μασούτη, και από efood και box. Τελείωσαν οι μέρες που κουβαλούσαμε σαν τους σκλάβους τις εξάδες με τα νερά

Επεξ/σία από DimosthenisG
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Τελείωσαν οι μέρες που κουβαλούσαμε σαν τους σκλάβους τις εξάδες με τα νερά

Τώρα θα τις κουβαλάνε άλλοι σκλάβοι για σένα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουμε φτασει στην εποχη που οι συμπαθεστατοι ντελιβαραδες βγαζουν (η απαιτουν να βγαλουν) περισσοτερα απο τους Γιατρους.......

........ και την εποχη που θελουμε τα ΠΑΝΤΑ με delivery σπιτι.......... μη σηκωθουμε απο τον καναπε να βγουμε να παμε σουπερ μαρκετ και χασουμε καμια σειρα στο Netflix..........

Μην απορρειτε λοιπον γιατι εχουμε φτασει εδω που εχουμε φτασει.............

Ελεος.........

Υ.Γ. Ανασφαλιστος (Νομιμα) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! Ειτε θα ειναι εργαζομενος και θα εχει ΙΚΑ ή θα ειναι με μπλοκακι παροχης υπηρεσιων!!!

Επεξ/σία από KAPSAL
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...