Προς το περιεχόμενο

20 χρόνια φυλακή για θανατηφόρο «swatting» παίζοντας Call of Duty


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, JimGer είπε

Μέγιστη παπάτζα του τυπά οκ. Αλλά θα καταδικαστεί 25 χρόνια για φάρσα? Είμαστε σοβαροί? Δηλαδή δεν φταίνε οι swatάδες που πυροβόλησαν έναν άοπλο αλλά αυτός που τους έκανε την όποια φάρσα. Έχουμε ξεφύγει παντελώς δηλαδή. Αντί να εκπαιδεύσουν τα ζώα να μην βαράνε στο ψαχνό όποιον να ΄ναι σου λέει, είσαι μ***ς κάνοντας φάρσες? Μπουντρούμα για τον φόνο που έκανα κάποιοι άλλοι

Εκτος του οτι ναι οι μπατσοι κανονικα πρεπει να δικαζονται και να καταδικαζονται για τετοιες πιπες και να μην κρυβονται πισω απο το συστημα αλλα το κωλοπαιδο δεν εκανε απλα μια φαρσα ουτε μια απλη παπατζα ειναι εγκληματικο αυτο που εκανε, ειναι συνενοχος βασικα αυτος το δημιουργησε το ολο σκηνικο οι αλλοι παπαρες απλα εκτελεσαν και λιγα ειναι τα 20 χρονια που εφαγε! Επειδη δεν τραβηξε την σκανδαλη δεν σημαινει πως δεν προκαλεσε η ανισορροπια του το θανατο του ανθρωπου. Αυτη η φαση με τετοιου ειδους "φαρσες" πρεπει να σταματησει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, EmnIT είπε

Από την φάρσα του χαζού έγινε ότι έγινε αυτή η ομάδα είναι σαν ειδικές δύναμης και

ποσο μάλλον στην Αμερική ψυχρή εκτελεστές! Μια λάθος κίνηση είσαι νεκρός. 

Έτσι είναι αυτά. Αν πχ σε έλεγχο κάποιος έχει τα χέρια του στην τσέπη έχουν το δικαίωμα να πυροβολησουν. Χέρια στην τσέπη = τίποτα, οτιδήποτε, μαχαίρι, όπλο κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Swatting λεγεται και εχουν γυριστει ολοκληρα ντοκιμαντερ για αυτο. Δεν ειναι κατι νεο, και εχουν σκοτωθει αρκετοι ανθρωποι. 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ΗΠΑ οι αστυνομία ειναι χειρότερη ακόμα και από την ελληνική.

Παντελώς ανεκπαίδευτοι αστυνομικοί βαράνε στο ψαχνό για ψύλλου πήδημα.

Μιλάω για περιπτώσεις που πρέπει να είναι κανείς παραπάνω από άσχετος, για να κάνει τέτοιες γκάφες.

Μυριάδες τα βιντεάκια που δημοσιεύονται κατά καιρούς...

Η αντίπαλη άποψη είναι ότι εκεί υπάρχουν πολλοί ένοπλοι κακοποιοί  κλπ... αλλά όταν θα δείτε να πυροβολούν στο ψαχνό ανθρώπους που είναι αδύνατο να απειλήσουν, θα συμφωνήσετε μαζί μου.Προφανώς τέτοια και η περίπτωση του παρόντος θέματος.Γκάφα ολκής...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την μία οι αστυνομία εκεί σκοτώνει για ψύλλου πήδημα απο την άλλη απο παντού μπορεί να βγάλει όπλο ο άλλος και να σε καθαρίσει.

