Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, drpaneas είπε

Αν σας αρέσει το SW να πάτε να τη δείτε

Μπα dude, πολλά reviews μιλάνε για τα ίδια ακριβώς προβλήματα και συνήθως αυτό σημαίνει ότι ισχύουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ειδα λοιπον και εγω την ταινια.

Προσωπικα πιστευω οτι οι βαθμολογιες στο metacritic ειναι αυτες που ειναι επιτηδες μετα απο αυτα που εγιναν στην προηγουμενη.

Στα της ταινιας τωρα,εχει οντως fan service μεσα ορισμενα απο τα οποια αναφερθηκαν πιο πισω σε spoiler και ειναι ο βασικος λογος που μπορεσα να την δω με περισσοτερη ''ορεξη''απο τις 2 προηγουμενες.

Επισης υποθετω ειναι και ο βασικος λογος που βαραγανε παλαμακια ορισμενοι(αν και υπερβολικοι).

Παρολα αυτα η ''πλοκη''και κυριως η ''συνοχη''των γεγονοτων μεσα στην ταινια ειναι κυριολεκτικα απιστευτα κακη.

Ο Po οσο και να προσπαθει han Solo ή Lando δεν μπορει να γινει,οχι ο ιδιος ο ηθοποιος αλλα ο ρολος του.

Ο Φιν εξακολουθω να απορω τον λογο υπαρξης του στην 3λογια. Ωραια τα ρομποτακια τουλαχιστον.

Η χρηση του Force ορισμενες φορες ειναι τοσο υπερβολικη ,κατι με το οποιο ορισμενοι θα βαλετε τα γελια δεν μπορω να το πω αλλιως.

Respect σε καποιες παλιες φιγουρες οπως στην αγαπητη Leia(Fisher).

Τωρα για την Rei και τον Ren(ή Ben),δεν εχω κατι με τους ιδιους τους ηθοποιους αλλα οι ιδιοι τους οι ρολοι ηταν κυριολεκτικα μια σουπα απο διαφορετικα πραγματα.

Γενικα νομιζω οτι εγινε πλεον ξεκαθαρο οτι οταν τους ανακοινωσαν οτι θα φτιαξουν αλλη μια 3λογια Star Wars,δεν ειχαν στο μυαλο τους για αρχη,μεση και τελος.

Αν μου ελεγε καποιος να κανω μια συνοψη της τελευταιας ταινιας(οπως και της τριλογιας της ιδιας)ειναι οτι εβαλαν μεσα σε ενα blender,στοιχεια απο τις παλιες ταινιες μαζι με λιγα καινουργια δικα τους και οτι βγηκε απο το Blender ειναι το αποτελεσμα στις 3λογιες.

Μια τριλογια χωρις ταυτοτητα θα ελεγα.

Ενα 6/10 απο μενα μονο και μονο για καποιες καλες στιγμες του fanservice και καποιων προηγουμενων ιστορικων ηθοποιων/χαρακτηρων.

Μπορουσαν και καλυτερα με βαση το budget να αξιοποιησουν το συμπαν του Star Wars.Οι τυπαδες της Respawn στο προσφατο παιχνιδι,αυτο εδειξαν.

Οσοι ξενερωσατε με την προηγουμενη ταινια ή να πατε με 1+1 αλλιως να περιμενετε να την δειτε σε dvd/blu ray/αγιο βασιλη.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οσοι ξενερωσατε με την προηγουμενη ταινια ή να πατε με 1+1 αλλιως να περιμενετε να την δειτε σε dvd/blu ray/αγιο βασιλη.

This is the way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
30 minutes ago, Fulgore said:

Αν μου ελεγε καποιος να κανω μια συνοψη της τελευταιας ταινιας(οπως και της τριλογιας της ιδιας)ειναι οτι εβαλαν μεσα σε ενα blender,στοιχεια απο τις παλιες ταινιες μαζι με λιγα καινουργια δικα τους και οτι βγηκε απο το Blender ειναι το αποτελεσμα στις 3λογιες.

Βλέπουμε και κάνουμε σενάριο, 0 σχέδιο για όλη την "τριλογία". Δεν γίνεται έτσι δουλειά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Βλέπουμε και κάνουμε σενάριο, 0 σχέδιο για όλη την "τριλογία". Δεν γίνεται έτσι δουλειά...

Και ομως οπως βλεπεις γινεται δουλεια(για αυτους). Ουτως ή αλλως δεν εχει ηδη επιβεβαιωθει οτι θα υπαρχουν και συνεχειες απο Star Wars ταινιες,ετσι δεν ειναι? :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Fulgore said:

Και ομως οπως βλεπεις γινεται δουλεια(για αυτους). Ουτως ή αλλως δεν εχει ηδη επιβεβαιωθει οτι θα υπαρχουν και συνεχειες απο Star Wars ταινιες,ετσι δεν ειναι? :)

Δεν έχω κρατήσει στο μυαλό μου τελικά τι θα κάνουν για επόμενη τριλογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και ομως οπως βλεπεις γινεται δουλεια(για αυτους). Ουτως ή αλλως δεν εχει ηδη επιβεβαιωθει οτι θα υπαρχουν και συνεχειες απο Star Wars ταινιες,ετσι δεν ειναι? :)

Υπάρχει φήμη ότι τον Ιανουάριο θα μας ανακοινώσουν Jon Favreau ταινία για 2022, αλλά μέχρι τότε, βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρισα και εγώ....Αναμεικτα συναισθηματα...Σιγουρα επειδή ειναι και τελευταία της τριλογίας και κλεινει ο κύκλος ισως παίρνει ενα + παραπάνω...Αλλα δε ξερω ρε παιδια.....Οτι λάθη εγιναν προσπάθησαν με πολύ πείσμα και επιθετικα να τα ανατρέψουν σε 2μιση ωρες...Απειρο fan service, υπερβολες πολλές σε σημείο να λες τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτά....Δυστυχως η τελευταία τριλογία, με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν μετέδωσε την αύρα του Star wars universe....Μαρεσει πολυ έτσι οπως εκλεισε το Saga αλλα η διαδρομη 7 εως 9 πολυ meh....Χαθηκε μεγάλη ευκαιρία για καλό αποτελεσμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα παω να τη δω για τα cgi effects περισσοτερο, διοτι ειμαι λατρης απο παιδι.

Οποτε αν θελει να με σποιλεριάσει καποιος εθελοντης που την ειδε σημερα, ριξτε στο ψαχνό! Μια γρηγορη περιληψη του 9ου επεισοδιου δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...