Προς το περιεχόμενο

20 χρόνια φυλακή για θανατηφόρο «swatting» παίζοντας Call of Duty


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που έχει πρόσβαση ο κάθε καθυστερημένος στην διεύθυνση του σπίτιου σου... να το ξανα δούνε οι χαρτογιακάδες... 

Επεξ/σία από adreasbon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"εσπρωξα ενα φιλο μου για πλάκα μπροστά από ενα αμαξι που έτρεχε. Καλα έπρεπε τον αμαξι να τον πατήσει;;" 

"εγω για χαβαλε το έκανα, ο οδηγός δεν κοιτάει το δρομο;;" 

 

Απαραδεκτοι ολοι οσοι δεν βλέπουν την ευθυνη που φέρει ο μαγκας του πληκτρολογιου. 

  • Like 11
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε το swatting να αποτελεί ποινικό αδίκημα μετά θα τους έφευγε η διάθεση για φάρσες αλλά ευκαιρία ψάχνουν και οι αστυνομικοί να μπουκάρουν μέσα σε σπίτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται εδώ οι περισσότεροι έχετε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Ποιος φταίει, πόσο φταίει, τι αξία έχει η ανθρώπινη ζωή κλπ κλπ. Πραγματικά δηλαδή η λογική απουσιάζει πλήρως έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Νομίζω η ουσία του πράγματος είναι αυτό ακριβώς που γράφει ο @JimGer !

Αυτός έκανε ανούσιες και χαζές φάρσες αλλά σε καμία περίπτωση δεν ευθύνεται για τον θάνατο / φόνο που προκάλεσαν τα τζιμάνια / μπάτσοι της Αμερικής. 

Μπορεί να κράζουμε σε πολλά την ελληνική αστυνομία αλλά τουλάχιστον οι άνθρωποι δεν πυροβολούν ασύστολα για το κάθε τι όπως τα αμερικανάκια. 

Ο μπετόβλακας ο οποιος πηρε την αστυνομια δεν ευθυνεται για τον θανατο αλλά ευθυνεται για αυτο που οδηγησε στον θανατο του ανθρωπου.
Αν ειχαμε στην Ελλαδα τους νομους περι οπλοκατοχης/οπλοφοριας κλπ που εχουν στην Αμερικη δεν θα το ελεγες αυτο.. *wink-wink*

(Μπορεί να κράζουμε σε πολλά την ελληνική αστυνομία αλλά τουλάχιστον οι άνθρωποι δεν πυροβολούν ασύστολα για το κάθε τι όπως τα αμερικανάκια. )

Επεξ/σία από Morgue
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ξερεις οτι ο οποιοςδηποτε που μπορεις να συναντησεις μπορει απλα να πηγε στο walmart και να αγορασε οπλο  μιση ωρα  πριν εχεις διαφορετικη ψυχολογια ως αστυνομικος, με λιγα λογια περισσοτερο στην τσιτα.

Στην ελλαδα το 90% των πολιτων τελευταια φορα που επιασαν οπλο ηταν στο στρατο, οι αστυνομικοι στην επαρχια τα φορανε ως κοσμημα και στην αθηνα ερχονται οταν θυμηθουν.

Μην συγκρινουμε ανομια πραγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αστυνομία Καλώς κακώς κάνει τη δουλειά της τώρα όπως ο ανεγκέφαλος φαρσέρ υπάρχουν και ανεγκέφαλοι αστυνομικοί τι να κάνουμε? όπως και σε κάθε δουλειά υπάρχουν και οι ανεγκέφαλοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...