Προς το περιεχόμενο

Θα σταματήσει η υποχρεωτική στρατιωτική θητεία κάποτε?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω αν πρόκειται ποτέ να καταργηθεί ο στρατός η έστω να γίνει προαιρετικός? Είμαι 18 και τελειώνω το σχολείο τον Ιούνιο όμως δεν θέλω να πάω στον στρατό για διάφορους λόγους. Πρώτον πάσχω από ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος πόσο μάλλον όταν θα είμαι εκεί πέρα θα με διατάζουν και θα μου μιλάνε αυστηρά και επίσης αγχώνομαι όταν ξέρω ότι θα είμαι φυλακισμένος με τόσα άτομα γύρω μου, και δεύτερον είμαι γενικά κατά της βίας. Το σκέφτομαι κάθε μέρα και αγχώνομαι όλο και περισσότερο όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω σε αυτή την φυλακή, δεν θέλω να πάω εκεί θέλω να ζήσω την ζωή μου όπως θέλω εγώ δεν θέλω να σπαταλήσω 9 μήνες κάνοντας τον δούλο στους αξιωματικούς.. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Είχα γράψει λάθος τον τίτλο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Μια χαρα ειναι ο στρατός θα σου φύγουν και ολα τα άγχη

Είναι χρόνιο αυτό που έχω και δεν είναι ένα μικρό "άγχος" που θα μου περάσει όταν μπω, πάσχω από αυτό που ανέφερα από την δευτέρα γυμνασίου googlαρε το να διαβάσεις τα συμπτώματα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα τον στρατο αρχιζει το ζορι.Δες το σαν προθερμανση .Αν δεν αντέχεις να κανείς το δουλο 9 μήνες πως θα αντέξεις αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Torasu είπε

Προσπαθείς να την "πηδήξεις", α;

Όχι προσπαθώ να επιβιώσω, κάτι το οποίο εκεί μέσα σίγουρα δεν θα το κάνω..

1 λεπτό πριν, txcellas είπε

Εδωσες προφορικα πανελλήνιες;

Όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, xxTheBeastxx said:

Όχι προσπαθώ να επιβιώσω, κάτι το οποίο εκεί μέσα σίγουρα δεν θα το κάνω..

Όχι..

Και εγώ έτσι σκεφτόμουν στην ηλικία σου (αν και όχι τόσο μελοδραματικά...) αλλά τώρα το βλέπω με εντελώς διαφορετικό μάτι.

Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα, κατασκήνωση θα είσαι με λίγο πιο αυστηρούς "ομαδάρχες".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Μετα τον στρατο αρχιζει το ζορι.Δες το σαν προθερμανση .Αν δεν αντέχεις να κανείς το δουλο 9 μήνες πως θα αντέξεις αργοτερα.

 

1 λεπτό πριν, spyros007 είπε

Θα σταματησουν ποτε οι αγαπημενοι μας γειτονες τις παραβιασεις?????

 

15 λεπτά πριν, xxTheBeastxx είπε

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω αν πρόκειται ποτέ να καταργηθεί ο στρατός η έστω να γίνει προαιρετικός? Είμαι 18 και τελειώνω το σχολείο τον Ιούνιο όμως δεν θέλω να πάω στον στρατό για διάφορους λόγους. Πρώτον πάσχω από ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος πόσο μάλλον όταν θα είμαι εκεί πέρα θα με διατάζουν και θα μου μιλάνε αυστηρά και επίσης αγχώνομαι όταν ξέρω ότι θα είμαι φυλακισμένος με τόσα άτομα γύρω μου, και δεύτερον είμαι γενικά κατά της βίας. Το σκέφτομαι κάθε μέρα και αγχώνομαι όλο και περισσότερο όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω σε αυτή την φυλακή, δεν θέλω να πάω εκεί θέλω να ζήσω την ζωή μου όπως θέλω εγώ δεν θέλω να σπαταλήσω 9 μήνες κάνοντας τον δούλο στους αξιωματικούς.. 

Εγώ έκανα μία απλή ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, οποίος έχει σκοπό να με προσβάλει να μην απαντάει, ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, xxTheBeastxx είπε

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω αν πρόκειται ποτέ να καταργηθεί ο στρατός η έστω να γίνει προαιρετικός? Είμαι 18 και τελειώνω το σχολείο τον Ιούνιο όμως δεν θέλω να πάω στον στρατό για διάφορους λόγους. Πρώτον πάσχω από ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος πόσο μάλλον όταν θα είμαι εκεί πέρα θα με διατάζουν και θα μου μιλάνε αυστηρά και επίσης αγχώνομαι όταν ξέρω ότι θα είμαι φυλακισμένος με τόσα άτομα γύρω μου, και δεύτερον είμαι γενικά κατά της βίας. Το σκέφτομαι κάθε μέρα και αγχώνομαι όλο και περισσότερο όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω σε αυτή την φυλακή, δεν θέλω να πάω εκεί θέλω να ζήσω την ζωή μου όπως θέλω εγώ δεν θέλω να σπαταλήσω 9 μήνες κάνοντας τον δούλο στους αξιωματικούς.. 

Θα σου απαντήσω σοβαρά εγώ γιατί είδα μόνο τρολς. Εφόσον πάσχει όντως και έχεις διαγνωστεί και μπορεί ένας ψυχίατρος να σου γράψει κάποιο χαρτί για να πάρεις αναβολές. Δεν ξέρω τι ισχύει για την συγκεκριμένη ασθένεια, πάντως για την περίπτωση μου (καταθλιψη και υποχονδρίαση) , ισχύει κανονικά. Και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το μέλλον σου που πιθανόν να ακούσεις, ότι δεν θα βρίσκεις δουλειά κλπ(δεν αναγράφεται κάπου ο λόγος που δεν πήγες) . Το Μόνο προβλημα μπορεί να έχεις είναι για αστυνομία πυροσβεστική κλπ

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...