Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gpapad20 είπε

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ !!

Ισχύει ότι το βάθος είναι 65 εκατοστά; Εάν ναι, η μόνη λύση είναι αυτή που έχεις εφαρμόσει εσύ (stand για την οθόνη), αλλιώς παίρνεις και μια επέκταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, gpapad20 είπε

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ !!

 

57 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Για δώσε όποτε βρείς χρόνο κανένα νούμερο timespy και firestrike να δούμε που βαδίζουμε και εμείς bro!

                                                                    

Άσχετο, αλλά βλεφαριασια και μια 2080ti strix oc κούτα στα 1180€ στις αγγελίες ....Έχουν πέσει αρκετά οι τιμές βλέπω..... Αντε και χιλιαρικακι να πέσουν σε κάποιο σημείο οι Top υλοποιήσεις .... 

Θα βαλω σημερα αυριο κ καινουργια benc

SUPER.jpg

Επεξ/σία από gpapad20
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι καλά που πήρα 2080ti γιατί με τις τιμές που βλέπω  στις μεταχειρισμένες rtx 2080 δεν θα το γλύτωνα το sli.....B)

 

Φανταστικό bios η Lightning Z......350watt stock είναι και maxarei στα 380watt.....

Μετά πάει της Galax με 300w (stock) - 380w (max) και τρίτο της ftw3 με 300w (stock) - 373w (max)........

Και που πάω εγώ με το πατίνι 250w (stock) - 280w (max) γαμώτο.....🤣.......πλακίτσα κάνω δεν έχω παράπονο...........μια χαρά βγήκε για κλειδωμένη 2080ti.....

 

1.png

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πάλι καλά που πήρα 2080ti γιατί με τις τιμές που βλέπω  στις μεταχειρισμένες rtx 2080 δεν θα το γλύτωνα το sli.....B)

Ψηνόμουν άσχημα αλλά όταν βλέπεις bf5, metro exodus να μην το υποστηρίζουν....ε οκ καλά τα σκόρ στο 3d mark αλλά είναι μαλακία τόσα λεφτά και να μην τα χαίρεσαι λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει ψιλοψοφησει το Sli για gaming. Πολύ λίγοι το επιχειρούν πλέον σε σχέση με πρίν 5 χρόνια 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι ότι με το SLi υπήρχε πάντα ο καρκίνος με την per gpu vram, τώρα που έχουμε nvlink δεν ασχολείται κανένας σοβαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μάλλον ανάποδα είναι τα πράγματα... Πλέον πιο καλά δουλεύει από παλιότερα. Βλέπεις να υποστηρίζεται και σε Dx12 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Πάλι καλά που πήρα 2080ti γιατί με τις τιμές που βλέπω  στις μεταχειρισμένες rtx 2080 δεν θα το γλύτωνα το sli.....B)

Φανταστικό bios η Lightning Z......350watt stock είναι και maxarei στα 380watt.....

Μετά πάει της Galax με 300w (stock) - 380w (max) και τρίτο της ftw3 με 300w (stock) - 373w (max)........

Και που πάω εγώ με το πατίνι 250w (stock) - 280w (max) γαμώτο.....🤣.......πλακίτσα κάνω δεν έχω παράπονο...........μια χαρά βγήκε για κλειδωμένη 2080ti.....

1.png

https://www.techpowerup.com/vgabios/210080/asus-rtx2080ti-11264-190307-1

εδώ είσαι προχωρά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

παίζεις με τον  πόνο μου.......είμαι με non -a τσίπ .........όχι ότι με χαλάει αφού με 280watt έχω χτυπήσει 2145mhz core χωρίς curve.......και να μπορούσα να το βάλω μιας και είμαι με αέρα ,θα το έβαζα μόνο για ένα run για κανά νούμερο και μόνο...ποιος ο λόγος μιας και είμαι με  αέρα?για να το "ζεματίσω" το τσιπάκι και να βγάλει στην καλύτερη 25-50 mhz (και αν) και για να έχω και ένα +3% στην καλύτερη?Αν ήμουν με νεράκι και έμπαινε στην κάρτα μου εννοείται και θα το έβαζα της matrix........Έχει φανταστικά temps η κάρτα άλλωστε με αυτό το bios που φοράω τώρα......

