Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple θα κυκλοφορήσει το 2019 δύο μοντέλα iPhone με οθόνες OLED και τριπλές κύριες κάμερες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά έχουμε γίνει ΜΕΓΆΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΈΣ... Μας τρέχουν τα σάλια με αυτά που μας πλασάρουν. Τελευταία βέβαια είναι της μόδας το πόσες κάμερες μπορεί να βάλεις σε ένα Τηλέφωνο. Δηλαδή ποιος θα βγάλει την ποια τέλεια Φωτογραφία. Νομίζω ότι πλέον η τεχνολογία έχει χάσει τον προσανατολισμό της. Δεν στοχεύει σε πράγματα που είναι απαραίτητα. Δηλαδή στην Ενέργεια. Στην Αυτονομία της κινητής συσκευής.το κινητό τηλέφωνο δεν είναι αυτό που ήταν πριν 10-20 χρόνια.μόνο ομιλία. '' Apple θέλουμε μεγάλο ΑΛΜΑ στις ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ.... '' 

ΝΑ ΚΡΑΤΆΝΕ ΜΉΝΑ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, IzAz είπε

Ωστόσο διαφωνώ στο "ας πάρει και μια φωτογραφική" ... η πλειοψηφία νομίζω πως προτιμά να έχει μία συσκευή και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα. Και πάνω σε αυτό νομίζω έρχεται το marketing του high end κινητού να σου πεί πως με Χ ευρώ έχεις και τηλέφωνο και Mini υπολογιστή και Mini tablet και Mini φωτογραφική .... Με μία επένδυση η πλειοψηφία των χρηστών είναι καλυμμένη.

Ναι κι αν χαλάσει/κλαπεί η μία συσκευή (κινητό) θα έχει χάσει ταυτόχρονα και όλες τις άλλες συσκευές μαζί!!! (Mini υπολογιστή και Mini tablet και Mini φωτογραφική). 😁

3 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Πάντως υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλοί με 6S και 6S Plus που φτάσανε πλέον τα 3,5 χρόνια και ακόμα πάνε τρένο τα κινητά με τα τελευταία updates. 

Έχω γνωστούς που έχουν ακόμα Iphone se, 6, 6s, 6s plus, 5, 5s και 4s και δουλεύουν ακόμα μια χαρά!!! (τουλάχιστον για τη χρήση που τους καλύπτουν).

Τυχαίο; Δεν νομίζω!!!🙂

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, billdanos είπε

Αυτό που βλέπετε ...ζωγραφιές κάποιου για το πως φαντάζεται μια συσκευή που ΘΑ κυκλοφορήσει στο μέλλον και τις θεωρείτε τελικές, να το κοιτάξετε λίγο ε... 😛 

Το ότι κυκλοφόρησαν τμήματα από το πίσω κάλυμμα, δεν σημαίνει πως ξέρουμε και πως θα είναι το τελικό "καρούμπαλο" από πίσω. Μπορεί για παράδειγμα να προεξέχουν μόνο οι βασικές κάμερες όπως και τώρα και οι άλλες να βρίσκονται στο εσωτερικό, κλπ κλπ κλπ. Ας βγει πρώτα κάτι τελικό και μετά κράζουμε όλοι μαζί! 

Σωστός ο @billdanos μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα ότι θα κυκλοφορήσει με αυτό το αίσχος πίσω μετά από το χάλι που είχε δημιουργηθεί μπροστά. Άμα γίνει τότε θα κραξουμε.

(Κάνω comment για να επανέλθω αφού βγουν τα νεα μοντέλα και το καρουμπαλο θα έχει όμορφο νέο όνομα τύπου "iCinema Triple Camera" και τότε θα του αρέσει γιατί μια είναι η θρησκεία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 hours ago, Soulson said:

Σωστός ο @billdanos μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα ότι θα κυκλοφορήσει με αυτό το αίσχος πίσω μετά από το χάλι που είχε δημιουργηθεί μπροστά. Άμα γίνει τότε θα κραξουμε.

(Κάνω comment για να επανέλθω αφού βγουν τα νεα μοντέλα και το καρουμπαλο θα έχει όμορφο νέο όνομα τύπου "iCinema Triple Camera" και τότε θα του αρέσει γιατί μια είναι η θρησκεία).

Προϋπόθεση βέβαια είναι και το να καταλάβεις τι ακριβώς έγραψα! :) 

Το αν μου αρέσει ή όχι θα το πω όταν δω την πραγματική συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Soulson said:

Εννοείται πως κατάλαβα. Σε παρακολουθώ καιρό. 😋

Από το ίδιο profile ή σαν κρυφός θαυμαστής; 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Προϋπόθεση βέβαια είναι και το να καταλάβεις τι ακριβώς έγραψα! :) 

Το αν μου αρέσει ή όχι θα το πω όταν δω την πραγματική συσκευή. 

