Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω αυτο που είδα είναι ότι με ανέβασε 4 fps σε 1440p.κ δεν είχαν ανέβει φοβερα.απο 3200 στα 3400 ήταν με timings χάλια. Στα 4000c 17 αν τρέξουν μαμά πιστεύω πως το 140 ειναι δεδομένο. Ετοιμος είμαι να παραγγειλω... Με τρώει... Ασε που σκέφτομαι να βγάλω το ένα φαν της noctua οπως είπες κ να έχω κ το rgb τους  να φαίνεται.. Και βάζω τις ripjaws στου μικρού μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billeiros είπε

Εγω αυτο που είδα είναι ότι με ανέβασε 4 fps σε 1440p.κ δεν είχαν ανέβει φοβερα.απο 3200 στα 3400 ήταν με timings χάλια. Στα 4000c 17 αν τρέξουν μαμά πιστεύω πως το 140 ειναι δεδομένο. Ετοιμος είμαι να παραγγειλω... Με τρώει... Ασε που σκέφτομαι να βγάλω το ένα φαν της noctua οπως είπες κ να έχω κ το rgb τους  να φαίνεται.. Και βάζω τις ripjaws στου μικρού μετα

ναι παρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι GPU limited, δηλαδή η κάρτα είναι στο 99% usage, δεν παίρνεις κάτι από RAM/CPU OC. Μόνο με δυνατότερη κάρτα γραφικών θα δεις boost.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 1440P και 4Κ δεν υπάρχουν διαφορές από τις ram,μην το ψάχνετε.....απλά σας φτιάχνουν καλύτερα min......Σε 1080P /144Hz/200Hz εκεί ναι βλέπεται διαφορές...........Βέβαια ο καθένας αγοράζει ότι θέλει...μην παρεξηγηθώ!

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, billeiros είπε

Εγω αυτο που είδα είναι ότι με ανέβασε 4 fps σε 1440p.κ δεν είχαν ανέβει φοβερα.απο 3200 στα 3400 ήταν με timings χάλια. Στα 4000c 17 αν τρέξουν μαμά πιστεύω πως το 140 ειναι δεδομένο. Ετοιμος είμαι να παραγγειλω... Με τρώει... Ασε που σκέφτομαι να βγάλω το ένα φαν της noctua οπως είπες κ να έχω κ το rgb τους  να φαίνεται.. Και βάζω τις ripjaws στου μικρού μετα

Τι έγινε Bill δεν κάνουν την δουλειά οι μνήμες του 100ευρου 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Τι έγινε Bill δεν κάνουν την δουλειά οι μνήμες του 100ευρου 😛

Τέτοια να τον λες και βλέπω αύριο ο courier να είναι στην πόρτα του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τι έγινε Bill δεν κάνουν την δουλειά οι μνήμες του 100ευρου 😛

Εδώ κοιτάμε το απόλυτο. Είμαστε σε άλλο level. Σε περίμενα να το πεις πάντως.. 👌

Δεν ξέρω. Ψάχνομαι.. Ε ρε τι ζημιά μας έχει κάνει το ινσομνια χαχα

Από την αλλημ αυτά τα λεφτά χτυπάω εναν m2 ssd 1 tb που χω βάλει στο μάτι κ παίρνω ακόμη ένα ζευγάρι ραμ... Η έναν m2 2 tb.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Το 4k τελικά είναι μαγκιά. 

Ζαμαμφου ο cpu

Ζαμαμφου ή ram

Ζαμαμφου το antialling 

:P

Ζαμαμφου όλα πλην τις άδειας τσέπης για 4Κ gpu🤣.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billeiros είπε

Εδώ κοιτάμε το απόλυτο. Είμαστε σε άλλο level. Σε περίμενα να το πεις πάντως.. 👌

Δεν ξέρω. Ψάχνομαι.. Ε ρε τι ζημιά μας έχει κάνει το ινσομνια χαχα

Από την αλλημ αυτά τα λεφτά χτυπάω εναν m2 ssd 1 tb που χω βάλει στο μάτι κ παίρνω ακόμη ένα ζευγάρι ραμ... Η έναν m2 2 tb.... 

Εγώ θα σου έλεγα μην αλλάζεις ram... Δεν αξίζει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billeiros είπε

Εδώ κοιτάμε το απόλυτο. Είμαστε σε άλλο level. Σε περίμενα να το πεις πάντως.. 👌

Δεν ξέρω. Ψάχνομαι.. Ε ρε τι ζημιά μας έχει κάνει το ινσομνια χαχα

Από την αλλημ αυτά τα λεφτά χτυπάω εναν m2 ssd 1 tb που χω βάλει στο μάτι κ παίρνω ακόμη ένα ζευγάρι ραμ... Η έναν m2 2 tb.... 

Δοκίμασε ρε συ να σφίξεις κάνα subtiming από αυτές που έχεις. Δώσε και μέχρι 1.4v max και δες αν μπορείς να πάρεις κάτι από αυτές πρώτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δοκίμασε ρε συ να σφίξεις κάνα subtiming από αυτές που έχεις. Δώσε και μέχρι 1.4v max και δες αν μπορείς να πάρεις κάτι από αυτές πρώτα.

Μπα.δεν είμαι για αλλά πειράγματα. Τις έβαλα xmp 3200 και τις αφήνω ως έχουν. Δε θέλω να ξαναδώ μπλε οθόνη στο άμεσο μέλλον. Ασ παίξουμε κ λιγο. @BabisTs τρεξε ενα 1080p  oced όταν ευκαιρησεις στο d2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Το 4k τελικά είναι μαγκιά. 

Ζαμαμφου ο cpu

Ζαμαμφου ή ram

Ζαμαμφου το antialling 

:P

Για το antialiasing έχω μια μικρή παρατήρηση όσο είχα 4Κ οθόνη. Σε κάποια games η ποιότητα των γραφικών ήταν χειρότερη με AA τελείως off, πχ έβλεπες σε σημεία ότι σε 4Κ με ΑΑ ήταν smooth η απεικόνιση ενώ χωρίς ΑΑ είχε -αν μπορώ να το περιγράψω σωστά- χαζοτρεμοπαίγματα στις άκρες των textures. Αν θυμάμαι καλά στο FFXV αυτό χωρίς DLSS αλλά νομίζω το είχα και αλλού. Όλες οι ρυθμίσεις ήταν πάντα στο τέρμα κατά τ'άλλα. Παίζει να έκανα κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...