Με αυτό το bios (matrix) θα παίξεις εσύ μιας και είσαι με νεράκι και με Α-binned chip.....περιμένω να σπάσεις τα κοντέρια στα νούμερα αφού θα είσαι με νερό και με 360watt limit......B)

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

παίζεις με τον  πόνο μου.......είμαι με non -a τσίπ .........όχι ότι με χαλάει αφού με 280watt έχω χτυπήσει 2145mhz core χωρίς curve.......και να μπορούσα να το βάλω μιας και είμαι με αέρα ,θα το έβαζα μόνο για ένα run για κανά νούμερο και μόνο...ποιος ο λόγος μιας και είμαι με  αέρα?για να το "ζεματίσω" το τσιπάκι και να βγάλει στην καλύτερη 25-50 mhz (και αν) και για να έχω και ένα +3% στην καλύτερη?Αν ήμουν με νεράκι και έμπαινε στην κάρτα μου εννοείται και θα το έβαζα της matrix........Έχει φανταστικά temps η κάρτα άλλωστε με αυτό το bios που φοράω τώρα......

Με αυτό το bios (matrix) θα παίξεις εσύ μιας και είσαι με νεράκι και με Α-binned chip.....περιμένω να σπάσεις τα κοντέρια στα νούμερα αφού θα είσαι με νερό και με 360watt limit......B)

Σε νιωθω φιλε😜

Ειπαμε ομως δεν μασαμε κλοκαρουμε καλα και για A  και για μη A

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, birel-motosport είπε

Αυτο είναι συμβατό; να του δώσω μια ευκαιρία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Σε νιωθω φιλε😜

Ειπαμε ομως δεν μασαμε κλοκαρουμε καλα και για A  και για μη A

Δεν ήθελα πολύ...... ένα bios στα 310w-320w θα ήταν κομπλέ για τον πυρήνα μας..έχουν ήδη δώσει αρκετά σαν τσιπάκια σε mhz πυρήνα ...από εκεί και πάνω (ένα bios με μεγαλύτερο power limit από 310-320 που σου είπα) το μόνο που θα πρόσφερε θα ήταν πολύ παραπάνω heat για τους πυρήνες αλλά και το ίδιο το pcb εφόσον είσαι με αέρα.....εκεί φλερτάρεις και με την εγγύηση.....αφού δίνουν αρκετά καλά με το ήδη υπάρχων (280w)......που σκατά θα έφταναν.....αλλά σε ένα 310-320w δεν θα έλεγα όχι...σε ένα μεγαλύτερο bios profile σε watt μόνο με νεράκι....

29 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αυτο είναι συμβατό; να του δώσω μια ευκαιρία; 

φυσιολογικά ναι θα δουλέψει.......η strix με την matrix μοιράζονται το ίδιο pcb.....απλά στην matrix βάζουν τους καλύτερους top 5% πυρήνες αλλά και top 5% πιο καλά ποιοτικά pcb ....." all STRIX PCB/GPU combos are tested and the top 5% make it on to Matrix cards "

δεν σου λέω να το βάλεις μιας και δεν είμαι σίγουρος και είναι καθαρά θέμα προσωπικό αν το φορτώσεις........και βέβαια η απόφαση είναι καθαρά δική σου αν το βάλεις πάνω και πάει κάτι στραβά....

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δεν ήθελα πολύ...... ένα bios στα 310w-320w θα ήταν κομπλέ για τον πυρήνα μας..έχουν ήδη δώσει αρκετά σαν τσιπάκια σε mhz πυρήνα ...από εκεί και πάνω (ένα bios με μεγαλύτερο power limit από 310-320 που σου είπα) το μόνο που θα πρόσφερε θα ήταν πολύ παραπάνω heat για τους πυρήνες αλλά και το ίδιο το pcb εφόσον είσαι με αέρα.....εκεί φλερτάρεις και με την εγγύηση.....αφού δίνουν αρκετά καλά με το ήδη υπάρχων (280w)......που σκατά θα έφταναν.....αλλά σε ένα 310-320w δεν θα έλεγα όχι...σε ένα μεγαλύτερο bios profile σε watt μόνο με νεράκι....