Αφού προσθέτεις κ Αλλά σου ξαναλέω! Το καταλάβα τι εννοείς και δείχνεις ότι αν είναι έτσι όπως φαίνεται στα σχέδια τώρα πως δεν θα σου αρέσει. Γι Αυτο κ εγώ περιμένω να δω αν βγει έτσι αν θα είναι αυτή η γνώμη σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Soulson said:

Αφού προσθέτεις κ Αλλά σου ξαναλέω! Το καταλάβα τι εννοείς και δείχνεις ότι αν είναι έτσι όπως φαίνεται στα σχέδια τώρα πως δεν θα σου αρέσει. Γι Αυτο κ εγώ περιμένω να δω αν βγει έτσι αν θα είναι αυτή η γνώμη σου. ;)

Μπα, πάλι δεν το κατάλαβες. 

Μπορεί για παράδειγμα να το βάλει στο κέντρο και να κάνουμε ξαφνικά woooooow όπως τότε με αυτό:

😛

6CC59E08-48DC-4BBF-8CDF-381C9EE0E6EB.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μπα, πάλι δεν το κατάλαβες. 

Μπορεί για παράδειγμα να το βάλει στο κέντρο και να κάνουμε ξαφνικά woooooow όπως τότε με αυτό:

😛

6CC59E08-48DC-4BBF-8CDF-381C9EE0E6EB.jpeg

Φίλε μου αν έχει υλοποίηση να είναι μέσα και να μην πετάει καρουμπαλο όπως στο Huawei ok.

Αυτή τη στιγμή μιλάμε για το συγκεκριμένο σχέδιο που φάνηκε. Και είπα ότι αυτό φαίνεται πως δεν σου αρέσει. Αλλά αν βγει έτσι εσείς σαν τρανός οπαδός Apple που φαίνεται παντού θέλω να δω τι θα λες τότε. Αυτό. Τίποτε άλλο.

Επεξ/σία από Soulson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Soulson said:

Φίλε μου αν έχει υλοποίηση να είναι μέσα και να μην πετάει καρουμπαλο όπως στο Huawei ok.

Αυτή τη στιγμή μιλάμε για το συγκεκριμένο σχέδιο που φάνηκε. Και είπα ότι αυτό φαίνεται πως δεν σου αρέσει. Αλλά αν βγει έτσι εσείς σαν τρανός οπαδός Apple που φαίνεται παντού θέλω να δω τι θα λες τότε. Αυτό. Τίποτε άλλο.

Το αν μου αρέσει η πλάτη μιας συσκευής ή το notch ή η τρύπα, δεν είναι το βασικό κριτήριο για το αν θα την επιλέξω ή όχι τελικά. Όταν είδα την πρώτη φορά τα AirPods είπα «εχμ δεν τρελαίνομαι» αλλά πλέον δεν τα αλλάζω με τίποτα αλλά στην κατηγορία τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το αν μου αρέσει η πλάτη μιας συσκευής ή το notch ή η τρύπα, δεν είναι το βασικό κριτήριο για το αν θα την επιλέξω ή όχι τελικά. Όταν είδα την πρώτη φορά τα AirPods είπα «εχμ δεν τρελαίνομαι» αλλά πλέον δεν τα αλλάζω με τίποτα αλλά στην κατηγορία τους. 

Καλά ντάξει κατάλαβα. Το trend ακολουθείς φίλε απλά και φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Soulson said:

Καλά ντάξει κατάλαβα. Το trend ακολουθείς φίλε απλά και φαίνεται...

Εγώ είχα την εντύπωση ότι το trend το ακολουθούν όσοι ενδιαφέρονται για το πώς δείχνει και όχι για το πώς δουλεύει. π.χ. εσύ, απ' ό,τι κατάλαβα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Soulson said:

Καλά ντάξει κατάλαβα. Το trend ακολουθείς φίλε απλά και φαίνεται...

Εγώ κατάλαβα περισσότερα! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Εγώ είχα την εντύπωση ότι το trend το ακολουθούν όσοι ενδιαφέρονται για το πώς δείχνει και όχι για το πώς δουλεύει. π.χ. εσύ, απ' ό,τι κατάλαβα.

Όλα είναι σε συνάρτηση και όψης και λειτουργίας όταν μιλάμε για συσκευές. Οι apple fans το έχουν αυτό όπως και η ίδια εταιρεία. Κι εγώ με αυτή το έμαθα.Μην τα αλλάζουμε τώρα. Όχι οπότε μας συμφέρει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Soulson said:

Όλα είναι σε συνάρτηση και όψης και λειτουργίας όταν μιλάμε για συσκευές. Οι apple fans το έχουν αυτό όπως και η ίδια εταιρεία. Κι εγώ με αυτή το έμαθα.Μην τα αλλάζουμε τώρα. Όχι οπότε μας συμφέρει. ;)

Το ότι εσύ ανακάλυψες την Apple από αυτά που περιγράφεις, δεν σημαίνει πως αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους! :)

Σε μια συνάρτηση δεν υπάρχει μόνο η παράμετρος x...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...