Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple θα κυκλοφορήσει το 2019 δύο μοντέλα iPhone με οθόνες OLED και τριπλές κύριες κάμερες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτοι θελουν να κανουν παντα τη διαφορα αλλα τωρα θα  το πετυχουν γιατι μακραν με διαφορα! οτι πιο ασχημο εχω δει ειναι (αν οντως θα ειναι ετσι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι η Apple μπορεί να σβήσει τους πάντες από τον χάρτη αν:

  • βάλει τις κάμερες σε κάθετη διάταξη όπως το P30
  • ρίξει τις τιμές ~200 ευρώ. (η έκδοση 128GB να κοστίζει στο σκρουτζ 600 ευρώ)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Εγώ πιστεύω ότι η Apple μπορεί να σβήσει τους πάντες από τον χάρτη αν:

  • βάλει τις κάμερες σε κάθετη διάταξη όπως το P30
  • ρίξει τις τιμές ~200 ευρώ. (η έκδοση 128GB να κοστίζει στο σκρουτζ 600 ευρώ)

:lol:

 

με 4 κάμερες και κάποια τεχνολογία που υπάρχει ήδη αλλα "for the first time in iphone" θα κάνει 1600ε το 128g και θα το αγοράσουν κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, basilis_k6 said:

:lol:

με 4 κάμερες και κάποια τεχνολογία που υπάρχει ήδη αλλα "for the first time in iphone" θα κάνει 1600ε το 128g και θα το αγοράσουν κιολας.

1600 θα κάνει η έκδοση ~12GBRAM 1TB nvme. νομίζω ότι έχουν ξεφύγει λίγο οι τιμές στα smartphones και τα επόμενα χρόνια θα δούμε πτώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Εγώ πιστεύω ότι η Apple μπορεί να σβήσει τους πάντες από τον χάρτη αν:

  • βάλει τις κάμερες σε κάθετη διάταξη όπως το P30
  • ρίξει τις τιμές ~200 ευρώ. (η έκδοση 128GB να κοστίζει στο σκρουτζ 600 ευρώ)

αυτό και αν θα είναι φοβερό πείραμα, όμως προβλέπω και την ίδια ποιότητα να κρατήσει στις συσκευές της στα 200 ευρώ δεν θα θεωρείται κάτι εκλεκτό το iPhone από το κόσμο που συνήθως το αγοράζει πρώτος πρώτος!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, mants118 said:

αυτό και αν θα είναι φοβερό πείραμα, όμως προβλέπω και την ίδια ποιότητα να κρατήσει στις συσκευές της στα 200 ευρώ δεν θα θεωρείται κάτι εκλεκτό το iPhone από το κόσμο που συνήθως το αγοράζει πρώτος πρώτος!! ;)

ίδια ποιότητα, ίσως λίγο χειρότερη κάμερα (ή ίδια απλά less features όπως 4k), 4gb ram, 128gb nvme στα 600 ευρώ πάλι θα είχε κέρδος αλλά επειδή μιλάμε υποθετικά ας το αφήσουμε... :P

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας πειράζει που θα είναι χάλια εμφανισιακά;
έτσι κι αλλιώς όλοι μέσα σε θήκη το βάζουν. Αρα η θήκη θα πρέπει να σας νοιάζει πιο πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Εγώ πιστεύω ότι η Apple μπορεί να σβήσει τους πάντες από τον χάρτη αν:

  • ρίξει τις τιμές ~200 ευρώ. (η έκδοση 128GB να κοστίζει στο σκρουτζ 600 ευρώ)

Δε νομίζω να αυξήσει τις πωλήσεις, μάλλον θα τις μειώσει εφόσον είναι money statement  η κατοχή ενός iphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε:

  • Καλή κίνηση η κατεύθυνση προς δύο μοντέλα (6.1 & 6.5"), το XR για μένα είχε το ιδανικό μέγεθος για iPhone (το MAX που έχω εγώ ώρες ώρες μου φαίνεται υπερβολικό)
  • Το σετ καμερών σε διάταξη τετραγώνου είναι όντως άσχημο. Μέχρι να το παρουσιάσουν, αρνούμαι να το πιστέψω.
  • Αύξηση τιμών είναι πιθανή, αλλά δεδομένου οτι οι συσκευές μας κρατάνε 4-5 χρόνια ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ, οι κάτοχοι 6S - 7 (και πίσω) πιστεύω οτι θα αλλάξουν με κλειστά μάτια., όπως και όσοι άλλοι έχουν την οικονομική άνεση. Άλλωστε τους βγαίνει φθηνότερο από το να παίρνουν 1 Pocofone κάθε χρόνο...
  • Στα θετικά ο fast-charger στη συσκευασία, ο αντάπτορας για USB-C (ώστε να έχεις τη στιβαρότητα του lightning, χωρίς περιορισμό όταν σε κάποια περίπτωση χρειάζεσαι TYPE-C connection.

Αλλά φήμες είναι όλα, αναμένουμε το WWDC για να ξεθολώσει το τοπίο και με το καλό μετά τον Σεπτέμβριο για τα οριστικά γούστα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Convict είπε

Το πίσω μέρος έχει σημασία στη γυναίκα και στο αυτοκίνητο. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνεσαι για το κινητο.

Προσωπικά μου είναι αδιάφορο. Αλλά δεν παύει να μην είναι άσχημο ένα τέτοιο σχέδιο. Και όσον αφορά το παράδειγμα σου θα αναθεωρήσεις στο μέλλον, πιστεύω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...