φυσιολογικά ναι θα δουλέψει.......η strix με την matrix μοιράζονται το ίδιο pcb.....απλά στην matrix βάζουν τους καλύτερους top 5% πυρήνες αλλά και top 5% πιο καλά ποιοτικά pcb ....." all STRIX PCB/GPU combos are tested and the top 5% make it on to Matrix cards "

δεν σου λέω να το βάλεις μιας και δεν είμαι σίγουρος και είναι καθαρά θέμα προσωπικό αν το φορτώσεις........και βέβαια η απόφαση είναι καθαρά δική σου αν το βάλεις πάνω και πάει κάτι στραβά....

Έχουμε dual bios 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

11 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Έχουμε dual bios 

Το γνωρίζω ότι υπάρχει dual bios πάνω στις strix γενικά......αν μπρικάρει για κάποιο λόγο το bios ,δεν γνωρίζω αν όλοι γνωρίζουν πως να το επαναφέρουν (εσύ οκ γνωρίζεις,όπως και εγώ, μέσω dual bios και ξαναφλασάρισμα στο μπρικαρισμένο).............επίσης αν φτύσει πρόκες η κάρτα και δεν μπουτάρει καν και βρεθεί με flasarismeno bios ,τότε πάπαλα η εγγύηση από το εργοστάσιο.........οπότε για αυτό λέω ότι είναι καθαρά προσωπικό τι bios φορτώνει ο καθένας πάνω στην κάρτα......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2019 στις 3:48 ΜΜ, BabisTs είπε

Για δώσε όποτε βρείς χρόνο κανένα νούμερο timespy και firestrike να δούμε που βαδίζουμε και εμείς bro!

Θα ανεβασω αρκετα συντομα διοτι εχω ενα θεματακι με την υδροψυξη της cpu που ανεβαζει θερμοκρασιες (υπολειτουργει η αντλια) 🙂

17 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Έχουμε dual bios 

 

9 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Το γνωρίζω ότι υπάρχει dual bios πάνω στις strix γενικά......αν μπρικάρει για κάποιο λόγο το bios ,δεν γνωρίζω αν όλοι γνωρίζουν πως να το επαναφέρουν (εσύ οκ γνωρίζεις,όπως και εγώ, μέσω dual bios και ξαναφλασάρισμα στο μπρικαρισμένο).............επίσης αν φτύσει πρόκες η κάρτα και δεν μπουτάρει καν και βρεθεί με flasarismeno bios ,τότε πάπαλα η εγγύηση από το εργοστάσιο.........οπότε για αυτό λέω ότι είναι καθαρά προσωπικό τι bios φορτώνει ο καθένας πάνω στην κάρτα......

Σου δινει γενικα ενα κλικ παραπανω ασφαλεια το dual bios αλλα εννοειται υπαρχει παντα το ρισκο να χαλασει η καρτα και να χει φορεμενο φλασαρισμενο bios. Γενικα γνωμη μου ειναι  οποιος ενδιαφερεται και αφου το εχει σκεφτει καλα να διατηρει το αλλαγμενο Bios μονο για benches και μετα να επιστρεφει στο κανονικο. Το κανονικο φτανει και περισσεύει για καθημερινη o/ced χρηση. Τα bios με τα μεγαλα power limit για να δουλεψουν καλα πρεπει να χουν και δυνατη ψυξη, διαφορετικα δεν αποδιδουν. 

Μακαρι παντως και η δικια μου να ειχε διπλο bios 😊😎

Mπορει να ανεβασει καποιο παιδι firestrike ultra o/ced clocks για να τσεκαρω κατι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...