Έβλεπα ένα κανάλι στο youtube με βίντεο απο bodycam αστυνομικών. Σε μια περίπτωση σε μια ερημιά πάει να κάνει έλεγχο ο αστυνομικός σε έναν τύπο και εκείνος αρνείται. Κάνει μερικά βήματα παραπέρα και ξαφνικά σκύβει σε έναν θάμνο και βγάζει ένα κρυμμένο πιστόλι! Δεν ξέρεις απο που θα σου έρθει.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάτε καλά; Συγκρίνετε την αστυνομία της Αμερικής με της Ελλάδας;;; Έχω δει αστυνόμο Έλληνα μαχαιρωμένο από κακοποιό στο πρόσωπο να τρέχουν τα αίματα και να μην το βάζει κάτω και να τον κυνηγά με glop και ο άλλος με το μαχαίρι και τελικά τα καταφέρνει. Στην Αμερική θα έριχνε headshot και καλή σας μέρα "Για την ασφάλεια σας!". Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχετε με Ελληνική αστυνομία, αμφιβάλω αν την έχετε χρειαστεί καν, κρίνετε μόνο ότι βλέπετε στα σκουπιδοκάναλα και γίνεστε δικαστές. Εγώ που την χρειάστηκα ήταν άψογη. Τελεία και παύλα.

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Heists είπε

Ρε πάτε καλά; Συγκρίνετε την αστυνομία της Αμερικής με της Ελλάδας;;; Έχω δει αστυνόμο Έλληνα μαχαιρωμένο από κακοποιό στο πρόσωπο να τρέχουν τα αίματα και να μην το βάζει κάτω και να τον κυνηγά με glop και ο άλλος με το μαχαίρι και τελικά τα καταφέρνει. Στην Αμερική θα έριχνε headshot και καλή σας μέρα "Για την ασφάλεια σας!". Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχετε με Ελληνική αστυνομία, αμφιβάλω αν την έχετε χρειαστεί καν, κρίνετε μόνο ότι βλέπετε στα σκουπιδοκάναλα και γίνεστε δικαστές. Εγώ που την χρειάστηκα ήταν άψογη. Τελεία και παύλα.

Οταν τη χρειαστηκα τραβαγα τα μαλλια μου φιλε και μου εφυγαν και αρκετα λεφτα, τεμπελοκατασταση, ανικανοτητα , ελλειψη στοιχειωδους εκπαιδευσης κλπ δε θα πω περισσοτερα. Προφανως υπαρχουν και ανθρωποι που τιμουν τη φανελλα (επεσα και σε τετοιους),αλλα η γενικη εικονα ειναι χαλια...Μακαρι να ηταν αλλιως...

 

1 ώρα πριν, Silverage είπε

Απο την μία οι αστυνομία εκεί σκοτώνει για ψύλλου πήδημα απο την άλλη απο παντού μπορεί να βγάλει όπλο ο άλλος και να σε καθαρίσει.

Έβλεπα ένα κανάλι στο youtube με βίντεο απο bodycam αστυνομικών. Σε μια περίπτωση σε μια ερημιά πάει να κάνει έλεγχο ο αστυνομικός σε έναν τύπο και εκείνος αρνείται. Κάνει μερικά βήματα παραπέρα και ξαφνικά σκύβει σε έναν θάμνο και βγάζει ένα κρυμμένο πιστόλι! Δεν ξέρεις απο που θα σου έρθει.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Φίλε μου αλοίμονο αν πυροβολανε οποιον ειναι υποπτος. Επαναλαμβανω οτι ειναι πολλα τα περιστατικα που ειναι πεσμενοι οι υποπτοι και εχουν παει στον αλλο κοσμο επειδη ο αστυνομικος ειτε πανικοβληθηκε απο τον ακινητο υποπτο και πυροβολησε, ειτε επνιξε τον αοπλο (κοσμια) διαμαρτυρομενο μαυρο που πεσμενος ελεγε οτι δεν μπορουσε να ανασανει κλπ.. Τα περιστατικα ειναι σχετικα προσφατα ,αλλα δεν εχω χρονο να τα βρω να στα ποσταρω.Αν δεν μπορουν να διαχειριστουν τετοιες καταστασεις προφανως ειναι ανεκπαιδευτοι.Κατι αντιστοιχο ηταν το θεμα του σημερινου αρθρου και μια αντιστοιχη γκαφα εγινε μολις σημερα στη Βραζιλια που εριξαν 80 σφαιρες σε αμαξι οικογενειαρχη

Επεξ/σία από kokoviosR
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, bluesattack είπε

Αν φαει 20 χρονια αυτος, ποσο πρεπει να φανε οι αστυνομικοι που πηγαν σε αθωο σπιτι και εφαγαν αθωο ανθρωπο πιστευοντας οτι παει να πιασει ''οπλο''

Μονο στην Αμερικη αυτος ο ωκεανος φαρουεστικης βλακειας

δυο λεξεις:

Σοριν Ματει. 

