Προς το περιεχόμενο

Θα σταματήσει η υποχρεωτική στρατιωτική θητεία κάποτε?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, xxTheBeastxx είπε

Τουλάχιστον μπορώ να διαλέξω σε ποια πόλη να με βάλουν η έστω κάπου κοντά εκεί που θέλω? Επίσης μπορώ να παίρνω άδεια κάθε μήνα?

Και πρωινό στον θάλαμο αν το ζητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επιτροπη περναει . Σε 100 περιπτωσεις που εχω δει οι 98 ειναι fake . Αλλα αφου εχει χαρτια και αγωγη ας μη φοβαται . Και να φωναζουν ειναι μεσα στο θεατρικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, xxTheBeastxx είπε

. Πρώτον πάσχω από ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος πόσο μάλλον όταν θα είμαι εκεί πέρα θα με διατάζουν και θα μου μιλάνε αυστηρά και επίσης αγχώνομαι όταν ξέρω ότι θα είμαι φυλακισμένος με τόσα άτομα γύρω μου, και δεύτερον είμαι γενικά κατά της βίας. Το σκέφτομαι κάθε μέρα και αγχώνομαι όλο και περισσότερο όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω σε αυτή την φυλακή, δεν θέλω να πάω εκεί θέλω να ζήσω την ζωή μου όπως θέλω εγώ δεν θέλω να σπαταλήσω 9 μήνες κάνοντας τον δούλο στους αξιωματικούς.. 

ολα τα παραπανω ("φυλακισμενος" με αλλα ατομα γυρω σου,εντολες απο ανωτερους ,να σου μιλανε αυστηρα και λοιπες μπουρδες κτλ) θα τα εχεις σε ολη σου την ζωη αν δουλεψεις σε καποια εταιρεια στον ιδιωτικο τομεα ή και στο δημοσιο...θα εισαι φυλακισμενος :lol: με αλλα ατομα γυρω σου,θα παιρνεις εντολες κανοντας τον δουλο :lol: κτλ

αρα σου μενει να δουλεψεις μονο ως ελευθερος επαγγελματιες....εκει παλι θα εχεις τους πελατες σου που θα σου δινουν εντολες για το πως να κανεις κατι,θα σου μιλανε αυστηρα θα σε αγχωνουν  και θα σε βαζουν να δουλεψεις σαν δουλος :lol:

απο τον στρατο μπορεις να την γλυτωσεις ,τα παραπανω πως σκεφτεσαι να τα αντιμετωπισεις;

 

ξεκολλα και πηγαινε στρατο θα σε ωριμασει για να μπορεσεις να συνεχισεις την ζωη σου

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, xxTheBeastxx είπε

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω αν πρόκειται ποτέ να καταργηθεί ο στρατός η έστω να γίνει προαιρετικός? Είμαι 18 και τελειώνω το σχολείο τον Ιούνιο όμως δεν θέλω να πάω στον στρατό για διάφορους λόγους. Πρώτον πάσχω από ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος πόσο μάλλον όταν θα είμαι εκεί πέρα θα με διατάζουν και θα μου μιλάνε αυστηρά και επίσης αγχώνομαι όταν ξέρω ότι θα είμαι φυλακισμένος με τόσα άτομα γύρω μου, και δεύτερον είμαι γενικά κατά της βίας. Το σκέφτομαι κάθε μέρα και αγχώνομαι όλο και περισσότερο όσο πλησιάζουν οι μέρες για να μπω σε αυτή την φυλακή, δεν θέλω να πάω εκεί θέλω να ζήσω την ζωή μου όπως θέλω εγώ δεν θέλω να σπαταλήσω 9 μήνες κάνοντας τον δούλο στους αξιωματικούς.. 

Είσαι κλασικό παράδειγμα ανθρώπου που πρέπει να πάει στρατό. Το "πάσχω από μπλα μπλα μπλα διαταραχή αλλά ψάχνω στα forums για να δω τι θα κάνω" φανερώνει ότι δεν έχεις πάθηση που έχει εξακριβωθεί επισήμως. Αλλιώς, θα ήξερε ο γιατρός που σε παρακολουθεί και θα τον είχες ρωτήσει ήδη. 

Τα "θα με διατάζουν και θα μου μιλάν αυστηρά και δεν αντέχω" είναι κλάψα εντελώς. 

Να πας, να πήξεις, να μάθεις και να μεγαλώσεις. Μήπως και καταφέρεις και γίνεις κανένας χρήσιμος άνθρωπος και όχι αυτό που φαίνεται ότι είσαι. 

Τέλος, είναι κρίμα και προσβολή στους ανθρώπους που όντως πάσχουν από την διαταραχή που αναφέρεις, το να γράφεις όσα γράφεις. 

Άντε, καλό πήξιμο στραβάδι. 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...