ας κοιταξουμε πρωτα τα δικα μας χαλια, πριν αρχισουμε να κραζουμε το πως λειτουργει η αστυνομια στο εξωτερικο.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, adreasbon είπε

Αυτό που έχει πρόσβαση ο κάθε καθυστερημένος στην διεύθυνση του σπίτιου σου... να το ξανα δούνε οι χαρτογιακάδες... 

Το διάβασες το άρθρο; στον βλακα του έδωσε την διεύθυνση ένας άλλος βλακας και την έδωσε στην αστυνομία. Μόνο που η διεύθυνση που έδωσαν στην αστυνομία δεν ήταν αυτού που θέλανε να κάνουν την φάρσα αλλά ενός εντελώς τυχαίου οικογενειαρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aris1986 είπε

Θα περάσεις καλά στην φυλακή εκεί δεν έχει cod έχει GTA San Andreas με expansion China Town και white supremacy.

Καλά ηρέμησε και συ. Μπες πρώτη γραμμή να πας να σώσεις 2 ομήρους και να φοβάσαι για την ζωή σου ακόμα και σαν SWAT team μπάτσος και να δείς για ποτέ έχεις φαγούρα στο δάκτυλο να πυροβολήσεις.

Υπάρχουν τμήματα στα οποία μαθαίνουν πως να ξεχωρίζουν την αλήθεια από το ψέμα ,,,,,, τι το περάσαμε ,,,, άντε πάμε ντου και όποιον πάρει ο χάρος ,,,,,,,μη λέμε μαλακιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινεται ανομοιες καταστασεις.Ελλαδα με αμερικη,ντοπιους κακοποιους με αμερικανους.Εκει το μεγαλυτερο ποσοστο των πολιτων οπλοφορουνε.Στις περισσοτερες πολιτειες η εγκληματικοτητα ειναι στα υψη.Σας φαινεται τυχαιο οτι πηγε ομαδα αντιμετωπισης καταστροφων για ενα απλο τηλεφωνημα?Εδω οχι περιπολικο θα πηγαινε ,ισως να παιρνανε και τηλεφωνο να επιβεβαιωσουν πρωτα.Οι λιμενικοι προχθες αντι να ανταλλαξουν πυροβολισμους ,παραδωσανε τον οπλισμο τους.Αμερικη θα ειχαν 5-10 νεκρους.Οι 'κακοι' ομως κυκλοφορουν ακομα ελευθεροι.

Η ελευθερια της οπλοφοριας(νομιμη-παρανομη) εχει οδηγησει σε υπερμετρη βια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, KilliK είπε

δυο λεξεις:

Σοριν Ματει. 

ας κοιταξουμε πρωτα τα δικα μας χαλια, πριν αρχισουμε να κραζουμε το πως λειτουργει η αστυνομια στο εξωτερικο.

μας το χαλάς τωρα... βρήκαμε ενα thread να κραξουμε τους Αμερικάνους λιγο και να νιωσουμε καλήτερα και τωρα το πας εκει.... 
και τα 20 χρόνια που έφαγε ειναι μάλλον προς παραδιγματισμόν...

Επεξ/σία από Psaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στο insomnia η είδηση καταδίκης ενός ηλίθιου φαρσέρ που κατέληξε σε τραγωδία θα οδηγούσε σε άτοπες συγκρίσεις μεταξύ της αστυνομίας του Κάνσας και της δικής μας...

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...